Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Religia nieobowiązkowa
Bo religia to według wszystkich wiara a nie że będziemy mieli wszystko udowodnione.
Nie wiem po co mi sygnatura.
Odpowiedz
Właśnie nie według wszystkich. U mnie np. nadal twierdzą, że są jakieś niestworzone dowody na istnienie Boga.

Bym powiedział, że jedynie mała część katolików tak naprawdę sądzi, że religia opiera się na ślepej wierze, a nie dowodach.
Odpowiedz
(29-12-2016, 12:14)sky2 napisał(a): Właśnie nie według wszystkich. U mnie np. nadal twierdzą, że są jakieś niestworzone dowody na istnienie Boga.

Bym powiedział, że jedynie mała część katolików tak naprawdę sądzi, że religia opiera się na ślepej wierze, a nie dowodach.

To ciekawe, bo u nas ksiądz na ostatniej katechezie wspominał, że religia nie jest rzeczą pewną i jest wyborem w ciemno. "Tylko wiara czyni cuda". Nie wiem czy taka mała część katolików, na pewno większość księży ma takie przeświadczenie.
[Obrazek: 2rm5fkm.png]
[Obrazek: 2mfew4g.png]

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
(29-12-2016, 14:02)legendofyoshi14 napisał(a):
(29-12-2016, 12:14)sky2 napisał(a): Właśnie nie według wszystkich. U mnie np. nadal twierdzą, że są jakieś niestworzone dowody na istnienie Boga.

To ciekawe, bo u nas ksiądz na ostatniej katechezie wspominał, że religia nie jest rzeczą pewną i jest wyborem w ciemno. "Tylko wiara czyni cuda". Nie wiem czy taka mała część katolików, na pewno większość księży ma takie przeświadczenie.

U nas też zwykle tak jest. "Dzięki wierze Pan Bóg was wynagrodzi".
Nie wiem po co mi sygnatura.
Odpowiedz
(29-12-2016, 14:02)legendofyoshi14 napisał(a):

Akurat o księżach nie wspominałem. Często sami księża widzą inny interes niż powołanie do głoszenia słowa bożego :/

[Obrazek: W_jakiego_Boga_wierzysz_ankieta.jpg]
Odpowiedz
Cytat:Sky2 napisał(a): Akurat o księżach nie wspominałem. Często sami księża widzą inny interes niż powołanie do głoszenia słowa bożego :/

[Obrazek: W_jakiego_Boga_wierzysz_ankieta.jpg]

Co do obrazka wyżej, bardzo trafny. Pokazuje on, że względem innych bóstw nadal pozostajemy ateistami, chcąc tego, czy nie. 

Bardzo śmieszy mnie fakt, że większą połowę z tych wypisanych bogów po prostu nie kojarzę. Wypełniłem tą ankietę i zaznaczyłem, w których bogów mógłbym uwierzyć, nie oznacza to jednak, że w to wierzę, bądź że przestaje być ateistą.

[Obrazek: 9179FJF.jpg]
Oczywiście zaznaczyłem tylko te bóstwa, które uczono mnie w szkole. 
[Obrazek: 2rm5fkm.png]
[Obrazek: 2mfew4g.png]

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości