Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

SMSy Premium i ich nieścisłości.
Piszę z lekcji. Jest kolejna typowonudna lekcja Urządzeń Techniki Komputerowej.
Dostaję SMS. Sprawdzam i oczom nie wierzę.

DWIEŚCIE ZŁOTYCH DO ZAPŁATY, gdzie przy mojej średniej abonamentowej oscylującej w okolicach 60zł, to straszny grom.
Zdziwiony postanowiłem sprawdzić, skąd to. Pamiętam, że specjalnie ściągnąłem apkę do blokowania uciążliwych powtarzalnych SMSów. Stąd, mając zablokowane konto, poprosiłem kolegę na kompie obok by zrobił z jego telefonu router wifi na moment. Sprawdziłem apkę Plus Online, i...

Kod:
MTDIMO_XX1

Szybko postanowiłem to wyszukać na internecie, znajdując ten link.

Okazuje się, że:
1. spam to tak naprawdę subskrypcja nadana... skądś, bo na pewno nie ja to zainicjowałem.
2. wysyłał jeden i ten sam link, 3 razy w tygodniu
3. żarło mi to całe 12,30zł za jeden SMS.
4. nie dostałem ani jednego SMSa z instrukcją, jak to dziadostwo wyłączyć.

No i teraz mam zaje... sytuację. Nie dość, że zalegam(y) z płatnościami (całe 60zł) to dorzucenie 200zł do tej puli jest po prostu ogromnym przekrętem kogoś, kto mi tą subskrypcję zainicjował.

Jakie macie historyjki z tymi właśnie numerami SMS?

I aha, tym numerem subskrypcyjnym był 61088
Odpowiedz
Idź do operatora i poproś , żeby zablokował ci płatne SMS-y. Może to coś da.
:: [PKB] Clan Player ::
>> Askdotefem <<

I h8 Ipla TV.

Dzisiaj rano niespodzianie Alina znowu włącza pranie!
Pralka brzęczy, ona jęczy, w
szystko dźwięczy, to mnie męczy.
Przez podwórze trzeszczy w rurze, brzęk totalny, niebanalny.
W krąg wydziela się hołota, sąsiad Kurski wlazł na kota!

[Obrazek: comment_YsiO28r4FLGmJP6fEcrCCa9XltQ3OFsz.gif]

Odpowiedz
(30-05-2016, 13:10)ZioPeng napisał(a): Idź do operatora i poproś , żeby zablokował ci płatne SMS-y. Może to coś da.

Wyciągnę mamę, by poszła i to zrobiła.

Numer nie jest mi przypisany :V
Odpowiedz
Najlepiej tak zrób, zablokuj wszelkie płatne subskrypcje. Nie wiem jaką masz sieć, ale przykładowo u mnie wysyłało się bodajże SMS, który wyłączał owe SMS'y premium.

Według mnie SMS'y premium powinny być zakazane. Często ludzie wykorzystują nieświadomość użytkownika, aby ściągnąć z niego kasę. Niektóre sytuacje podchodzą już pod kradzież...
Odpowiedz
(30-05-2016, 14:46)Ezel napisał(a): Według mnie SMS'y premium powinny być zakazane. Często ludzie wykorzystują nieświadomość użytkownika, aby ściągnąć z niego kasę. Niektóre sytuacje podchodzą już pod kradzież...

Powinny być zakazane. Na przykład wiele stron, które oferuje pobieranie pliku chce, aby podać numer telefonu. Na dole strony, drobną czcionką (czego nikt nie czyta) jest napisane, że podanie numeru jest równe wyrażeniu zgody na subskrypcję np. 10 zł / tydzień... Kradzież pieniędzy.
Odpowiedz
Ewentualnie mogliby zrobić tak, jak jest w bankach, że najpierw przychodzi SMS z informacją typu "Numer 6969 chce wysyłać do Ciebie płatne SMS-y przychodzące. Aby zaakceptować, zrób 69 przysiadów."
Odpowiedz
(30-05-2016, 14:46)Ezel napisał(a): Najlepiej tak zrób, zablokuj wszelkie płatne subskrypcje. Nie wiem jaką masz sieć, ale przykładowo u mnie wysyłało się bodajże SMS, który wyłączał owe SMS'y premium.

Według mnie SMS'y premium powinny być zakazane. Często ludzie wykorzystują nieświadomość użytkownika, aby ściągnąć z niego kasę. Niektóre sytuacje podchodzą już pod kradzież...

Plus, można tylko i wyłącznie w ich salonie to zrobić, lub przez infolinię.
Mam zablokowane płatne SMSy przychodzące, bo wychodzących nie wysyłam i tak :)
Odpowiedz
Mi raz przyszedł spam typu "heejjjj pa fotki z wakacji :***** http://efotki.pl/3DfG pozdro ania :*"
za mądry na to jestem :D
a telefon to ja mam od 2007 roku, raz mi taki badziew tylko przyszedł.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości