Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Awatar Legenda Aanga
Awatar Legenda Aanga jest to amerykański serial animowany wyprodukowany w latach 2005-2007. Akcja rozgrywa się w fantastycznym świecie pełnym nierealnych zwierząt oraz duchów, a ludzie mają możliwość tkania żywiołów. Podzieleni są na cztery plemiona: Plemię Wody, Królestwo Ziemi, Nomadów Powietrza oraz Naród Ognia. Możemy wyróżnić pięć głównych typów magii: ognia, ziemi, powietrza, wody oraz energii. Istnieje także kilka odmian magii wywodzące się od żywiołów. 

Magia wody - pochodzi ona od Lwiożółwia Wody. Wyróżniamy trzy plemiona wody: Bagienne Plemię Wody, Północne Plemię Wody i Południowe Plemię Wody. Pierwszym magiem wody był księżyc, dlatego siła magów wody wzrasta wraz z nim, a podczas pełni są najsilniejsi.
Magowie wody najczęściej używają swojego żywiołu do obrony. 

Magia krwi - polega na tkaniu krwi drugiej istoty, zwierzęcia lub człowieka przejmując nad nim całkowitą kontrolę. Została odkryta przez Hamę podczas ucieczki z więzienia Narodu Ognia. Może ona zostać użyta tylko podczas pełni księżyca, wtedy kiedy pływy i odpływy są najsilniejsze. Technika ta jest bardzo potężna, jednakże niezwykle okrutna. Pozostawia trwały ślad na psychice użytkownika. 

[Obrazek: 2jEVs26.jpg]             [Obrazek: mECnxh4.jpg]

Pokaż zawartośćSpoiler:

[Obrazek: cpGnj8Z.png]

Magia ziemi - przeciwieństwo magii powietrza. Pochodzi ona od Lwiożółwia Ziemi. Pierwszymi magami były kretoborsuki. Magowie ziemi są naprawdę silnymi i niezależnym ludzi. Często bywają uparci, jednak można to potraktować jako ich zaletę. Potrafią podnosić duże głazy, drążyć tunele w ziemi, a niektórzy potrafią panować nad piaskiem, metalem czy nawet lawą. 

Magia piasku - za pomocą niej można poruszać się o wiele szybciej, formować różne budynki, a nawet atakować drobinami pyłu i kurzu. 

Magia metalu - jest to zaawansowany stopnień magiczny, w którym mag ziemi potrafi zniekształcać metal, przesuwając drobinki i cząstki skał w nim zawarte. 

Magia lawy - jedna z najtrudniejszych odmian magii ziemi. Osoba, która chce tkać lawę musi być silna, stanowcza i zdyscyplinowana. Magia ta jest połączeniem dwóch żywiołów, ziemi i ognia, jednakże może ją wykonać zwykły mag ziemi ocierając skały z bardzo szybką prędkością. 

[Obrazek: nYbsona.jpg]            [Obrazek: BjIncD4.jpg]

Pokaż zawartośćSpoiler:

[Obrazek: yOKFCO2.png]

Magia ognia - najtrudniejszy żywioł do ujarzmienia. Pochodzi ona od Lwiożółwia Ognia. Ogień, którego się nie kontroluje, potrafi spalić wszystko. "Ogień jest żywy: oddycha, rośnie. Bez maga skała nie spadnie, ale ogień rozprzestrzeni się i zniszczy wszystko na swej drodze, jeśli nie starczy sił, by go powstrzymać." Magowie ognia czerpią swoją moc ze słońca. Pierwszymi nauczycielami tego żywiołu były smoki. 

Błyskawica - specjalna technika, za pomocą której mag ognia rozszczepia Chi. Aby móc wykonać atak, należy zrobić ruch okrężny ramion i być spokojnym. 

[Obrazek: QHO65WS.jpg]

Przekierowanie błyskawicy - zaawansowana technika polegająca na pochłanianiu przez organizm energii, a następnie zwolnienie go w mniej pożądanym kierunku. Aby móc przekierować błyskawicę należy złączyć palce, wskazujący i środkowy razem i przenieść piorun przez żołądek na drugą stronę ręki. 

[Obrazek: F5wlDdG.jpg]

Eksplozja/spalanie - niezwykle rzadka umiejętność za pomocą której mag ognia wytwarza gigantyczny wybuch używając umysłu. Technika ta jest niezwykle destrukcyjna i można ją stosować na dużą odległość. 

[Obrazek: PCe3cfb.jpg]

Pokaż zawartośćSpoiler:

[Obrazek: KvUqZkb.png]

Magia powietrza - przeciwieństwo magii ognia, pochodzi od Lwiego Żółwia Powietrza. Jest najłagodniejszym żywiołem ze wszystkich. Aby opanować go do perfekcji, duch maga powietrza musi być wolny, ale opanowany. Pierwszym magiem był latający bizon. Nomadowie nigdy nie atakują bez uzasadnienia, a swojego żywiołu używają raczej w samoobronie. 

Astralna projekcja - zaawansowana umiejętność polegająca na wytworzeniu hologramu swojej postaci; przebywaniu w kilku miejscach jednocześnie. 

Lot - wymyślony został przez Guru Laghima. Aby go opanować, należy wkroczyć w pustkę. Jest oparta na teorii nieważkości. 

Uduszenie - kontrolowanie czyjegoś powietrza wewnątrz układu oddechowego, usuwając dopływ tlenu poprzez zaciśnięcie bańki powietrza na głowę. Jest to najbrutalniejsza umiejętność, prawie tak silna jak magia krwi. 

[Obrazek: segGg03.jpg]

Pokaż zawartośćSpoiler:

[Obrazek: Ci6ypS7.png]

Magia energii - polega na kontrolowaniu Chi drugiego człowieka, przez co można odebrać mu panowanie nad żywiołem. Podczas używania tej magii duch musi być nieugięty, ponieważ kiedy nie jesteś uważny, może obrócić się przeciw tobie i ciebie zabić.

W każdym pokoleniu istnieje jedna osoba, która potrafi tkać wszystkie żywioły jednocześnie. Jest nim Awatar, ludzka inkarnacja ducha światła, pokoju i równowagi. Po swojej śmierci odradza się w kolejnej nacji cyklu, symbolizującym pory roku; zima dla wody, wiosna dla ziemi, lato dla ognia, a jesień dla powietrza. Zgodnie z tradycją, Awatar musi opanować wszystkie cztery żywioły poczynając od swojego ojczystego i kontynuując ich naukę zgodnie z  symbolizującymi je porami roku. Przez wieki Mistrz Czterech Żywiołów miał za zadanie utrzymywać równowagę na świecie, a także służyć jako pomost między światem ludzi, a światem duchowym. 

[Obrazek: KujUhXo.jpg]

Opis fabuły:

Główną postacią jest chłopiec o imieniu Aang, który ma 12 lat. Dowiaduje się od mnichów, że jest kolejną inkarnacją Awatara i że ma powstrzymać Naród Ognia przed rozpoczęciem wojny. Zdesperowany chłopak postanawia uciec w trakcie burzy, przez co nieszczęśliwie spada do oceanu. Używa kombinacji powietrza i lodu, aby uchronić swoje życie. Nomadów Powietrza unicestwia Sozin. Po 100 latach Naród Ognia jest bliski wygrania globalnej wojny.  Aanga odnajduje Katara wraz ze  swoim bratem Sokką... 

[Obrazek: a5cLvqd.png]

Czy oglądaliście kiedykolwiek tą kreskówkę? Jakie są Wasze odczucia do niej? Kojarzycie sequel Awatar: Legenda Korry? Jestem ogromnym fanem obydwu seriali i oglądnąłem je kilkakrotnie :') 
[Obrazek: 2rm5fkm.png]
[Obrazek: 2mfew4g.png]

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
Genialna kreskówka ! Genialne wspomnienie ! Eh jakie to były dobre czasy...
Odpowiedz
(29-12-2016, 02:24)Nazi Zombie napisał(a): Genialna kreskówka ! Genialne wspomnienie ! Eh jakie to były dobre czasy...

Podzielam to samo zdanie. Jaka postać według ciebie jest najlepsza? Jaki żywioł według ciebie ma najpotężniejszą moc?

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
Jeżeli chodzi o postać to nie wiem .

Jeżeli chodzi o żywioł to każdy jest potężny w odpowiednich "rękach" .
Odpowiedz
(29-12-2016, 17:32)Nazi Zombie napisał(a): Jeżeli chodzi o postać to nie wiem .

Jeżeli chodzi o żywioł to każdy jest potężny w odpowiednich "rękach" .

Moją ulubioną postać jeśli chodzi o "Awatara: Legenda Aanga" jest Iroh. Daje cudowne rady, ma niezwykłe poczucie humoru, jest bardzo uczuciowym starszym panem, który przebaczył z łatwością swojemu bratankowi. Podoba mi się takie nawiązanie do powieści o "Synu Marnotrawnym", że Zuko miał odnaleźć własną drogę,  - zagubił się, nie wiedział jakie jest jego przeznaczenie, jednak odnalazł się i zrobił to samodzielnie. 

Według mnie zdanie, które przytoczyłeś ma ziarenko prawdy. Każda magia opanowana do perfekcji ma niezwykłą moc i może zabić człowieka. Oto kilka najbrutalniejszych technik. 

- Spalanie/wybuch (magia ognia)
- Magia krwi (magia wody)
- Magia lawy (magia ziemi)
- Uduszenie (magia powietrza) 

Według mnie to żywioł wody odznacza się najpotężniejszą linią magów. Woda daje życie, uzdrawianie jest kolejną zaawansowaną techniką dla magów wody. Mogą wyleczyć różne poparzenia, zadrapania, potrafią wytworzyć gigantyczne fale tsunami, przemieniać stan fizyczny wody: z ciekłego, stałego i gazowego. W awatarze Aangu dowiadujemy się o okrutnej odmianie magii wody - magii krwi. Występuje ona dwa razy w całym serialu, jednakże w sequelu Awatar Legenda Korry jest rozpowszechniona i ukazuje się nawet 5 razy. Poza tym w dalszych opowieściach o Avatarach, Unalaq używa wody do uspokajania duchów i za pomocą niej, całkowicie rozbiera na czynniki pierwsze niematerialne istoty.

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
Oglądałem kiedyś większość odcinków.
My Kanał: https://www.youtube.com/channel/UCf20Obw...SIT88iGQHA

[Obrazek: kmZeSNo.gif]
[Obrazek: hxF5mIO.png]

Mój najważniejszy projekt SMBX 1.3.0.1:
[Obrazek: BgMyTAP.gif]

Epizody:
Kirby Boss Rush- 100% (ukończone) wersja-1.3.0.1
Kowalski11 Adventure- 14% (brak) wersja-1.4.3
SMB - Mushroom Kingdom in Danger- 19% (demo) wersja-1.3.0.1
Przyszłe epizody:
Five Islands (Boss Rush)- 5% (brak) wersja-1.4.3
Odpowiedz
(29-12-2016, 19:53)Eleven napisał(a): Oglądałem kiedyś większość odcinków.

I co o nich sądzisz? Która księga według ciebie była najlepsza?

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
Kurde nie pamiętam to było 4 lata temu :(
My Kanał: https://www.youtube.com/channel/UCf20Obw...SIT88iGQHA

[Obrazek: kmZeSNo.gif]
[Obrazek: hxF5mIO.png]

Mój najważniejszy projekt SMBX 1.3.0.1:
[Obrazek: BgMyTAP.gif]

Epizody:
Kirby Boss Rush- 100% (ukończone) wersja-1.3.0.1
Kowalski11 Adventure- 14% (brak) wersja-1.4.3
SMB - Mushroom Kingdom in Danger- 19% (demo) wersja-1.3.0.1
Przyszłe epizody:
Five Islands (Boss Rush)- 5% (brak) wersja-1.4.3
Odpowiedz
(29-12-2016, 20:36)Eleven napisał(a): Kurde nie pamiętam to było 4 lata temu :(

Spoko, jak dla mnie najlepszy był odcinek z Hamą :') 

Powyżej fragment. Wybacz, że po angielsku, ale nigdzie nie znalazłem wersji polskiej.

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
Pamiętam tę kreskówkę jak nie miałem jeszcze polskiej satelity i przeglądałem Nickelodeon po niemiecku (o dziwo coś tam rozumiałem xD).

Kiedyś za dzieciaka bardzo lubiłem ją oglądać, szczególnie że wtedy ona była w trakcie tworzenia i z niecierpliwością czekałem na następne "księgi" i rozdziały. Pamiętam gdy kiedyś była informacja o nowych odcinkach z ostatniej księgi i zacząłem truć tyłki rodzicom, aby przełączyli kanał. :P

Choć sama kreskówka miała dziecinne elementy jak to bywało, walki były spoko i fabuła była w porządku. Jedna z lepszych na dawnym Nickeloedonie (szkoda tylko, że ten kanał teraz się tak spaprał i puszczają jakieś żałosne seriale dla nastolatków, bo kiedyś było naprawdę dużo fajnych kreskówek na tym kanale :/).
[Obrazek: BYfKDfF.png]
Odpowiedz
(30-12-2016, 01:17)Ezel napisał(a): Pamiętam tę kreskówkę jak nie miałem jeszcze polskiej satelity i przeglądałem Nickelodeon po niemiecku (o dziwo coś tam rozumiałem xD).

Kiedyś za dzieciaka bardzo lubiłem ją oglądać, szczególnie że wtedy ona była w trakcie tworzenia i z niecierpliwością czekałem na następne "księgi" i rozdziały. Pamiętam gdy kiedyś była informacja o nowych odcinkach z ostatniej księgi i zacząłem truć tyłki rodzicom, aby przełączyli kanał. :P

Choć sama kreskówka miała dziecinne elementy jak to bywało, walki były spoko i fabuła była w porządku. Jedna z lepszych na dawnym Nickeloedonie (szkoda tylko, że ten kanał teraz się tak spaprał i puszczają jakieś żałosne seriale dla nastolatków, bo kiedyś było naprawdę dużo fajnych kreskówek na tym kanale :/).

Na Nickelodeonie puszczają stare kreskówki pod wieczór :p Ja czekałem z niecierpliwością na sequel Awatar Legenda Korry. Też jak była godzina, kiedy nadawano odcinki, trułem rodzicom, że nie mają wyboru i muszą przełączyć. Muszę przyznać, że jest zupełnie inna, niż kreskówka o Aangu. 

Akcja rozgrywa się 70 lat po zakończonej wojnie z narodem ognia, w bardzo rozwiniętym technicznie mieście. Co jest ciekawe kreskówka ma mniej rozdziałów, ale więcej ksiąg (aż cztery) i ma czterech głównych antagonistów przypadających na każdy dział, co według mnie jest dość odmienne, ale bardzo ciekawe i dobrze ze sobą połączone. Ogólnie polecam tym, co mają dobre przeżycia związane z pierwszym Awatarem, myślę jednak, że naprawdę warto obejrzeć choć jeden odcinek z następnej serii o Awatarze :') 

Tutaj tak na zachętę bardzo rozbudowany, fanowski trailer odcinków Awatara Legendy Korry. Jeśli wam się spodoba, mógłbym założyć osobny temat. Szkoda, że ma tak mało wyświetleń, bo uważam, że jest dużo lepszy niż ten trailer poniżej, mimo że mają takie same utwory.

A tutaj znalazłem jeszcze trailer Avatara Aanga, też fanowski. Jeśli ktoś chce przypomnieć sobie wrażenia, może kliknąć poniżej :') 

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości