Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Awatar Legenda Korry
#1
Chciałbym przedstawić wam sequel kreskówki Awatar: Legenda Aanga. Awatar Legenda Korry jest to amerykański serial animowany wyprodukowany w latach 2012-2014, a polska premiera odcinków miała miejsce w latach 2012-2016. Akcja również toczy się w magicznym świecie pełnym nierealnych zwierząt oraz duchów, a ludzie mają możliwość tkania żywiołów. Podzieleni są na pięć plemion: Plemię Wody, Królestwo Ziemi, Nomadów Powietrza, Naród Ognia oraz Miasto Metalu (Zaofu). Po zakończonej wojnie z Narodem Ognia, wszyscy przedstawiciele magów żyją w mieście założonym przez Aanga - Miastem Republiką.

Akcja toczy się 70 lat po zakończonym konflikcie, po zwycięstwie Aanga nad Władcą Ognia Ozaiem. Ciekawym faktem jest, że każda księga ma odrębnego dla siebie antagonistę. Mimo wszystko, to nie robi plot-twistu, a wszystkie wydarzenia są w miarę poukładane w logiczną całość. 
Chciałbym przybliżyć tutaj bardziej księgi, aniżeli rozpisywać się na temat magii. Jeśli chcecie poczytać sobie nad technikami magicznymi, zapraszam do tego tematu: Awatar Legenda Aanga.   

Księga Pierwsza: Powietrze - Korra rozpoczyna naukę magii powietrza u jedynego żyjącego mistrza - Tenzina. Jest on synem Awatara Aanga i Katary. Trening magii powietrza okazuje się dla Korry bardzo ciężki, co wywołuje frustrację młodej dziewczyny. W tym samym czasie Miasto Republika przeżywa trudny kryzys. Pewna grupa zwana równościowcami głosi propagandę, że ludzi magiczni nie są godni żyć na tym świecie. Ich przywódcą jest Amon, człowiek w masce, który twierdzi że duchy dały mu moc odbierania ludziom umiejętności magicznych na zawsze. Fragment odcinka, w którym po raz pierwszy Amon odbiera talent magiczny.

Księga Druga: Duchy - kilka miesięcy później, po zakończonej walce z Amonem, Korra i jej przyjaciele wybierają się do Południowego Plemienia Wody na coroczny festiwal organizowany przez jej wuja - Unalaq'a. Podczas trwania święta zostają zaatakowani przez mrocznego ducha. Wszyscy są wobec niego bezsilni, jednak jedna osoba potrafiła go uspokoić i przemienić stworzenie w dobre. Był to Unalaq. Za namową swojego wuja dziewczyna rozpoczyna u niego nauki, porzucając swojego dotychczasowego mistrza - Tenzina. Z biegiem czasu zauważa jednak, że jej stryj ma złe usposobienie, dąży tylko do władzy. Planuje on wykorzystać Korrę do swoich mrocznych celów.   Fragment walki Wodza Tonraq'a z Wodzem Unalaq'em.

Księga Trzecia: Zmiana - po Harmonijnym Zrównaniu dzieje się coś nadzwyczajnego. Niektórzy ludzie niemagiczni zostają obdarzeni magią powietrza. Dzieje się tak dlatego, że po stuletniej wojnie Naród Ognia wymordował wszystkich magów, a świat dąży do równowagi. Jedną z obdarowanych osób był Zaheer - przywódca Czerwonego Lotosu. Za pomocą swoich nowych umiejętności ucieka z więzienia, a następnie uwalnia innych członków terrorystycznej grupy. Ich misją jest unicestwienie Białego Lotosu i zabicie Awatara. Małego tego uważają, że dotychczasowi liderzy są niepotrzebni światu i dążą oni do anarchii. Moment, w którym Zaheer wydostaje się z więzienia.

Księga Czwarta: Równowaga - akcja toczy się po 3 latach od nieszczęśliwych wydarzeń związanych z rewolucją Zaheera. Drużyna Awatara rozpadła się i każdy żyje własnym życiem. Na miejsce Królowej Ziemi wkracza dyktatorka, wybitna kobieta umiejąca manipulować ludźmi, doskonały mag ziemi oraz metalu. Niedługo ma się jednak odbyć koronacja księcia Wu. Awatar ma się zjawić na uroczystości, jednak nie przebywa. Okazuje się, że dziewczyna uciekła od wszystkich, podróżuje samotnie po świecie i jest nękana przez własnego ducha. Kuvira walcząca z bandytami.

W tym temacie chciałbym przybliżyć wam bardziej Świat Duchów, bo w tej części Awatara dowiadujemy się więcej, co do jego położenia. 

Pokaż zawartośćSpoiler:


Świat duchów to bardzo tajemnicze miejsce. Jest on równoległy do świata ludzi i każda rzecz w nim znajdująca, ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. 

Sfera Kohna - Królestwo, położone w Świecie Duchów, jest domem ducha zwanego Koh. Jedynym sposobem, aby uzyskać dostęp do sfery Koh'a jest przejście przez bramę duchów. Miejsce to jest zamieszkane przez wiele różnych stworzeń duchowych, w tym gigantycznego wilka. W centrum tego królestwa jest duże, sękate drzewo z korzeniami, którego korzenie rozciągają się w niebo, a nie do ziemi. Wszystko tam jest owiane mgłą, przebite wysokimi kamiennymi sterczynami.

Mgła zgubionych dusz - bezgraniczne więzienie dla ludzi, którzy byli źli. Jest zamieszkana przez ducha mgły, który może zainfekować umysły osób, skutecznie zmuszając ją do szaleństwa, poprzez uwięzienie jej we własnych mrocznych wspomnieniach. 

Xai Bau - obszar leśny położony w Świecie Duchów. Miejsce spotkania Zaheera, Aiwei i Korry. W miejscu tym, Korra spotyka Zaheera i Aiwei. Aiwei chce przyłączyć się do grupy, lecz Zaheer się nie zgadza i wrzuca go do mgły zgubionych dusz. Zaheer wraca do zagajnika, gdzie przechodzi do konwersacji z Korrą i ostatecznie postanawia odpowiedzieć jej na wszystkie pytania. Korra najpierw pyta kim on jest, jaki cel ma jego grupa i dlaczego trzynaście lat temu chciał ją porwać. Odpowiedział, że są członkami Czerwonego Lotosu, tajnego stowarzyszenia poświęconego przywróceniu wolności na świecie.

Hai-Riyo - duży szczyt zlokalizowanym w Świecie Duchów. Znajduje się na nim gniazdo duchów ptasiego smoka. Podczas próby odszukania Jinory, Awatar Korra wspięła się na Hai-Riyo, aby odnieść poszkodowanego ducha do gniazda znajdującego się na samym wierzchołku góry.

Portal - gdy oba portale są otwarte , duchy i ludzie mogą przechodzić z jednego bieguna na drugi i odwrotnie. W centrum tej krainy znajduje się Drzewo Czasu, w którym uwięziony jest potężny duch mroku - Vaatu. 


Co o niej sądzicie? Może ktoś z Was oglądał wszystkie/większość odcinków? Wygląda na lepszą, czy gorszą niż Awatar Legenda Aanga? Według mnie obydwie kreskówki są niesamowite, jednak sequel zdobył moje większe uznanie.
[Obrazek: 2rm5fkm.png]
[Obrazek: 2mfew4g.png]

                           Mój kanał na Youtube
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości