Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Ankieta: Globalne ocieplenie
Jest glównie wynikiem działalności czlowieka
Wpływ człowieka jest na nie minimalny
Jest zupełną ściemą
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Globalne ocieplenie
W internecie rosnącą popularnością cieszy się teoria spiskowa, wedle której globalne ocieplenie jest mitem, a wmawiają nam to złe koncerny, rządy, illuminati czy co tam jeszcze. Jak zwykle w takim wypadku bywa - ta teoria jest wyssana z palca i ignoruje setki bardzo mocnych prac naukowych. 

Kenex gada głupoty? Specjalnie dla osób niewierzących w globalne ocieplenie powstała niezwykle merytoryczna strona Nauka o klimacie. Wchodzi ona bardzo głęboko ( ͡° ͜ʖ ͡°) w każde zagadnienie i rozprawia się z internetowymi krzykaczami w drobny mak. 

Globalne ocieplenie jest faktem. W dodatku wielokrotnie udowodniono, że wpływ człowieka jest ogromny. A dane są bardzo niepokojące. 

[Obrazek: 13495045_1118144158246126_61710783787783...b81cbddf92]

[Obrazek: m15270664,OCIEPLENIE2.png]
[Obrazek: 51f7aae64595b_97-procent-pl.png]
Odpowiedz
Globalne ocieplenie to jest fakt. Teraz już nie ma spekulacji czy jest globalne ocieplenie czy nie ma, teraz są spekulacje w jakim stopniu ono występuje.

To akurat jest niewątpliwe że główną przyczyną jest działalność człowieka (emisja gazów cieplarnianych z fabryk, zakładów, elektrowni itp. do atmosfery), i powoli trzeba myśleć o ograniczeniu emisji CO2 i innych gazów zatrzymujących się w atmosferze.

Sam podchodzę do tej sprawy bardzo poważnie, gdyż na własnej sierści przekonałem się o istnieniu tego zjawiska. W moim mieście tej zimy tylko jeden dzień spadł śnieg, a w okolicach 20 grudnia było tak ciepło, że jedynie cienka bluza i na miasto. Mnie to trochę niepokoi. W ostatnie wakacje przyszły największe upały od parunastu lat, od paru lat temperatura na mojej długości geograficznej rzadko kiedy spada poniżej minus pięciu stopni, niewątpliwe jest też to, że nie tylko tu to ma miejsce.

W Syrii jednym z powodów dla którego trwa wojna jest wyniszczająca ten kraj susza.

Nie wiem tylko, czy się cieszyć, że mogę nie dożyć tych czasów, gdy średnia temperatura będzie wynosiła powyżej 25 stopni.

EDIT: Z tego co widzę, to większość tu jedynie zajrzała, dała głos w ankiecie i tyle :P (mam się czuć wyjątkowy?)
qwertz

whoever now is knocking on your door, is what you truly hope to owe
i'll fly like you. here's a promise now
i'll fly like you~
Odpowiedz
Tak. Czuj się wyjątkowy. Ja się cieszę, że ktoś w końcu się sensownie na ten temat wypowiedział. :D

Jeżeli ktoś nadal nie jest przekonany - na tym filmie jest to wyjaśnione chyba w najbardziej przystępny sposób, jak się tylko da. :P
https://youtu.be/Mr9NSPQshUM
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości