Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Terraria - moje odczucia.
Niesamowita gra sandbox :) Spędziłem przy niej ponad 510 godzin. 

Bardzo podobał mi się ogólny styl graficzny, wszystko wygląda tam bajkowo, szczególnie mowa tu o biomie Hallow w późniejszym stadium rozgrywki. 

Niesamowita ilość zróżnicowanych przeciwników, wymieniając od slajmów, ważek, pszczół, crimerów, pożeraczy dusz, demonicznych oczów, rekinów, zombie, pająków, czy wywern. Fauna i flora zachwycą niejednego gracza. Nowe biomy, nowe doświadczenia. Ciekawe miksturki; grawitacyjna, wykrywająca rudy, czy pozwalająca teleportować się do innego gracza w trybie multiplayer. 

Bossowie w grze są dość wymagający, szczególnie najwięcej problemów sprawił mi Księżycowy Kultysta, czy Duke Fishron, potwór z głębin mórz. Moim ulubionym bossem jest Plantera, podkład muzyczny do niej okazał się naprawdę dobry tworząc niezwykły klimat walki. Piekielne potyczki toczą się na trybie Hardmode, gdzie każdy przeciwnik ma zwiększoną liczbę zdrowia. 

Najlepszą cechą Terrarii według mnie jest nie piękna grafika, niesamowite batalie, ale Guide, człowiek który od samego początku pomaga nam w nauce kraftowania różnych rzeczy. Tego brakowało chociażby w jakże popularnym Minecrafcie, gdzie gracz był zdany na siebie i nie wiedział do czego służy redstone. NPC w wiosce też nie brakuje. Jest ich masa. Odblokowanie każdego wymaga nakładu sił, szczególnie mowa tu o Truflu, który może pojawić się tylko w biomie grzybowym, który sami zbudujemy. Wśród mieszkańców wioski możemy spotkać pielęgniarkę, która za drobną opłatą pomoże nam w leczeniu ran. 

Podsumowując, gra wciąga i jeśli dzieciństwo przeżyłeś grając w Minecrafta musisz spróbować tej odmiany w oprawie 2D. Gorąco polecam!

Recenzja została napisana na Steamie, przeniosłem ją i poprawiłem kilka błędów. Myślę, że troszkę zachęciłem Was do zagrania w tą grę, jeśli ktoś jeszcze nie miał z nią styczności. Gra nie jest droga, kosztuje około 9,99 €. Udało mi się w niej wykonać każde osiągnięcie i myślę, że moja opinia jest dobrze opisana i zgodna z tym, co przeżyłem. Najgorszy do wykonania był oczywiście Angler, ale udało mi się znaleźć na niego sposób ;-) 
[Obrazek: 2rm5fkm.png]
[Obrazek: 2mfew4g.png]

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
"Gra nie jest droga, kosztuje około 9,99€".
[Obrazek: nxhut8Q.png]
[Obrazek: MFaxALM.png]
[Obrazek: lUF3xAC.png]
Odpowiedz
(24-12-2016, 11:01)Mech napisał(a): "Gra nie jest droga, kosztuje około 9,99€".

Dla porównania Prison Architect kosztuje 27,99 €, Left 4 Dead 2 - 19,99 €, Slime Rancher - 19,99 €.

I uwaga: Grand Thief Auto V - 59,99 € 

Wszystkie gry są przecenione, w związku z zimową wyprzedażą Steam. Terrarię można kupić teraz -40% taniej, czyli za 5,99 €.

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
Akurat 10 euro to raczej niska cena, w przeliczeniu jakieś 40-50 złotych, a jak już będzie jakaś duża promocja to w ogóle, -40% to akurat nie tak duża, ale jak ktoś chce zagrać, to czemu nie.

Sam w Terrarię nigdy nie grałem i mnie raczej nie ciągnie, nie żebym coś miał do Redigita, ale to chyba po prostu nie mój typ gry.
[Obrazek: fsv2e1M.png]

Nareszcie mogę jako level mod mieć sygnaturę!!111!11!

Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/Dante19977
Odpowiedz
(24-12-2016, 11:15)Dante19977 napisał(a): Akurat 10 euro to raczej niska cena, w przeliczeniu jakieś 40-50 złotych, a jak już będzie jakaś duża promocja to w ogóle, -40% to akurat nie tak duża, ale jak ktoś chce zagrać, to czemu nie.

Sam w Terrarię nigdy nie grałem i mnie raczej nie ciągnie, nie żebym coś miał do Redigita, ale to chyba po prostu nie mój typ gry.

Każdy gra w to co lubi, ale zapewniam cię, że jak grałeś w Minecrafta bez modów, to w Terrarii znajdziesz o wiele więcej dodatków :-) Ja bardzo lubię gry platformowe albo takie, gdzie musimy coś zbudować. Nie pogardzę RPG-ami, survivalami, grami zręcznościowymi czy przygotówkami. Symulacje ujdą, Goat Symulator jest w sumie ciekawe, ale troszkę dziwne. 

W ostateczności włączyłbym jakieś gry sportowe, strategie, bądź strzelanki. Jakoś Counter-Strike: Global Offensive nie jest moją ulubioną grą, choć nie twierdzę, że jej nienawidzę. Grałem w nią około 150 godzin. W sumie to rozmowa na inny temat, ale wkurza mnie to, że w tej grze jest zwalona komunikacja, wszyscy porozumiewają się ze sobą, przeklinając i wyzywając od nie wiadomo kogo. 

W ogóle zawsze mnie ciekawiło, jaki jest twój ulubiony typ gier?

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
Platformówki, aczkolwiek lubię właściwie każdy typ gier, od strzelanek, poprzez strategie, kończąc na RPG. Jedynie nie lubię specjalnie przygodówek point & click, aczkolwiek są takie, które mi przypasowały.
[Obrazek: fsv2e1M.png]

Nareszcie mogę jako level mod mieć sygnaturę!!111!11!

Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/Dante19977
Odpowiedz
Swego czasu Terrarię mocno polubiłem. Nie gram jednak już od jakiegoś czasu, od wersji 1.3.0.8 bodajże.

Gra ma całkiem ładną grafikę jak na taką wzorowaną na klasycznych platformówkach, muzyka mi jakoś niespecjalnie wpadła w ucho. W grze brakuje mi jednak czegoś na wzór trybu creative z Minecrafta. W samej Terrarii mamy wręcz potężny asortyment broni, bloków i itemów, dość bogaty system handlu zważywszy na obecności waluty, mnóstwo bossów i wrogów a ponadto od groma eksplorowania jaskiń, aż po Underworld. Rzeczy w grze jest na tyle dużo, że modów nie trzeba szukać.
[Obrazek: 18KVW7R.png]
[Obrazek: hK44ha6.png]
[Obrazek: windows_10_user_bar_by_cristiandante20-d9eebf8.png]
[Obrazek: 89nQrS.gif]
[Obrazek: ocsIXD.png]
[Obrazek: lUF3xAC.png]
Odpowiedz
(24-12-2016, 15:58)Dood napisał(a): Swego czasu Terrarię mocno polubiłem. Nie gram jednak już od jakiegoś czasu, od wersji 1.3.0.8 bodajże.

Gra ma całkiem ładną grafikę jak na taką wzorowaną na klasycznych platformówkach, muzyka mi jakoś niespecjalnie wpadła w ucho. W grze brakuje mi jednak czegoś na wzór trybu creative z Minecrafta. W samej Terrarii mamy wręcz potężny asortyment broni, bloków i itemów, dość bogaty system handlu zważywszy na obecności waluty, mnóstwo bossów i wrogów a ponadto od groma eksplorowania jaskiń, aż po Underworld. Rzeczy w grze jest na tyle dużo, że modów nie trzeba szukać.

Owszem, w Terrarii jest od groma eksplorowania jaskiń :') Daję screenshot moich tuneli i wykopalisk :v 

[Obrazek: a3mN7U7.png]

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
A ja mam ogromną ochotę z kimś pograć na multiplayerze :/ XD
qwertz

whoever now is knocking on your door, is what you truly hope to owe
i'll fly like you. here's a promise now
i'll fly like you~
Odpowiedz
(25-12-2016, 13:02)sky2 napisał(a): A ja mam ogromną ochotę z kimś pograć na multiplayerze :/ XD

Żaden problem, już się zbiera grupka na discordzie :v xD

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
Ogółem lubię Terrarię, ale wkurza mnie mobspawn w tej grze, jest okropnie chamski i często nieprzewidywalny. D:

Pomijając denerwujący mobspawn, gra jest bardzo dobra i spędziłem przy niej wiele godzin. Szkoda tylko, że szybko się kończy jeżeli nie umiesz zbyt dobrze budować.
[Obrazek: BYfKDfF.png]
Odpowiedz
(25-12-2016, 14:30)Ezel napisał(a): Ogółem lubię Terrarię, ale wkurza mnie mobspawn w tej grze, jest okropnie chamski i często nieprzewidywalny. D:

Pomijając denerwujący mobspawn, gra jest bardzo dobra i spędziłem przy niej wiele godzin. Szkoda tylko, że szybko się kończy jeżeli nie umiesz zbyt dobrze budować.

Nie przejmuj się, też jestem kiepskim budowniczym. Mój brat jest lepszym architektem niż ja, aczkolwiek bardzo lubię budować, mimo że nie mam talentu :D

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
Ja ostatnio sobie trochę buduję na modzie HERO (który m.in. dodaje do gry invedita, czy tam tryb creative). Muszę przyznać że w ten sposób można nieco wydłużyć czas rozgrywki, jedną postacią prowadząc normalny survival, a drugą budować różne budowle, idk?
Terraria nie jest grą do budowania jak Minecraft, ale takie małe smaczki w jakiś sposób mogą kogoś zainteresować.
qwertz

whoever now is knocking on your door, is what you truly hope to owe
i'll fly like you. here's a promise now
i'll fly like you~
Odpowiedz
Jeśli wspominamy już o smaczkach, to grałem w różne parkoury w Terrarii. Zabawna sprawa, bo wcale nie jest to prostsze, niż w Minecrafcie.  
Według mnie niektóre plansze są bardzo wymagające. Ogólnie jestem bardzo przyzwyczajony do skakania w trójwymiarowej przestrzeni i miałem dziwne wrażenie próbując mapek parkour w Terrarii.

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
No zajebista jest terraria . Jeden z najlepszych sandboxów w jakie grałem .
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości