Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Niedobór snu - doświadczenie.
Cześć! Chcę podjąć się pewnego wyzwania i sprawdzić jak brak snu działa na ludzki organizm. Pisałem już na discordzie że planuje zrobić ten eksperyment, jednak kilka osób mi odradzało. Podawali różne argumenty - że to nie jest zdrowe, że nie powinieneś robić tego w czasie szkoły, bo zaśniesz na lekcjach, że sen jest bardzo przyjemny i to jest najlepsza rzecz pod słońcem (zaraz po jedzeniu), jednak mam wrażenie, że muszę się przekonać na własnej skórze jak niedobór snu wpływa na nasze samopoczucie. 

Planuję nie spać przez 24 godziny. Jeśli po tym czasie będę czuł się w miarę okej, podczas przerwy świątecznej wydłużę czas. Cały przebieg doświadczenia będę opisywał Wam poniżej.

19/20 grudnia 2016 r.

16:00 - Ostatnia drzemka przed eksperymentem.
19:00 - Pobudka.
21:00 - Kolacja (dwie bułki z serkiem twarogowym i szynką krakowską).
23:55 - Lekkie zmęczenie, klejenie się oczu.
00:30 - Przekąska (Jogurt naturalny z kawałkami owoców).
01:20 - Uczucie nudy, niezadowolenie.
01:40 - 15 minutowe bieganie, rozgrzewka.
02:15 - Wypicie jednej filiżanki cappuccino.
02:30 - Odprężająca, długa kąpiel pod prysznicem.
02:45 - Poprawa samopoczucia.
03:00 - Oglądanie filmów, surfowanie po necie, czytanie ciekawostek. Nabranie ochoty na chłonięcie dużej ilości różnorodnej wiedzy.
05:00 - Śniadanie (jajecznica)
05:30 - Częste ziewanie, mruganie, konieczność rozciągania się, ból mięśni nóg - półscięgnistych, dwugłowy uda, ponadto uczucie euforii.
05:55 - Wypicie dużego kubka cappuccino.
06:00 - Poranna toaleta, zauważenie tzw. worków pod oczami, czyli opuchnięć dolnych powiek.
06:10 - Szykowanie się do szkoły.
06:55 - W drodze na przystanek, zobaczyłem jakieś zwierzę, które co chwila odwracało się i przyglądało mi. Wyglądem przypominało kota, jednak czym bliżej się do niego zbliżałem, twierdziłem, że to pies, bądź nawet królik. Po pewnym czasie obiekt przestał się przemieszczać i okazało się, że to tylko kawałek pniaka. 
07:00 - Podróżując autobusem miałem uczucie, że zasnę na stojąco.
08:00 - Rozpoczęcie lekcji. Czytanie tekstu z niemieckiego zakończone niepowodzeniem. Podenerwowanie, przygnębienie i uczucie bezsilności.
08:50 - Lekcja historii, jedna z mniej interesujących dziedzin nauki. Napad senności, nerwowe mruganie powiekami, lekka utrata świadomości; dekoncentracja, nadpobudliwość.
09:30 - Konieczność obmycia twarzy zimną wodą. Skorzystanie z ubikacji. 
11:00 - Drugi raz korzystam z toalety. Będąc zmęczonym, trudniej jest mi kontrolować trzymanie moczu.
12:00 - Stres, uczucie chłodu oraz pieczenie oczu. 
13:00 - Fala gorąca, pocenie się i chęć znalezienia się na zewnątrz budynku szkolnego. 
14:00 - Powrót do domu pieszo. Pokonałem 5 kilometrów będąc na nogach od 19 godzin. 
15:20 - Przestraszenie się zwykłego szczeknięcia psa. Wrażliwość na dźwięki, wszystkie zmysły natężone, szczególnie słuch i wzrok. 
15:45 - Obiad (ziemniaki, z buraczkami w sosie chrzanowym i kurczakiem mielonym).
16:10 - Napływ łez, migrena oczna (klasyczna) - czuję ból zlokalizowany w okolicach oczodołów, a wzrok mam otępiały i leniwy. 
16:15 - Odczuwam niezwykły apetyt. Uzupełniam jadłospis o placek truskawkowy.
18:00 - Zasnąłem. Byłem tak zmęczony, że konieczne było położeniu się na łóżku. Próbowałem walczyć i wytrzymać jeszcze godzinę.

Podsumowanie: Obudziłem się na drugi dzień o godzinie 5:50, niewyspany, z lekkim bólem głowy i mięśni. W nocy budziłem się co chwilę, z martwicą kończyn i musiałem je rozmasować. Dosyć często ziewam i czuję niesamowite zimno. Zmierzyłem gorączkę i mam 36,5 stopni Celsjusza. Świadomość mam, moje wspomnienia na miejscu. Pamiętam co się wczoraj wydarzyło. Łącznie wytrzymałem około 23 godzin. Ciężko mi stwierdzić, czy czuwanie do 48 godzin jest bezpieczne i możliwe dla osób niecierpliwych i słabych emocjonalnie. Spróbuję ponownie podjąć się wyzwania przed Sylwestrem, tym razem do 30 godzin lub utraty sił.

Powtarzam eksperyment. Tym razem spróbuję nie spać przez 32 godziny lub dłużej. Jeśli po tym czasie będę czuł się dobrze i nie odniosę poważnych uszkodzeń, powtórzę doświadczenie po raz trzeci podczas ferii zimowych, oczywiście wydłużając czas o kolejne kilkaset minut. Cały przebieg doświadczenia będę opisywał Wam poniżej.

28/29 grudnia 2016 r.

03:00 - Ostatni sen przed doświadczeniem.
10:30 - Pobudka. 
10:35 - Wydmuchanie dużej ilości kataru siennego. Zauważyłem, że jestem przeziębiony. To nie ułatwi mi wyzwania. 
10:50 - Śniadanie - kromka z żółtym serem oraz salami + kubek cappuccino 
11:20 - Poranna toaleta.
13:00 - Obiad - rosół z kury
13:30 - Półgodzinne bieganie, ćwiczenia siłowe - brzuszki, pompki, nożyce. 
14:20 - Surfowanie po necie, dyskutowanie na forum. Nie odczuwam żadnego zmęczenia, jestem wypoczęty i bardzo rozmowny. 
16:00 - Nabranie chęci na słuchanie muzyki. Czuję się wyluzowany i radosny. 
17:00 - Zjedzenie kilku mandarynek. 
17:30 - Pisanie opowieści depresyjnej. Lekkie niezadowolenie - ze względu na mój stan zdrowotny. 
20:00 - Oglądanie ulubionych Youtuberów jedząc przy okazji, kolację składająca się na dwie przekrojone bułki posmarowane serkiem twarogowym oraz filiżanką herbaty malinowej. Odczuwam pierwsze zmęczenie.
23:45 - Poczucie nudy. Jestem strasznie niezdecydowany.
02:25 - Klejenie się oczu, ból karku, ciągłe ziewanie. 
03:00 - Masturbacja. 
03:30 - Zrobiło mi się strasznie zimno. Przeglądam tematy na naszym forum. Chcę mi się niesamowicie spać. 
06:30 - Czuję się mniej zmęczony. Przez całą noc obmyślałem dalsze prace nad swoją powieścią. Przez to strasznie zgłodniałem. Mam wrażenie, że od tej pory, mój apetyt będzie niezaspokojony i że coraz częściej mój żołądek będzie domagał się o większą rację żywnościową.
06:40 - Zjedzenie 3 pierników + 25 minutowe bieganie z rozgrzewką
08:30 - Widać pierwsze skutki niedoboru snu. Jest mi niezwykle wesoło, zaczynam mieć ogólne uczucie chłodu, niekiedy ciepła. Mimo, że moje samopoczucie jest świetne, mam kwaśną minę i czuję, że wyraża ona smutek, jednak mentalnie czuję radość. To takie dziwne uczucie.
09:30 - Konieczność intensywnego poruszania głową przód, tył, aby nie zasnąć. Dodatkowo zmoczyłem czoło zimną wodą :')
10:30 - Ściskanie gardła, ból w przełyku, lekkie zawroty głowy, niedosyt, nie chęć do wszystkiego.
14:00 - Mocne kręcenie się w głowie. Stan podchodzący pod depresyjny.
14:30 - Nie wytrzymałem i zasnąłem.
18:00 - Pobudka. Rzecz jasna nie wyspałem się.

Podsumowanie: Dalej boli mnie głowa, pieką oczy, a powieki mam spuchnięte. Moja reakcja na poszczególne bodźce jest opóźniona i jestem przewrażliwiony. Światło nie drażni mnie, a tym bardziej nie miałem halucynacji. Myślę, że trudno jest wytrzymać do 48 godzin bez ówczesnego, dobrego przygotowania się. Człowiek po 24 godzinach odczuwa wielkie zmęczenie. Nie wiem, czy w moim przypadku jest możliwe ustanowić taki rekord. Najdłuższy czas przez który nie spałem to 28 h.
[Obrazek: 2rm5fkm.png]
[Obrazek: 2mfew4g.png]

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
Powodzenia! Z własnego doświadczenia wiem, że to nie najlepszy pomysł. ;)
[Obrazek: tP5zk7d.png]

[Obrazek: 582.png]

[Obrazek: PYmewBW.png]
Odpowiedz
Zginiesz.
[Obrazek: fsv2e1M.png]

Nareszcie mogę jako level mod mieć sygnaturę!!111!11!

Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/Dante19977
Odpowiedz
(19-12-2016, 22:51)Flower35 napisał(a): Powodzenia! Z własnego doświadczenia wiem, że to nie najlepszy pomysł. ;)

Dzięki! Z własnego doświadczenia też wiem, że to dosyć trudne. Kiedyś podjąłem się podobnego wyzwania i już po 17 godzinach bardzo kleiły mi się oczy, drżały mi powieki, a poza tym miałem wrażenie, że kręci mi się w głowie (nie tak strasznie, ale takie lekkie poczucie, że mam zachwianą równowagę).

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
kiedyś nie spałem 2 dni pod rząd niezła faza lul
master of comedy
Odpowiedz
(20-12-2016, 14:35)Hatebz napisał(a): kiedyś nie spałem 2 dni pod rząd niezła faza lul

Planuję podjąć się tego wyzwania na Sylwestra. Muszę przyznać, że już 21 godzin daje się we znaki, ciekawe jak wielka faza jest przy dwóch dobach niedoboru snu.

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
Ja uważam że nie powinieneś słuchać innych, tylko spróbować na własnej skórze jak to jest.
[Obrazek: nxhut8Q.png]
[Obrazek: MFaxALM.png]
[Obrazek: lUF3xAC.png]
Odpowiedz
No nieźle . Fajne przeżycie co ?
Odpowiedz
(20-12-2016, 17:59)Mech napisał(a): Ja uważam że nie powinieneś słuchać innych, tylko spróbować na własnej skórze jak to jest.

Dlatego to jest doświadczenie, czyli testowanie na własnej skórze. Ja myślę, że Hatebz ma rację i naprawdę po 48 godzinach skutki mogą być straszne. 

Cytat:Nazi Zombie: No nieźle . Fajne przeżycie co ?

Dosyć intrygujące. Mimo moich skutków ubocznych czuję też pozytywne. Czuję się zdeterminowany i gotów do działania. Spodobało mi się to niespanie i mam duży apetyt. Zjadłbym konia z kopytami. Co do samego przeżycia, to w pewnych momentach eksperymentu tak chciało mi się spać, że wolałbym aby mnie ktoś pobił, aniżeli miałbym się męczyć.

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
ja jak nie umiałem spać i nie spałem te 2 dni no to pod koniec już miałem tak że żeby nie zasnąć praktycznie od razu to musiałem cały czas być w ruchu bo oczy same mi sie zamykały D:
master of comedy
Odpowiedz
(21-12-2016, 13:36)Hatebz napisał(a): ja jak nie umiałem spać i nie spałem te 2 dni no to pod koniec już miałem tak że żeby nie zasnąć praktycznie od razu to musiałem cały czas być w ruchu bo oczy same mi sie zamykały D:

Przydatna informacja. Też zauważyłem, że ruch i wysiłek fizyczny powoduje mniejszą ochotę na sen ;-)

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
Double Post. 

Potrzebuję kilka osób zaangażowanych w doświadczenie. Aby pomiar był wiarygodny muszę znaleźć kilka osób, które będą kontrolowały czy nie śpię. Nie chcę, aby mi zarzucono, że wszystkie skutki i objawy są wymyślone przeze mnie. W czasie trwania eksperymentu będę miał ciągle włączonego discorda i waszym zadaniem będzie od czasu do czasu wysyłać mi prywatne wiadomości, aby sprawdzić czy nie odpłynąłem. 
Kto mi pomoże? Przydzielę punkty reputacji za zaangażowanie się w to doświadczenie.

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości