Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Spróbuj szczęścia!
Czy kiedykolwiek próbowaliście spróbować szczęścia w jakiś konkursach, losowaniach lub lotto i udało wygrać się Wam jakąś sumę pieniędzy bądź wakacje na tropikach? Może wygraliście coś innego? Osobiście nigdy nie udało mi się nic trafić :) Jak myślicie czy od czasu do czasu warto spróbować zaryzykować i wydać te 3 złote, aby wygrać coś wartościowego? 

Tutaj zamieszczam kilka ciekawostek:

W dużym lotku jest losowane 6 z 49 liczb. Oznacza to, że 
[Obrazek: 7e06e9820aa3d0bcb0eed952f631f04e.png]
czyli mamy tyle kombinacji. 

W mini lotto jest losowane 5 z 42 liczb. Korzystając z tego samego wzoru, możemy obliczyć, że to:
1 906 884

Stopień wygranej             Prawdopodobieństwo wygranej              Prawdopodobieństwo wygranej  w %
6 liczb                                                   1:13 983 816                                                        0,0000072
5 liczb                                                      1:55 491                                                                0,0018
4 liczby                                                      1:1032                                                                  0,097
3 liczby                                                       1:57                                                                      1,77

Korzystając dalej z tych własności możemy obliczyć ile pieniędzy musimy wydać, aby mieć 100% szansę wygrania głównej puli:

Dla dużego lotka będzie to: 13 983  816 * 3 = 41 951 448 złoty czyli czterdzieści jeden milionów dziewięćset pięćdziesiąt jeden tysięcy czterysta czterdzieści osiem złotych. 

Dla małego lotka będzie to: 1 906 884 * 3 = 5 720 652 czyli pięć milionów siedemset dwadzieścia tysięcy sześćset pięćdziesiąt dwa złote.

Jeśli jesteście ciekawi, ile musicie wydać pieniędzy, aby mieć pewność zwycięstwa na inne pule dużego lotka, mnożycie prawdopodobieństwo wygranej przez zapłatę za jedno losowanie, czyli 3 złote. 

57 * 3 = 171 czyli sto siedemdziesiąt jeden złotych.
1032 * 3 = 3096 czyli trzy tysiące dziewięćset sześć złotych. 
55 491 * 3 = 166 473 czyli sto sześćdziesiąt sześć tysiące czterysta siedemdziesiąt trzy złote.

Nie muszę chyba tłumaczyć, że zakup wszystkich kombinacji jest bezsensowny, jeśli:

Stopień wygranej                                             Wysokość wygranej 
6 liczb                                                                         1 000 000 zł
5 liczb                                                                             3500 zł
4 liczby                                                                            100 zł
3 liczby                                                                             10 zł

Jednak próg wygranej rośnie, jeśli daną kombinację trafi mniej osób. Czym więcej ludzi odgadnie ten sam zapis cyfr, tym mniejsza pula. To chyba logiczne. 

Mam nadzieję, że ten temat do czegoś Wam się przyda :') 
[Obrazek: 2rm5fkm.png]
[Obrazek: 2mfew4g.png]

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
Ciekawe. Nigdy nic na Lotto nie wygrałem. Chyba 3 liczby najwięcej.
Nie wiem po co mi sygnatura.
Odpowiedz
(07-01-2017, 20:24)PvZ napisał(a): Ciekawe. Nigdy nic na Lotto nie wygrałem. Chyba 3 liczby najwięcej.

W sumie ja też te legendarne 3 liczby ;") Wygrałem wtedy 16 złotych :v
[Obrazek: 2rm5fkm.png]
[Obrazek: 2mfew4g.png]

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
Prawdopodobieństwo wygranej jest tak absurdalnie niskie, że szkoda mi czasu i nerwów.
Odpowiedz
Podobnie. Nie widzę sensu w kupowaniu losu co parę dni, bo "a nuż się uda".
Odpowiedz
Z moim brakiem szczęścia jest to po prostu całkowicie bezsensowne i niemożliwe na jakąkolwiek wygraną .
Odpowiedz
No dla mnie też branie udziału w loteriach mija się z celem. Prawdopodobieństwo wygranej jest tak niskie, że faktycznie szkoda na to czasu i pieniędzy na te całe świstki czy inne zdrapki...
[Obrazek: 18KVW7R.png]
[Obrazek: hK44ha6.png]
[Obrazek: windows_10_user_bar_by_cristiandante20-d9eebf8.png]
[Obrazek: 89nQrS.gif]
[Obrazek: ocsIXD.png]
[Obrazek: lUF3xAC.png]
Odpowiedz
Znając moje szczęście, więcej kasy wydam na losy, niż otrzymam w nagrodzie za strzał w dziesiątkę. :P
[Obrazek: BYfKDfF.png]
Odpowiedz
Wydawanie pieniędzy na Lotto to tak naprawdę wyrzucanie ich w błoto.
Na takiego typu losowania łapią się tylko ludzie nieznający wartości pieniądza - każdy, kto szanuje swoje zarobki, nie wyda ich na loteryjkę z mikroprawdopodobieństwem.
Odpowiedz
Hmm... Masz rację Hasin ale czasami można spróbować szczęścia.
Nie wiem po co mi sygnatura.
Odpowiedz
Tak wracając do dyskusji - to nie szczęście, ale zupełna losowość, rachunek prawdopodobieństwa. Nasz umysł uwielbia sobie dopowiadać "szczęśliwe liczby", "wygrałem, bo miałem ze sobą złoty zegarek", "wygrałem, bo ostatnio znalazłem czterolistną koniczynę". Nie lubimy przypadku, doszukujemy się związku nawet tam, gdzie go nie ma. Tymczasem Lotto i inne loterie to nie żadna gra szczęścia, lecz zwykły rachunek prawdopodobieństwa. Każdy (de facto) ma te same szanse. Szczęście nie ma nic do tego.

Więcej o iluzji korelacji: http://mruczek.hiddencorner.org/wiki/Iluzja_korelacji
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości