Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Quiz
Quiz - wybierz odpowiedź, która wydaje Ci się prawidłowa. Później zjedź niżej, by sprawdzić poprawność.

1. Jak w ostatnim stuleciu zmieniła się liczba ofiar kataklizmów naturalnych? 
a. Zwiększyła się dwukrotnie.
b. Pozostała mniej więcej taka sama. 
c. Zmniejszyła się o połowę.

2. Jaka jest światowa średnia lat spędzonych w szkole przez kobiety (dla mężczyzn wynosi 8)?
a. 7
b. 5
c. 3

3. Jak w ostatnich 20 latach zmienił się odsetek ludzi żyjących w skrajnej biedzie?
a. Niemal się podwoił.
b. Pozostał mniej więcej taki sam.
c. Zmniejszył się prawie dwukrotnie.

Odpowiedzi:

Liczba ofiar kataklizmów nie zwiększyła się w ostatnim stuleciu, tylko spadła o połowę (odp. c), statystycznie kobiety uczą się dziś tylko o rok krócej od mężczyzn (odp. a), a biednych na świecie nie przybywa, tylko jest ich coraz mniej (odp. c).

Podczas swoich występów Hans Rosling pokazuje, jak w USA czy w Szwecji większość badanych twierdzi, że jest na odwrót. – Zastanawiając się nad odpowiedzią, kierują się najgorszymi przykładami, jakie znają z mediów, a nie faktycznym, udokumentowanym trendem, o którym nie mają pojęcia.

Dlatego tak ważne jest, aby do debaty publicznej wprowadzić oparty na danych optymizm. Fałszywe poczucie, że lepiej już było, a teraz jest beznadziejnie i będzie tylko gorzej, prowadzi do społecznej nostalgii, w gorszych przypadkach do apatii, i ułatwia życie różnej maści politycznym manipulatorom. Za to przykłady skutecznie rozwiązanych problemów mogą dawać ludziom wiarę w postęp i pchać ich do pozytywnego działania.

Optymistycznych trendów jest więcej >>>
Kupa spada do kibelka i robi plum! xD
Odpowiedz
Zaraz zaraz , kobiety uczą się tylko około 7 lat ?
To ile osób na tym świecie gimnazjum nie skończyło bo im się nie chciało ...
Po prostu nieuków mamy na tym świecie i tyle . Fajnie się zapowiada przyszłość .
[Obrazek: wp1qh6ga3pkz.gif]
Odpowiedz
(10-01-2017, 20:36)Nazi Zombie napisał(a): Zaraz zaraz , kobiety uczą się tylko około 7 lat ?
Po prostu nieuków mamy na tym świecie i tyle . Fajnie się zapowiada przyszłość .

Dla mężczyzn wynosi 8. Jest to oczywiście uwzględniając cały świat, w tym również bogatą Europę i tą mniej bogatą Afrykę.

Post całkowicie według mnie nie na temat, wyrywający jedynie jedno zagadnienie z całego postu, który moim zdaniem warto przeczytać.

Jedynie na pierwsze pytanie odpowiedziałem źle, gdyż wybrałem odpowiedź B (jak dobrze pamiętam, gdy robiłem quiz po raz pierwszy). Teraz już co prawda znam odpowiedzi, ale nadal zadziwiające jest, że w tym "okrutnym świecie" (mit, który próbują nam wmówić media) są tak optymistyczne trendy.
Odpowiedz
(10-01-2017, 20:36)Nazi Zombie napisał(a): Zaraz zaraz , kobiety uczą się tylko około 7 lat ?

To są trendy globalne. Na świecie są miejsca, gdzie dzieci nie chodzą do szkoły, nawet jakby chciały. Bo muszą pracować albo nie mają nic w pobliżu. W Polsce średnia długość trwania edukacji wynosi nieco ponad 15 lat. Szkoły ponadgimnazjalne kończy 84% uczniów, a szkoły wyższe 55% uczniów.
Odpowiedz
Szkoły wyższe tylko 55% ?
To przerażające ile nieuków mamy ...
Tak przy okazji kobiety mniej się uczą bo chcą za jakiegoś bogatego wyjść i wtedy nic nie muszą .
[Obrazek: wp1qh6ga3pkz.gif]
Odpowiedz
(10-01-2017, 21:24)Nazi Zombie napisał(a): Tak przy okazji kobiety mniej się uczą bo chcą za jakiegoś bogatego wyjść i wtedy nic nie muszą .

Niekoniecznie. W Afryce młode dziewczynki często wydaje się za mąż z przymuszenia rodziców, przez co nie mogą kontynuować edukacji i są zmuszone do macierzyństwa w wieku lat 15. To często nie ich wina.
Twój wniosek może i sprawdziłby się w skali jednego, rozwiniętego (powiedzmy) kraju jakim jest Polska, ale mówimy tu o całym świecie. W to wchodzi Azja, Afryka, Oceania, Ameryka Południowa oraz inne kontynenty.
Odpowiedz
Pierwsze i drugie pytanie miałem dobrze, ale trzecie źle.
Nie wiem po co mi sygnatura.
Odpowiedz
Jedna odpowiedź poprawna :') Udało mi się poprawnie udzielić jej w ostatnim przykładzie. Teraz takie pytanie, dlaczego akurat wybrałeś takie pytania?
[Obrazek: 2rm5fkm.png]
[Obrazek: 2mfew4g.png]

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
Ja tych pytań nie wybrałem. Takie znajdują się w podlinkowanym artykule na dole pierwszego posta, który bardzo polecam przeczytać. Pytania odwołują się do stereotypów, że rzekomo jest coraz gorzej, choć w wielu przypadkach jest dokładnie odwrotnie.
Odpowiedz
W sumie trafiłem tylko w jedno pytanie. Z tą liczbą osób "biednych" wybrałem, że jest "tak samo", ale być może się myliłem. xd

Co do szkół średnich, powody mogą być różne. Niekoniecznie jest to brak nauki, wbrew pozorom tego, co zazwyczaj typowy człowiek powie. Przykładowe inne powody:
- Stan zdrowia (jak ktoś jest np. ciężko chory, może mieć problemy z uczęszczaniem do szkoły)
- Sytuacja np. rodzinna bądź wśród rówieśników, która powoduje np. wagarowanie
- Zaburzenia typu depresja, które utrudniają naukę
- Niektóre skrajne przypadki typu bardzo wredni nauczyciele, ale to jest raczej rzadkie.

Mógłbym wymienić coś jeszcze, ale to nie zależy też od samej osoby. To też jest kwestia rówieśników, nauczycieli itd. Niektórzy ludzie po prostu pod wpływem nerwów porzucają szkołę, bo nie mogą sobie z nią poradzić. :v
[Obrazek: BYfKDfF.png]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości