Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

WF Nieobowiązkowy !
Według mnie zajęcia wychowania fizycznego nie powinny być obowiązkowym przedmiotem szkolonym .
Dlaczego ? Otóż mam kilka powodów .
1.Są uczniowie którzy nie nadają się do tego typu rzeczy , są słabi , grubi i nie lubią po prostu tego typu zajęć .
2.Wychowanie Fizyczne może zaniżać średnią ucznia z wyżej wymienionych przyczyn .
3.Uważają pocenie się i zmęczenie za zbędne , wolą natomiast rozwijać swój mózg poprzez uczenie się .
4.Boją się doznać jakichkolwiek obrażeń fizycznych . Wiadomo że mogą się stać różne rzeczy , a nie każdy lubi widok swojej krwi , mieć złamaną kość itp .
5.Rówieśnicy mogą się naśmiewać z ucznia z powodu tego że jest słaby , gruby , nie umie podnieść określonej liczby kilogramów itp .
6.Nauczyciel może również wyśmiewać słabego ucznia .
7.Boją się przebierać w szatniach ze względu na swój wygląd itp .

Oto właśnie powody dlaczego według mnie wychowanie fizyczne powinno być nieobowiązkowym przedmiotem szkolnym , a jedynie dla tych co chcą na niego uczęszczać .

Co ty o tym sądzisz albo czy spotkałeś się z jakąś z sytuacji które wymienił ?

Jest to tylko moje zdanie :) .
[Obrazek: wp1qh6ga3pkz.gif]
Odpowiedz
Jeśli ma być taki WF jak teraz to tak: ma być nieobowiązkowy. Ja nie chcę połamać se kości.
[Obrazek: nxhut8Q.png]
[Obrazek: MFaxALM.png]
[Obrazek: lUF3xAC.png]
Odpowiedz
"Taki jak teraz" to znaczy jaki bo nie za bardzo rozumiem ?
Odpowiedz
Taki jak teraz czyli niebezpieczny.
Odpowiedz
Nieobowiązkowy, bo jak gramy w piłkę to jakiś silny zawodowiec strzela to bój się Boga można dostać w mordę.

My Kanał: https://www.youtube.com/channel/UCf20Obw...SIT88iGQHA

[Obrazek: kmZeSNo.gif]
[Obrazek: hxF5mIO.png]

Mój najważniejszy projekt chyba  SMBX 1.3.0.1 albo 1.4.4:
[Obrazek: BgMyTAP.gif]

Epizody:
Kirby Boss Rush- 100% (ukończone) wersja-1.3.0.1
SMB - Mushroom Kingdom in Danger- 20% (demo) wersja-1.3.0.1 (Brak weny :()
Przyszłe epizody:
The Hole - 25% wersja- 1.4.4
NES Boss Rush 1.4.4 - 3% wersja- 1.4.4

Odpowiedz
To raczej są błahe problemy .
A co do ciebie Mech , co na wychowaniu fizycznym dzieje się takiego aby nazywać go niebezpiecznym ?
Odpowiedz
(20-09-2016, 20:46)Nazi Zombie napisał(a): Według mnie zajęcia wychowania fizycznego nie powinny być obowiązkowym przedmiotem szkolonym .
Dlaczego ? Otóż mam kilka powodów .
1.Są uczniowie którzy nie nadają się do tego typu rzeczy , są słabi , grubi i nie lubią po prostu tego typu zajęć .
2.Wychowanie Fizyczne może zaniżać średnią ucznia z wyżej wymienionych przyczyn .
3.Uważają pocenie się i zmęczenie za zbędne , wolą natomiast rozwijać swój mózg poprzez uczenie się .
4.Boją się doznać jakichkolwiek obrażeń fizycznych . Wiadomo że mogą się stać różne rzeczy , a nie każdy lubi widok swojej krwi , mieć złamaną kość itp .
5.Rówieśnicy mogą się naśmiewać z ucznia z powodu tego że jest słaby , gruby , nie umie podnieść określonej liczby kilogramów itp .
6.Nauczyciel może również wyśmiewać słabego ucznia .
7.Boją się przebierać w szatniach ze względu na swój wygląd itp .

Oto właśnie powody dlaczego według mnie wychowanie fizyczne powinno być nieobowiązkowym przedmiotem szkolnym , a jedynie dla tych co chcą na niego uczęszczać .

Co ty o tym sądzisz albo czy spotkałeś się z jakąś z sytuacji które wymienił ?

Jest to tylko moje zdanie :) .

Po części się z tym zgadzam. WF powinien być nieobowiązkowym przedmiotem, ale zmienili to zapewne dlatego, iż duża ilość osób opuszczała ten przedmiot.

Co do argumentów:

1. Według mnie nikomu nie zaszkodzi odrobina ruchu, ale uważam, że ćwiczenia powinny być dostosowane do wszystkich ludzi. Są osoby, które mają schorzenia (np. taki ja :v), które sprawiają, że osoba ma gorszą kondycję lub nie potrafi wykonać pewnych czynności.
2. To zależy. Od jakiegoś czasu (nie wiem czy we wszystkich szkołach) stosują inny system oceniania. Kiedyś liczyło się jaki kto wysiłek włożył, ale to jest trochę nie fair w stosunku do osób słabszych, więc duża ilość nauczycieli ocenia też po chęciach: stara się, ale umie ledwo na 3. Co tam, wystawię mu 4!
3. Człowiek nie poci się i nie męczy się tylko od biegania, chociaż zgodzę się, że na WF-ie nie powinno się nadmiernie przemęczać uczniów. Jak ktoś czuje się źle, wuefista nie powinien tego lekceważyć.
4. Z tym już jest w każdych przypadkach, nie tylko na WF-ie. To zależy też od klasy - niektórzy kopią w piłkę jak wariaci, przez co faktycznie mogą komuś przypadkowo krzywdę zrobić.
5. Czy ja wiem... zależy od klasy. Takie rzeczy najczęściej spotykane są w podstawówce, a w dalszych klasach już nie myślą o ludziach w ten sposób. Oczywiście są wyjątki.
6. To już zależy od nauczyciela. Jeżeli traktuje uczniów w sposób niesprawiedliwy, uczeń powinien złożyć skargę do wychowawcy/dyrektora.
7. Tutaj się zgodzę. Według mnie w szatniach jest za mało prywatności. Powinny być lepiej zrobione, bo niektórzy faktycznie mogą się krępować.
[Obrazek: BYfKDfF.png]
Odpowiedz
(21-09-2016, 15:01)Nazi Zombie napisał(a): To raczej są błahe problemy .
A co do ciebie Mech , co na wychowaniu fizycznym dzieje się takiego aby nazywać go niebezpiecznym ?

Może być faul (czy jak to się pisze). Piłką w mordę.
Odpowiedz
Ja np. ze względu na problemy z sercem musiałem na początku ostatniego roku latać z papierami aby mieć zwolnienie z wf-u (bo okazało się, że poza zwolnieniem lekarskim od specjalisty wymagany jest jeszcze jakiś wniosek i coś jeszcze).

Poza tym zgodzę się z tym, że ruch nie szkodzi, ale w takiej formie w jakiej jest on na wf-ie jest dość średni. Osoby które np. nie lubią gier zespołowych mają ciężko, podobnie jak osoby słabsze czy mniej wygimnastykowane. Wf-owi w szkole mówię nie w formie w jakiej on obecnie jest, ale koncept gdy parę klas/grup ma jednocześnie zajęcia i dzielą się na mniejsze grupki, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie (np. jedni wolą bieganie truchtem, inni intensywne treningi na siłowni, czy też grę w piłkę nożną) jest o wiele ciekawszy, przynajmniej moim zdaniem.
Odpowiedz
Ja tam parę razy dostałem w mordę na WFie od piłki i parę razy się wywaliłem ale jakoś lubię tę lekcje bo lubię uprawiać sport. :D
Nie wiem po co mi sygnatura.
Odpowiedz
Według mnie WF jest właśnie potrzebny dla ludzi otyłych. Jeśli rówieśnicy śmieją się, ponieważ jesteś gruby, musisz zrobić coś w kierunku, aby taki nie być. Możesz zacząć trenować samodzielnie w domu, biegać przez 15 minut każdego dnia, robić brzuszki, czy zastosować jakąś dietę. Jak sytuacja się powtarza i pewne osoby śmieją się tylko dlatego, bo masz nadwagę, to możesz zgłosić to jakiemuś nauczycielowi, pani pedagog lub rodzicom. Dam ogólną radę. Jak ktoś się ze mnie śmieje i mi dokucza, staram się go zignorować i obrócić to w żart.
[Obrazek: 2rm5fkm.png]
[Obrazek: 2mfew4g.png]

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
Akurat ruch jest bardzo potrzebny dla człowieka i WF może go dostarczyć. Oczywiście ma swoje minusy ale nie możemy mieć przecie wszystkiego.
Odpowiedz
(27-12-2016, 17:37)PvZ napisał(a): Akurat ruch jest bardzo potrzebny dla człowieka i WF może go dostarczyć. Oczywiście ma swoje minusy ale nie możemy mieć przecie wszystkiego.

Wszystko ma swoje plusy i minusy :')
[Obrazek: 2rm5fkm.png]
[Obrazek: 2mfew4g.png]

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
(27-12-2016, 17:23)legendofyoshi14 napisał(a): Według mnie WF jest właśnie potrzebny dla ludzi otyłych. Jeśli rówieśnicy śmieją się, ponieważ jesteś gruby, musisz zrobić coś w kierunku, aby taki nie być. Możesz zacząć trenować samodzielnie w domu, biegać przez 15 minut każdego dnia, robić brzuszki, czy zastosować jakąś dietę. Jak sytuacja się powtarza i pewne osoby śmieją się tylko dlatego, bo masz nadwagę, to możesz zgłosić to jakiemuś nauczycielowi, pani pedagog lub rodzicom. Dam ogólną radę. Jak ktoś się ze mnie śmieje i mi dokucza, staram się go zignorować i obrócić to w żart.

WF jest potrzebny dla ludzi otyłych, ok. Ale tym samym lekcje wychowania fizycznego są prawdziwą udręką dla osób, które mają chociażby obniżoną sprawność, bądź nie cierpią gier zespołowych (przez 7 lat wf-u prawie wszystkie lekcje wyglądały tak samo - macie piłkę, grajcie).

(27-12-2016, 17:37)PvZ napisał(a): Akurat ruch jest bardzo potrzebny dla człowieka i WF może go dostarczyć. Oczywiście ma swoje minusy ale nie możemy mieć przecie wszystkiego.

Nie musisz się specjalnie starać, aby załatwić sobie zwolnienie (nawet ludzie bez jakichkolwiek problemów krążeniowych, wydolnościowych itp. mogą spokojnie zdobyć za odrobinę zielonych u pierwszego lepszego lekarza). 

Jeśli chodzi o wf, to mam takie samo zdanie na temat lekcji wf-u co na temat lekcji religii - nieobowiązkowe zajęcia prowadzone dla chętnych.
Odpowiedz
Religia to jest wiara a nie przedmiot. Ciekawe co sprawiło że się wlicza do średniej.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości