Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Badanie poziomu religijności na SMWMods
(07-01-2017, 18:00)legendofyoshi14 napisał(a):
(07-01-2017, 17:57)sky2 napisał(a): Od napisania mojej odpowiedzi dosyć dużo się zmieniło :P

Jestem gnostycznym ateistą. Patrząc to co się dzieje w Kościele katolickim, czy nawet w moim otoczeniu (rodzina) jestem stuprocentowo pewny, że bóg chrześcijański (lub jakikolwiek inny) nie istnieje. Czasem nawet prezentuję sobą antyteizm.

Często mi się wydaje, że Kościół Katolicki leci tylko na pieniądze i straszy ludzi piekłem, aby tłumniej przybywali do kościołów, a oni czerpią z tego tylko korzyści.

Tak niestety jest. Działało to szczególnie w średniowieczu, hamując strasznie rozwój nauki i postępowość obyczajowości.
Odpowiedz
Gnostyczny teista. Wiem że Bóg istnieje.
Nie wiem po co mi sygnatura.
Odpowiedz
(07-01-2017, 20:22)PvZ napisał(a): Gnostyczny teista. Wiem że Bóg istnieje.

Szanuję twoje przekonanie o istnieniu Boga, ale jestem ciekawy, skąd masz tą pewność?
[Obrazek: 2rm5fkm.png]
[Obrazek: 2mfew4g.png]

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
Jak się dołączam z pytaniem - który Bóg i dlaczego akurat ten?
Odpowiedz
(10-01-2017, 22:46)Kenex napisał(a): Jak się dołączam z pytaniem - który Bóg i dlaczego akurat ten?

Myślę, że raczej chrześcijański, gdyż ten Bóg jest najbliższy naszemu narodowi, ale mogę się mylić :p
[Obrazek: 2rm5fkm.png]
[Obrazek: 2mfew4g.png]

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
I w taki sposób religia chrześcijańska upada...
[Obrazek: wp1qh6ga3pkz.gif]
Odpowiedz
Mnie to bardzo cieszy akurat. :D
Odpowiedz
A powiem nawet, że mnie też :P

Chociaż i tak zanim to dotrze do moich okolic to minie z 200 lat...
Odpowiedz
I dzięki temu na świecie przestępczość i zboczeństwo znacznie wzrośnie .
Odpowiedz
(10-01-2017, 22:45)legendofyoshi14 napisał(a):
(07-01-2017, 20:22)PvZ napisał(a): Gnostyczny teista. Wiem że Bóg istnieje.

Szanuję twoje przekonanie o istnieniu Boga, ale jestem ciekawy, skąd masz tą pewność?

Na tym polega wiara LoYu.
Nie wiem po co mi sygnatura.
Odpowiedz
Dokładnie , wiara nie polega na tym aby mieć jakieś dowody . Wierzysz w coś nie mając dowodów . Na tym to polega .
Odpowiedz
(10-01-2017, 23:11)Nazi Zombie napisał(a): I dzięki temu na świecie przestępczość i zboczeństwo znacznie wzrośnie .

Akurat fakty mówią coś zupełnie odwrotnego. Ateizm wykazuje wyraźną korelację z lepszym wykształceniem naukowym, mniejszym poziomem biedy, wyższym poziomem wykształcenia, wyższym średnim dochodem, mniejszym poziomem przemocy, mniejszą liczbą rozwodów, niższą liczbą niechcianych nastoletnich ciąż, niższą liczbą infekcji chorobami przenoszonymi drogą płciową (STDs), niższym poziomem przestępczości i niższą liczbą zabójstw. Bardzo wyraźna i wysoka korelacja występuje między ateizmem a dobrobytem jednostek i społeczeństw wedle niemal każdego możliwego wskaźnika.

Polecam zapoznać się z faktami, a nie wymyślać głupoty. :')

I nadal mnie ciekawi, dlaczego wierzycie w akurat tego Boga i jednocześnie odrzucanie innych? Jeden istnieje bez dowodów, a inni już nie?
Odpowiedz
Twierdzisz że jeżeli ktoś wierzy w Boga to jest biedny , niewykształcony , agresywny , rozwodzi się , częściej zachodzi w niechcianą ciążę ( w przypadku bab) , przenosi choroby drogą płciową , jest przestępcą i zabójcą ?
Odpowiedz
Nie. To nie jest prosta relacja równości. Przecież nikt nie twierdzi, że wszyscy ateiści są dobrzy, a wszyscy wierzący źli Ale jeśli w danej społeczności jest dużo ateistów, wychodzi to wszystkim na dobre. 

[Obrazek: przez_jeden_dzien_badz_ateista_i_ty_moze...teista.png]
Odpowiedz
To dlaczego ateiście po prostu nie odczepią się od wierzących skoro wiedzą że ich nie przekonają do braku wiary ?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości