Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

[Tutorial] Jak zainstalować LunaLua?
Jak zainstalować LunaLua? - Tutorial by MarioLuigi55

Aby zainstalować LunaLua należy na początek przejść pod ten link. Zjeżdżamy niżej do momentu aż zobaczymy to:
[Obrazek: CPegl59.png]
Należy wybrać opcje tak jak powyżej, chyba, że chcecie mieć oddzielną kopię gry z LunaLua (co nie ma sensu i później powiem czemu), albo zaktualizować LunaLua zamiast instalować ją od początku. Później klikamy na Download. Po zakończeniu pobierania wypakowujemy plik zip i kopiujemy wszystko do folderu SMBX.
Jeżeli zobaczymy taki komunikat:
[Obrazek: 9VJ88tG.png]
wybieramy "Zamień pliki w miejscu docelowym". Wszystkie epizody, poziomy i postępy zostaną na swoim miejscu
Jeżeli antywirus usunie któryś z plików należy go przywrócić, ponieważ żaden z nich nie jest wirusem
Teraz w folderze będziemy mieli dwa pliki exe (LunaLoader.exe i SMBX.exe)
SMBX.exe to standardowa wersja SMBX, ten plik exe uruchomi SMBX, ale nie włączy LunaLua. Jednym słowem - standardowe SMBX. Właśnie dlatego nie ma sensu instalować oddzielnej gry.
LunaLoader.exe zaś uruchomi SMBX z LunaLua.
Aby sprawdzić czy LunaLua działa uruchom LunaLoader.exe. Jeżeli zobaczysz napis na górze oznacza to, że LunaLua działa i zainstalowałeś ją prawidłowo :)
[Obrazek: upKHao5.png]

Jeżeli LunaLua nie działa z jakiegoś powodu wróć na stronę pobierania i zamiast wersji "vanilla + launcher" pobierz wersję hexed i powtórz instalację. 

Poradnik wideo:

Mam nadzieję, że mój tutorial pomoże w zainstalowaniu Luny :)
Odpowiedz
Tutorial fajny, ale Luna i tak ble.
master of comedy
Odpowiedz
Dla mnie tak samo ble, ale przydatne :)

My Kanał: https://www.youtube.com/channel/UCf20Obw...SIT88iGQHA

[Obrazek: kmZeSNo.gif]
[Obrazek: hxF5mIO.png]

Mój najważniejszy projekt chyba  SMBX 1.3.0.1 albo 1.4.4:
[Obrazek: BgMyTAP.gif]

Epizody:
Kirby Boss Rush- 100% (ukończone) wersja-1.3.0.1
SMB - Mushroom Kingdom in Danger- 20% (demo) wersja-1.3.0.1 (Brak weny :()
Przyszłe epizody:
The Hole - 25% wersja- 1.4.4
NES Boss Rush 1.4.4 - 3% wersja- 1.4.4

Odpowiedz
Bardzo pomocny tutek :]
Osobiscie nie będę zwlekał z daniem Ci +1 za niego!
Odpowiedz
Cóż, nie jestem zagorzałym fanem LunaLua, ale póki co brzmi to ciekawie. Jest opisane prostym językiem, więc raczej nikt nie będzie miał problemów z instalacją.

Tak z ciekawości pytam: zamierzasz tworzyć poszczególne poradniki np. do licznika czasu, licznika zdrowia, autoscrollów etc?
Odpowiedz
(26-06-2016, 10:24)sky2 napisał(a): Cóż, nie jestem zagorzałym fanem LunaLua, ale póki co brzmi to ciekawie. Jest opisane prostym językiem, więc raczej nikt nie będzie miał problemów z instalacją.

Tak z ciekawości pytam: zamierzasz tworzyć poszczególne poradniki np. do licznika czasu, licznika zdrowia, autoscrollów etc?

Tak, zrobię poradniki dotyczące Luny i jak robić w niej poszczególne rzeczy.
Odpowiedz
Nim zainstaluje co dodaje LunaLua? XD
Odpowiedz
(27-06-2016, 12:26)BoneX napisał(a): Nim zainstaluje co dodaje LunaLua? XD

LunaLua jest dodatkiem do SMBX 1.3.0.1, w którym można zakodować dodatkowe funkcje jak limit czasu i wiele innych
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości