Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Mówimy, ale nie rozmawiamy
Gdzieś w twoich zdaniach można znaleźć trochę prawdy . A skoro religia chrześcijańska głosi że homoseksualizm jest zły to co ? Takie są zasady wiary i nie zmienisz tego .
[Obrazek: wp1qh6ga3pkz.gif]
Odpowiedz
(15-01-2017, 02:21)Nazi Zombie napisał(a): Gdzieś w twoich zdaniach można znaleźć trochę prawdy . A skoro religia chrześcijańska głosi że homoseksualizm jest zły to co ? Takie są zasady wiary i nie zmienisz tego .

Nie chodzi o zasady wiary Nazi. Ja rozumiem, że według religii coś może być niemoralnego, ale postawa ludzi niekiedy rujnuje wszystko. Chrześcijanin powinien uszanować czyjeś poglądy i napominać do błędów, ale w taki sposób, aby pozostawić człowiekowi wolną wolę. Niestety dużo tak zwanych katolików po prostu przestrzega tak zwanych przykazań i wręcz wytykają czyjeś błędy, a nie robią żadnych dobrych uczynków, nie mają miłosierdzia i są puści w środku. Proszę popraw, jeśli się mylę. Większość ludzi chodzi do kościoła, bo muszą albo boją się piekła.
[Obrazek: 2rm5fkm.png]
[Obrazek: 2mfew4g.png]

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
Chrześcijaństwo jest nastawione na walkę i dominację. Chrześcijaństwo zostało narzucone.

Na początku chrześcijaństwa były dwa poglądy dotyczące wyznawania wiary - gnostycyzm i literalizm. Gnostycy uważali, że sami poznajemy wiarę poprzez osobiste doświadczenia. Byli wyrozumiali dla odmiennych poglądów, innowierców, nie nalegali nikogo. Traktowali wiarę wyłącznie jako kwestię osobistą. Literaliści natomiast uważali, że do zbawienia potrzebni są ludzie pośredni mający kontakt z Bogiem - kapłani. Przekonani o słuszności swojej wiary namawiali innych do zmiany poglądów, walczyli z innowiercami, wytępili pogaństwo. I właśnie literalizm wygrał z gnostycyzmem. Dlatego dzisiaj mamy jedną interpretację Pisma Świętego, jedną interpretację rzekomych nauk Jezusa i dlatego jeszcze wiek temu msze były odprawiane jedynie w języku łacińskim.

Całość czytałem dosyć dawno i nie pamiętam, czy czegoś nie przeinaczyłem, ale tak to zapamiętałem.
Odpowiedz
(15-01-2017, 02:21)Nazi Zombie napisał(a): Gdzieś w twoich zdaniach można znaleźć trochę prawdy . A skoro religia chrześcijańska głosi że homoseksualizm jest zły to co ? Takie są zasady wiary i nie zmienisz tego .

Niestety tak już jest, ale ludziom chodzi o coś innego. Religia zakazuje takich rzeczy i uznaje to za coś niemoralnego, jednakże ludzie biorą to zbyt poważnie i wręcz narzucają innym swe poglądy. W dużej mierze przez zbyt poważne podejście do wiary są rzeczy takie, typu nienawiść do osób, jak wymieniono wyżej: homoseksualnych. Ludzie po prostu nie rozumieją dlaczego ta nienawiść istnieje w stosunku do nich i dlaczego jest tak powszechna. Przecież będąc w "innym" typie pary, nie robią nic złego. Owszem, może według wiary nie jest to odpowiednie, ponieważ związki głównie nakierowane są na potomstwo, ale jaki jest sens w tym, aby wyżywać się na ludziach, którzy mają inne poglądy lub inne cele w życiu, skoro nie robią im nic złego? Rozumiem, że może im się nie podobać ten widok, ale chyba nie jest ciężko odwrócić się w przeciwną stronę? Poza tym wiele osób błędnie twierdzi, że to jest decyzja, którą mogą zmienić. Nic bardziej mylnego. Jeżeli rodzisz się z taką orientacją, nie jesteś w stanie zmienić tego od tak. Musisz z tym żyć.

Kiedyś słyszałem też taką opinię u jednej osoby: "Jeżeli dowiedziałabym się, że moja przyjaciółka jest lesbijką, zostawiłabym ją". Nie rozumiem co jest w tym złego, czy coś to zmieni? To tylko pokazuje, że dana osoba nie jest w ogóle warta przyjaciół, ponieważ zerwałaby relacje z błahych powodów.

W każdym razie, chodzi mi o to, że ludzie interpretują wiarę jako coś, co jest jedyną zasadą na świecie i każdy powinien się nią kierować. Ludzie w wierze chcą zdobywać ludzi, czasem nawet siłą, aby ta religia dominowała. Niestety w tych czasach powoli zaczyna to przynosić odwrotne skutki, ponieważ ludzie zaczynają się ateizować. Kto wie, może jednak więcej osób wierzyłoby, gdyby podejście do wiary byłoby mniej... radykalne?
[Obrazek: BYfKDfF.png]
Odpowiedz
My wierzący mamy obowiązek nawracać grzeszników i dla tego tak jest .
Odpowiedz
(15-01-2017, 13:29)Nazi Zombie napisał(a): My wierzący mamy obowiązek nawracać grzeszników i dla tego tak jest .

Nawracać mową nienawiści? Uczyć zakazami i szlabanami...

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
Ale homoseksualizm według religii katolickiej nie jest grzechem. Grzechem jest wyłącznie seks homoseksualny (z czym też nie wszyscy duchowni się zgadzają).
Kupa spada do kibelka i robi plum! xD
Odpowiedz
(15-01-2017, 13:51)Kenex napisał(a): Ale homoseksualizm według religii katolickiej nie jest grzechem. Grzechem jest wyłącznie seks homoseksualny (z czym też nie wszyscy duchowni się zgadzają).

No dobrze, ale co z tego? Ludzie tak czy siak będą negatywnie nastawieni do gejów/lesbijek...

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
No niestety, ale nie mogą wtedy usprawiedliwiać się religią. To ich prywatne uprzedzenia. :|
Kupa spada do kibelka i robi plum! xD
Odpowiedz
Jak się jest homoseksualistą to wiadomo co chce się z innym robić więc na to samo wychodzi że to grzech .
Odpowiedz
(15-01-2017, 16:20)Nazi Zombie napisał(a): Jak się jest homoseksualistą to wiadomo co chce się z innym robić więc na to samo wychodzi że to grzech .

W sumie to logiczne. Osoby homoseksualne też chcą być w związkach i być ze sobą jak najbliżej. W teorii jednak samo bycie osobą o innej orientacji nie jest niczym złym. Zgadzam się z Kenexem :') 

Zeszliśmy troszkę na inne tory rozmowy. Jeśli chcecie dyskutować na ten temat, jest utworzony wątek o homoseksualizmie.

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości