Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Opera blokuje reklamy <3
Dotychczas użytkownicy zmęczeni nachalnymi reklamami, musieli polegać na zewnętrznych wtyczkach. Opera postanowiła wyjść na przeciw i wprowadziła natywne blokowanie reklam. Po szczegóły techniczne odsyłam tutaj, bo ja się nie znam i musiałbym zmałpować tekst bez większego zrozumienia. Jednak wynika z tego, że to znacznie wydajniejsze rozwiązanie niż zewnętrzne wtyczki.

W przypadku przeglądarki na komputery można włączyć funkcję, wchodząc w ustawienia i zaznaczając blokowanie reklam. W przypadku wersji mobilnej (Opera Mini) taka opcja znajduje się w ustawieniach poziomu oszczędzania energii. 

Zarząd Opery nie chce tym gestem wywoływać wojny. Jak twierdzą, kiedyś jako pierwsi wprowadzili blokadę wyskakujących okienek, które stanowiły wtedy główne źródło dochodu. A internet komercyjny się nie załamał. Reklamy często są nachalne, źle napisane i przez to obciążają komputer bardziej niż pozostała zawartość witryny. Mają też w zwyczaju inwigilować poprzez śledzenie naszej aktywności, a nawet położenia kursora na ekranie. 

Opera uznała, że tak być nie może i elementy nie spełniające pewnych standardów są po prostu blokowane. Nie ma też żadnej "białej listy", dzięki której reklamodawcy płacący autorom wtyczki są dodawani do wyjątków (zbiór wyjątków każdy może dobrać sam). 

Nie ma wątpliwości, że Opera zdecydowała się na odważny krok. Co o nim myślicie? Testowaliście? Jak wrażenia?
Odpowiedz
Mało kto używa opery. Większość ludzi używa chrome, który coraz bardziej walczy z blokerami reklam.
Odpowiedz
Bardzo dobry krok ze strony twórców Opery.
:: [PKB] Clan Player ::
>> Askdotefem <<

I h8 Ipla TV.

Dzisiaj rano niespodzianie Alina znowu włącza pranie!
Pralka brzęczy, ona jęczy, w
szystko dźwięczy, to mnie męczy.
Przez podwórze trzeszczy w rurze, brzęk totalny, niebanalny.
W krąg wydziela się hołota, sąsiad Kurski wlazł na kota!

[Obrazek: comment_YsiO28r4FLGmJP6fEcrCCa9XltQ3OFsz.gif]

Odpowiedz
Testowałem blokowanie reklam na Androidzie i muszę przyznać, że jestem zaskoczony. Strony mkną niczym Pendolino, a do tego w końcu mogę przeglądać KSC bez obaw, że natrafię na te NIEDOJE*ANE WKUR*IAJĄCE PIERD*LONE J*BANE W D*PĘ PSA POPUPY O WIRUSIE/KONKURSIE/NAGRODZIE/WSTAWTOINNEGÓWNO.TTF, KTÓRE OCZYWIŚCIE WYSYŁAŁY POZYTYWNE WIBRACJE EGO. A desktopowej Opery nie posiadam i póki co nie planuję się przesiadać. ;)
[Obrazek: 18KVW7R.png]
[Obrazek: hK44ha6.png]
[Obrazek: windows_10_user_bar_by_cristiandante20-d9eebf8.png]
[Obrazek: 89nQrS.gif]
[Obrazek: ocsIXD.png]
[Obrazek: lUF3xAC.png]
Odpowiedz
Zainstalowałem Operę na telefonie i działa świetnie. Nareszcie nie będzie tych je****** reklam "masz wirusa"...
Na komputerze ostatnio zainstalowałem i póki co głównie z niej korzystam, żeby znaleźć jakieś powody czemu Opera jest lepsza od Chrome...
Odpowiedz
Używam Opery od jakiegoś czasu, i również jestem mile zaskoczony. Zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach nietrudno przekroczyć parę tysięcy zablokowanych reklam.

[Obrazek: mlIshRo.png]

(a używam tej funkcji od przeszło 1-2 dni)
qwertz

whoever now is knocking on your door, is what you truly hope to owe
i'll fly like you. here's a promise now
i'll fly like you~
Odpowiedz
[Obrazek: 59njg0o.png]
Wyniki blokowania reklam po 3 dniach...
Odpowiedz
Ja opery nie używam więc mnie to gówno obchodzi a wgl co to za problem pobrac adblockera.
[Obrazek: nxhut8Q.png]
[Obrazek: MFaxALM.png]
Odpowiedz
(19-06-2016, 17:01)Mech napisał(a): Ja opery nie używam więc mnie to gówno obchodzi a wgl co to za problem pobrac adblockera.

Cytuję: "Jednak wynika z tego, że to [blokowanie reklam w Operze - przyp.] znacznie wydajniejsze rozwiązanie niż zewnętrzne wtyczki.".
qwertz

whoever now is knocking on your door, is what you truly hope to owe
i'll fly like you. here's a promise now
i'll fly like you~
Odpowiedz
Prawda, bo nie zżera większej ilości zasobów jak rozszerzenie typu adblock czy uBlock.

Zobaczymy. Firefox mi padnie to obczaję Operę. Na razie mam ją na fonie i sobie chwalę. ;)
[Obrazek: 18KVW7R.png]
[Obrazek: hK44ha6.png]
[Obrazek: windows_10_user_bar_by_cristiandante20-d9eebf8.png]
[Obrazek: 89nQrS.gif]
[Obrazek: ocsIXD.png]
Odpowiedz
Jeżeli reklamy będą na tyle uciążliwe na innych przeglądarkach, że nawet Adblocki nie pomogą, to być może wypróbuję funkcję Opery.
Odpowiedz
(21-06-2016, 21:33)Ezel napisał(a): Jeżeli reklamy będą na tyle uciążliwe na innych przeglądarkach, że nawet Adblocki nie pomogą, to być może wypróbuję funkcję Opery.

Uważam że reklamy są okropnie irytujące, a zwłaszcza na telefonach... Te reklamy, które mówią "Masz wirusa (69) na swoim telefonie!" i wibrują telefonem są szczególnie wnerwiające, dlatego od czasu kiedy Opera na telefon blokuje reklamy na telefonie, to właśnie jej używam. Przynajmniej teraz mam spokój z tymi okropnymi reklamami. Nie mówiąc już, że połowa stron, które nie są przystosowane do wyświetlania na telefonie jest po prostu niemożliwa do wyświetlenia. 

Na komputerze też coraz bardziej się przekonuję do Opery, ponieważ działa na takim samym silniku jak Chrome. Poza tym, wszystkie strony, które działały na Chrome, na Operze też działają poprawnie.  Poza tym według testów Microsoftu, Opera jest druga pod względem trzymania baterii (Po... kto by się spodziewał... Microsoft Edge):

Pokaż zawartośćSpoiler:
Odpowiedz
Używam Opery od dłuższego czasu i muszę przyznać, że jeszcze nigdy nie natrafiłem na złosliwe reklamy. Z drugiej strony, jesli tylko wejdę na Firefoxa... ;_;

Opera ma prawdopodobnie zainstalowany już w vanillowej wersji adblockera.
W każdym razie, rekomenduję tą przeglądarkę.
Odpowiedz
(22-06-2016, 11:00)MarioLuigi55 napisał(a):
(21-06-2016, 21:33)Ezel napisał(a): Jeżeli reklamy będą na tyle uciążliwe na innych przeglądarkach, że nawet Adblocki nie pomogą, to być może wypróbuję funkcję Opery.

Uważam że reklamy są okropnie irytujące, a zwłaszcza na telefonach... Te reklamy, które mówią "Masz wirusa (69) na swoim telefonie!" i wibrują telefonem są szczególnie wnerwiające, dlatego od czasu kiedy Opera na telefon blokuje reklamy na telefonie, to właśnie jej używam. Przynajmniej teraz mam spokój z tymi okropnymi reklamami. Nie mówiąc już, że połowa stron, które nie są przystosowane do wyświetlania na telefonie jest po prostu niemożliwa do wyświetlenia. 

Na komputerze też coraz bardziej się przekonuję do Opery, ponieważ działa na takim samym silniku jak Chrome. Poza tym, wszystkie strony, które działały na Chrome, na Operze też działają poprawnie.  Poza tym według testów Microsoftu, Opera jest druga pod względem trzymania baterii (Po... kto by się spodziewał... Microsoft Edge):

Pokaż zawartośćSpoiler:

Ja mało szperam w internecie poprzez urządzenia mobilne, więc mi to nie przeszkadza.
[Obrazek: BYfKDfF.png]
Odpowiedz
(19-06-2016, 17:01)Mech napisał(a): Ja opery nie używam więc mnie to gówno obchodzi a wgl co to za problem pobrac adblockera.

To po chuja piszesz?
Post powinien zostać skasowany.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości