Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Religia nieobowiązkowa
Danie wolnej woli człowiekowi to jedyny błąd jaki popełnił Bóg . Gdyby człowiek jej nie miał nie było by grzechu , zła itp .
[Obrazek: wp1qh6ga3pkz.gif]
Odpowiedz
(27-12-2016, 21:36)Nazi Zombie napisał(a): Danie wolnej woli człowiekowi to jedyny błąd jaki popełnił Bóg . Gdyby człowiek jej nie miał nie było by grzechu , zła itp .

Co jest ciekawe, że Bóg według religii chrześcijańskiej jest nieomylny, doskonały, miłosierny i wszechwiedzący. Teoretycznie zatem, nie możesz stwierdzić, że popełnił błąd. 

Jednak zagłębiając się w ten temat bardziej, to zdanie powyżej jest idealnym argumentem za tym, że religia chrześcijańska ma straszne luki w logicznym rozumowaniu. Często mi się wydaje, że Boga po prostu nie ma. Ciężko mówić o kimś nieomylnym, który narodził się z niczego albo że istniał od zarania dziejów.
[Obrazek: 2rm5fkm.png]
[Obrazek: 2mfew4g.png]

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
Pozwolę sobie jeszcze odpowiedzieć na post LoY-a:

(27-12-2016, 21:33)legendofyoshi14 napisał(a):
(27-12-2016, 21:07)Nazi Zombie napisał(a): Jednak przez tą "własną wolę" religia chrześcijańska zanika .

Według mnie zanika dlatego, że człowiek jest ograniczony, a niektóre wartości wpaja mu się do głowy. Kościół pod niektórymi względami jest kontrowersyjny, a jego nauki nie wszystkim odpowiadają. 

Nietolerancja związków homoseksualnych to jeden z powodów dla którego liczba wyznawców się pomniejsza. Na dobrą sprawę ludzie innej orientacji nie robią nic złego. To jest nieodłączona część nas samych i każdy preferuje różną płeć. Pragnę zauważyć, że kościół uważa antykoncepcję za grzech (używanie prezerwatyw) oraz masturbację, a ostatnie badania dowodzą, że samogwałt wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie i zdrowie. Dlaczego zabezpieczanie jest złe? Często metoda antykoncepcji zapobiega chorobom przyszłych dzieci. W uzasadnionych przypadkach aborcja też okazałaby się potrzebna. W przypadku gdyby jakąś kobietę zgwałcił mężczyzna i nie chciała tego dziecka. Dlatego religia chrześcijańska zanika. Bo zakazuje w większości przypadków różnych rzeczy, które nie są w 100% dobre, ale nie są też złem absolutnym. Wszystko ma plusy i minusy. Złem ostatecznym według mnie należy nazwać: zabójstwo, eutanazję, gwałt, torturowanie, agresję, chamstwo, egoizm. 

Poza tym, nie możesz mówić, że wolna wola ludzka sprawia, że ludzie odchodzą od religii chrześcijańskiej. Pragnę przytoczyć przykład z samej Biblii, gdzie Bóg na początku świata daje człowiekowi wolną wolę.

Nie samogwałt. Masturbacja. Nazywajmy rzeczy po imieniu. Samogwałt jest słowem nacechowanym emocjonalnie.

Między innymi Kościół (jak i sama postać Jana Pawła II) przyczynił się do wybuchu epidemii AIDS w Afryce, gdyż narzucał tam religię chrześcijańską oraz ich bezwzględny zakaz antykoncepcji. Efekty widać jakie mamy na Czarnym Lądzie.

Masturbacja jest naturalna, więc nie ma żadnego powodu się wstydzić. Pragnę wspomnieć, że to nie bóg chrześcijański, lecz Tomasz z Akwinu potępił masturbację i dlatego dzisiaj właśnie jest takie, a nie inne stanowisko Kościoła w tej sprawie.

Aborcja powinna być legalna do dwunastego tygodnia, gdyż mózg i świadomość nie są na tyle rozwinięte - nie można mówić o dziecku, gdy nawet nie czuje, że istnieje.
Odpowiedz
(27-12-2016, 21:40)sky2 napisał(a): Pozwolę sobie jeszcze odpowiedzieć na post LoY-a:

Nie samogwałt. Masturbacja. Nazywajmy rzeczy po imieniu. Samogwałt jest słowem nacechowanym emocjonalnie.

Między innymi Kościół (jak i sama postać Jana Pawła II) przyczynił się do wybuchu epidemii AIDS w Afryce, gdyż narzucał tam religię chrześcijańską oraz ich bezwzględny zakaz antykoncepcji. Efekty widać jakie mamy na Czarnym Lądzie.

Masturbacja jest naturalna, więc nie ma żadnego powodu się wstydzić. Pragnę wspomnieć, że to nie bóg chrześcijański, lecz Tomasz z Akwinu potępił masturbację i dlatego dzisiaj właśnie jest takie, a nie inne stanowisko Kościoła w tej sprawie.

Aborcja powinna być legalna do dwunastego tygodnia, gdyż mózg i świadomość nie są na tyle rozwinięte - nie można mówić o dziecku, gdy nawet nie czuje, że istnieje.

Samogwałt to nie to samo co masturbacja. Chciałem być poetycki i użyć synonimu. Jak widać nie udało mi się. 

Zgadzam się do punktu trzeciego.

Ogólnie Bóg chrześcijański nie potępia ludzi, tylko ludzie potępiają siebie.

Również mądre stwierdzenie.

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
(27-12-2016, 21:45)legendofyoshi14 napisał(a):
(27-12-2016, 21:40)sky2 napisał(a): Pozwolę sobie jeszcze odpowiedzieć na post LoY-a:

Samogwałt to nie to samo co masturbacja. Chciałem być poetycki i użyć synonimu. Jak widać nie udało mi się. 

Zgadzam się do punktu trzeciego.

Ogólnie Bóg chrześcijański potępia ludzi, tylko ludzie potępiają siebie.

Również mądre stwierdzenie.

Z tego co wiem, to synonim nosi ze sobą takie samo znaczenie. Ale masturbacja jest właściwą nazwą tej czynności, samogwałt jest silnie nacechowany negatywnie (wystarczy, że kojarzy się z gwałtem, który to jak wiadomo - jest przestępstwem).

Co do 1.: to zależy. Jeżeli te poglądy odnoszą się do nas samych to tak, nie powinno takie coś mieć miejsca. Ale nie można karać naukowców, którzy przecież też wpajają poglądy, że Ziemia nie jest płaska, a szczepionki nie wywołują autyzmu :P 

Czwartego nie rozumiem - chyba, że zabrakło słowa "nie" przed "potępia" - wtedy wszystko jasne :D
Odpowiedz
Offtop się robi trochę.
Nie wiem po co mi sygnatura.
Odpowiedz
(27-12-2016, 22:12)PvZ napisał(a): Offtop się robi trochę.

Średnio idzie debatować jedynie w kontekście religii jako przedmiotu szkolnego, dlatego nic dziwnego, że zeszło na tematy stricte religijno-moralne :P
Odpowiedz
Myślę że nie trzeba religii jako obowiązkowy przedmiot A TYM BARDZIEJ DO ŚREDNIEJ.
Odpowiedz
(27-12-2016, 22:37)PvZ napisał(a): Myślę że nie trzeba religii jako obowiązkowy przedmiot A TYM BARDZIEJ DO ŚREDNIEJ.

Znaczy się swoje poglądy zachowałem, a miałem łatwą szóstkę do średniej (może dlatego, że trafił się spoko ksiądz jeśli chodzi o kryteria oceniania, bo właściwie ich nie miał). Ale uważam, że nie powinno jednak być religii w formie takiej, w jakiej jest obecnie nauczana w szkołach.
Odpowiedz
Moja katechetka jest do bani więc przedmiotu nienawidzę. No i masz rację bo religia nie powinna być w szkole.
Odpowiedz
(27-12-2016, 22:51)PvZ napisał(a): Moja katechetka jest do bani więc przedmiotu nienawidzę. No i masz rację bo religia nie powinna być w szkole.

Pierwszym działaniem mającym na celu oddzielenie państwa od Kościoła byłoby pewno wywalenie religii ze szkół i krzyży z urzędów :P
Odpowiedz
(27-12-2016, 22:37)PvZ napisał(a): Myślę że nie trzeba religii jako obowiązkowy przedmiot A TYM BARDZIEJ DO ŚREDNIEJ.

Czemu? Religia ogólnie jest prostym przedmiotem i bardzo podwyższa średnią. Szkoda tylko, że przy naborze do innych szkół nie jest brana pod uwagę.

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
(27-12-2016, 23:28)legendofyoshi14 napisał(a):

Czemu? Religia ogólnie jest prostym przedmiotem i bardzo podwyższa średnią. Szkoda tylko, że przy naborze do innych szkół nie jest brana pod uwagę.

Patrząc na to z tej perspektywy - owszem. Ale jeżeli mamy oddzielić państwo od Kościoła, to trzeba zacząć od systemu edukacji - a po reformie PiS-u jeszcze bardziej kościelnie się zrobi (kreacjonizm, nowy program dla WDŻ)
Odpowiedz
Ja popieram PiS za ich religijność . Oni utrzymają starą , dobrą polską tradycję .
[Obrazek: wp1qh6ga3pkz.gif]
Odpowiedz
PiS łamie konstytucję i niszczy Polskę demokratyczną. Mało brakuje, aby zrobili z niej totalitarne państwo, a przynajmniej takie, jak za czasów komunizmu? Według mnie mimo plusów, takie jak 500+ zrobili wiele zła. 

Zbiór zalet i wad PiS-u

Tym bardziej nie podtrzymują dobrej polskiej tradycji. Myślę, że cudowną, starą, polską tradycję bardziej podtrzymuje nasz prezydent Andrzej Duda, aniżeli taki Jarosław Kaczyński. Naszego prezydenta nie musimy się wstydzić, jeśli chodzi o prezentowanie naszego kraju. Według mnie to jeden z lepszych przewodniczących narodu polskiego. Nie oznacza to jednak, że nasz prezydent jest najlepszy ze wszystkich. Według mnie jest tchórzem i nie potrafi postawić się niektórym reformom.

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości