Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

[Tutorial] Jak zainstalować LunaLua?
Jak zainstalować LunaLua? - Tutorial by MarioLuigi55

Aby zainstalować LunaLua należy na początek przejść pod ten link. Zjeżdżamy niżej do momentu aż zobaczymy to:
[Obrazek: CPegl59.png]
Należy wybrać opcje tak jak powyżej, chyba, że chcecie mieć oddzielną kopię gry z LunaLua (co nie ma sensu i później powiem czemu), albo zaktualizować LunaLua zamiast instalować ją od początku. Później klikamy na Download. Po zakończeniu pobierania wypakowujemy plik zip i kopiujemy wszystko do folderu SMBX.
Jeżeli zobaczymy taki komunikat:
[Obrazek: 9VJ88tG.png]
wybieramy "Zamień pliki w miejscu docelowym". Wszystkie epizody, poziomy i postępy zostaną na swoim miejscu
Jeżeli antywirus usunie któryś z plików należy go przywrócić, ponieważ żaden z nich nie jest wirusem
Teraz w folderze będziemy mieli dwa pliki exe (LunaLoader.exe i SMBX.exe)
SMBX.exe to standardowa wersja SMBX, ten plik exe uruchomi SMBX, ale nie włączy LunaLua. Jednym słowem - standardowe SMBX. Właśnie dlatego nie ma sensu instalować oddzielnej gry.
LunaLoader.exe zaś uruchomi SMBX z LunaLua.
Aby sprawdzić czy LunaLua działa uruchom LunaLoader.exe. Jeżeli zobaczysz napis na górze oznacza to, że LunaLua działa i zainstalowałeś ją prawidłowo :)
[Obrazek: upKHao5.png]

Jeżeli LunaLua nie działa z jakiegoś powodu wróć na stronę pobierania i zamiast wersji "vanilla + launcher" pobierz wersję hexed i powtórz instalację. 

Poradnik wideo:

Mam nadzieję, że mój tutorial pomoże w zainstalowaniu Luny :)
Odpowiedz
Tutorial fajny, ale Luna i tak ble.
master of comedy
Odpowiedz
Dla mnie tak samo ble, ale przydatne :)
My Kanał: https://www.youtube.com/channel/UCf20Obw...SIT88iGQHA

[Obrazek: kmZeSNo.gif]
[Obrazek: hxF5mIO.png]

Mój najważniejszy projekt SMBX 1.3.0.1:
[Obrazek: BgMyTAP.gif]

Epizody:
Kirby Boss Rush- 100% (ukończone) wersja-1.3.0.1
Kowalski11 Adventure- 14% (brak) wersja-1.4.3
SMB - Mushroom Kingdom in Danger- 19% (demo) wersja-1.3.0.1
Przyszłe epizody:
Five Islands (Boss Rush)- 5% (brak) wersja-1.4.3
Odpowiedz
Bardzo pomocny tutek :]
Osobiscie nie będę zwlekał z daniem Ci +1 za niego!
Odpowiedz
Cóż, nie jestem zagorzałym fanem LunaLua, ale póki co brzmi to ciekawie. Jest opisane prostym językiem, więc raczej nikt nie będzie miał problemów z instalacją.

Tak z ciekawości pytam: zamierzasz tworzyć poszczególne poradniki np. do licznika czasu, licznika zdrowia, autoscrollów etc?
qwertz

whoever now is knocking on your door, is what you truly hope to owe
i'll fly like you. here's a promise now
i'll fly like you~
Odpowiedz
(26-06-2016, 10:24)sky2 napisał(a): Cóż, nie jestem zagorzałym fanem LunaLua, ale póki co brzmi to ciekawie. Jest opisane prostym językiem, więc raczej nikt nie będzie miał problemów z instalacją.

Tak z ciekawości pytam: zamierzasz tworzyć poszczególne poradniki np. do licznika czasu, licznika zdrowia, autoscrollów etc?

Tak, zrobię poradniki dotyczące Luny i jak robić w niej poszczególne rzeczy.
Odpowiedz
Nim zainstaluje co dodaje LunaLua? XD
Odpowiedz
(27-06-2016, 12:26)BoneX napisał(a): Nim zainstaluje co dodaje LunaLua? XD

LunaLua jest dodatkiem do SMBX 1.3.0.1, w którym można zakodować dodatkowe funkcje jak limit czasu i wiele innych
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości