Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Atmosfera na Discordzie
Na początku może uznajmy, że nie będziemy w tym temacie nikogo obrażać. Naprawdę, chciałbym tego uniknąć, gdyż jesteśmy na forum, a nie na Discordzie, gdzie panuje samowola. Ale do rzeczy.

O co mi tak w ogóle chodzi? Ano, jak już część z Was zapewne zdążyła zauważyć, że nawiązałem do Discorda. I tak, zgadza się, o tym dzisiaj będę drążył temat. Wielu z Was może się zastanawiać, co z tym Discordem jest nie tak? - przecież jest świetny komunikator tekstowy, nie ścina, są wszyscy z forum i nawet część spoza. Nie chodzi mi o samego Discorda, ale o to, co się tam dzieje. Bo nasz serwer SMWMods nie należy do najpiękniejszych jeśli chodzi o spokój.

Działo się to od dłuższego czasu - było obecne między innymi podczas dram z końca lutego, było obecne także później, jednakże w mniejszym stopniu. A mianowicie, przechodząc do sedna - użytkownicy nie zachowują się najlepiej. Nie chcę tutaj wskazywać nicków, ale powoli obrażanie i rzekoma "mowa nienawiści" stały się codziennością na serwerze. Wiem, że admini nie mają czasu, by raz po raz skontrolować sytuację, bądź im się nie chce z powodu nudy jaka czasem tam panuje, ale zjawisko zdecydowanie jest obecne.

Na serwerze SMWMods łatwiej być gejem (bez urazy), niż:
  • grać w Minecrafta,
  • grać w Terrarię,
  • grać w Undertale,
  • grać w CS:GO,
  • grać w CS 1.6,
  • grać w SMBX 2.0,
  • grać w SMBX 1.4.2,
  • grać w SMBX 1.3.0.1,
  • grać w osu!,
  • grać w League of Legends,
  • oglądać jakiegokolwiek polskiego youtubera,
  • oglądać jakiegokolwiek sławnego zagranicznego youtubera,
  • mieć Facebooka,
  • nie mieć Facebooka,
  • mieć Instagrama,
  • mieć Snapchata,
  • posiadać iPhone'a / iPada / iPoda,
  • posiadać Samsunga,
  • posiadać Macbooka,
  • być smokiem,
  • nie hejtować Walaska,
  • nie hejtować Drakina,
  • próbować uspokajać czat,
  • być moderatorem,
  • być adminem,
  • mieć mniej niż 16 lat,
  • mieć mniej niż 12 lat,
  • oglądać MLP,
  • czytać Zmierzch,
  • być w społeczności furry,
  • nie lubić Hitlera,
  • lubić / nie lubić  69 / 666
  • lubić dubstep,
  • lubić techno,
  • lubić disco polo,
  • lubić muzykę nie graną na klasycznych instrumentach,
  • grać w GTA V,
  • grać w Assasins Creed,
  • grać w Far Cry,
  • grać w Tomb Raider,
  • mieć na kanale tło, gdzie jest napisane "nagrywanie z pasją",
  • posiadać Windowsa XP,
  • posiadać Windowsa Vistę,
  • posiadać Windowsa 8,
  • posiadać Windowsa 7,
  • posiadać Windowsa 8.1,
  • posiadać Windowsa 10,
  • posiadać Linuxa,
  • posiadać Mac OS X,
  • etc...

I to nie jest żaden problem, bo rozumiem, że żyjemy w wolnym, demokratycznym państwie, gdzie można wygłaszać własną opinię na temat danej gry/rzeczy. Ale nie trzeba tego robić w taki sposób, by wszystkich, którzy w jakiś sposób są z tą rzeczą powiązani nazywać "rakami", "zjebami" i "debilami". Można wygłaszać własną opinię, ale nie urażając przy tym innych.

Kolejnym zjawiskiem jest obrażanie ludzi na czacie... gdy ich tam nie ma. Naprawdę, tego już naprawdę nie rozumiem. W obrażaniu chodzi o to, aby druga strona (ofiara) to usłyszała i poczuła rozpacz, może smutek i żal do samego siebie. Ale naprawdę nie rozumiem naśmiewania i szykanowania kogoś, kto jest obecnie offline bądź w ogóle nie jest obecny na czacie, i nie ma pojęcia, co na jego temat się mówi.

Na koniec dodam, że nie śmiejemy się z osób oraz rodzin osób z autyzmem, Aspergerem, czy innymi chorobami zaburzeniowymi. Poza tym, jeżeli spróbujesz podzielić się jakimś problemem na serwerze, prawdopodobnie a) zostaniesz zignorowany przez większą część użytkowników; b) zostaniesz wyśmiany.

(napisałem to nieco pod wpływem emocji, więc niektóre przedstawione fakty mogą być mało obiektywne)

Nie wiem, jakie może być rozwiązanie tego problemu. Nie wiem, czy kicki i bany dadzą tutaj radę, ale przebywając na serwerze SMWMods mam wrażenie, że panuje tam atmosfera ciągłego napięcia, gotowe tylko by wyładować i spowodować kolejną dramę.

Ciekawostka - serwer, na którym nie ma kompletnie zasad i panuje samowola ma lepszą atmosferę niż SMWMods, gdzie jest regulamin nakładający pewne ograniczenia. Nadal nie wiem, jak to jest możliwe.
qwertz

whoever now is knocking on your door, is what you truly hope to owe
i'll fly like you. here's a promise now
i'll fly like you~
Odpowiedz
Wybaczcie, że ostatnio mało obserwowałem rozmowy, ale nie zawsze mam jak (często chowałem Discorda w tle, gdy nic się nie działo).

Zgadzam się z tym. Ostatnio ludzie olewają zasady i trzeba to zmienić, zaostrzyć rygor. ;)
Odpowiedz
Dziwne, bo po raz kolejny zdarza się taka sama sytuacja. Gdy mieliśmy zaostrzyć rygor właśnie w lutym 2016 (bezpośrednim impulsem było zachowanie pewnego użytkownika, czyli "dzielenie się złością", co działa doskonale w internecie), to działało to bardzo krótko, bo już pół miesiąca później zdarzały się spięcia i malutkie dramy.

A czasem chce się wejść i normalnie popisać. Bez obawy, gdy wygłosi się własną opinię, że zostanie się przypisanym do którejś z grup.
qwertz

whoever now is knocking on your door, is what you truly hope to owe
i'll fly like you. here's a promise now
i'll fly like you~
Odpowiedz
Zgadzam się. Nie można wyrazić opinii. :V
[Obrazek: nxhut8Q.png]
[Obrazek: MFaxALM.png]
[Obrazek: lUF3xAC.png]
Odpowiedz
Aż nóż się w kieszeni otwiera gdy widzę smaczki typu "Dubstep to gówno". Czy nie można by podzielić się z ludźmi dlaczego tak uważamy? I właśnie przez taki wiadomosci na serwerze jest jak jest. Również chciałbym sobie czasem normalnie popisac ale widzac takie wiadomosci odechciewa mi się.
[Obrazek: 18KVW7R.png]
[Obrazek: hK44ha6.png]
[Obrazek: windows_10_user_bar_by_cristiandante20-d9eebf8.png]
[Obrazek: 89nQrS.gif]
[Obrazek: ocsIXD.png]
Odpowiedz
(15-05-2016, 11:27)sky2 napisał(a): Dziwne, bo po raz kolejny zdarza się taka sama sytuacja. Gdy mieliśmy zaostrzyć rygor właśnie w lutym 2016 (bezpośrednim impulsem było zachowanie pewnego użytkownika, czyli "dzielenie się złością", co działa doskonale w internecie), to działało to bardzo krótko, bo już pół miesiąca później zdarzały się spięcia i malutkie dramy.

A czasem chce się wejść i normalnie popisać. Bez obawy, gdy wygłosi się własną opinię, że zostanie się przypisanym do którejś z grup.

Tia... z czasem ludzie przestali się tego trzymać.

Przydałaby się jakaś motywacja. Ostatnio ludziom jej brakuje...
Odpowiedz
Też to zauważyłem od jakiegoś czasu. W końcu tak się zrodził mój artykuł "gówno" na MW (rozbudowany z pomocą Sky'a). http://mruczek.hiddencorner.org/wiki/Gówno

Też mnie to irytuje. Często zwracam uwagę, że takie zachowanie jest niestosowne. Czasami udaje mi się nawet udowodnić poszczególnym userom, że tak naprawdę dana rzecz im nie przeszkadza, a tylko jeden jej aspekt. Ale cóż... łatwiej napisać "X to gówno"?

Nie wiem. Ja zwykle piszę "nie lubię", "nie trafia w mój gust", "nie moje klimaty" i nie czuję się, jakby to było dla mnie strasznym wysiłkiem. Wymaga to tylko przyznania, że nie jest się obiektywnym wyznacznikiem jakości - i chyba tu pies pogrzebany. 

Może trzeba na jakiś czas wprowadzić totalny terror? Napisane pyskówki typu "X to gówno" = natychmiastowy kick, a po trzech takich wpadkach ban?
Odpowiedz
(16-05-2016, 00:06)Kenex napisał(a): Też to zauważyłem od jakiegoś czasu. W końcu tak się zrodził mój artykuł "gówno" na MW (rozbudowany z pomocą Sky'a). http://mruczek.hiddencorner.org/wiki/Gówno

Też mnie to irytuje. Często zwracam uwagę, że takie zachowanie jest niestosowne. Czasami udaje mi się nawet udowodnić poszczególnym userom, że tak naprawdę dana rzecz im nie przeszkadza, a tylko jeden jej aspekt. Ale cóż... łatwiej napisać "X to gówno"?

Nie wiem. Ja zwykle piszę "nie lubię", "nie trafia w mój gust", "nie moje klimaty" i nie czuję się, jakby to było dla mnie strasznym wysiłkiem. Wymaga to tylko przyznania, że nie jest się obiektywnym wyznacznikiem jakości - i chyba tu pies pogrzebany. 

Może trzeba na jakiś czas wprowadzić totalny terror? Napisane pyskówki typu "X to gówno" = natychmiastowy kick, a po trzech takich wpadkach ban?

Why not.

Tylko nie przeginajmy, bo zrobimy rządy totalitarne. :D
Odpowiedz
Nom, żeby nie było, że ktoś po prostu napisze, że mu się coś nie podoba i od razu zostaje zniszczony przez innych ;d.
[Obrazek: fsv2e1M.png]

Nareszcie mogę jako level mod mieć sygnaturę!!111!11!

Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/Dante19977
Odpowiedz
Jakie to zabawne, utraciłem moderatora za napisanie dwóch zdań i następnie zamknięcie się, ale ok :v
Naprawdę, dwukrotnie napisane "x to gówno" z mojej strony to dla was aż taka prowokacja?
A gdzie jakiekolwiek "Hasin zamknij się" albo ostrzeżenie?
Ja naprawdę jestem spokojny i ciężko mnie wyprowadzić z równowagi, ale to co się odpieldoliło za przeproszeniem mnie zdenerwowało i już możecie wiedzieć, dlaczego wyszedłem z serwera :v
Wprawdzie mówiąc sądziłem, że macie sensowniejszy powód do degradacji, np:
"Hasin to arogant"
"Hasin się rządzi"
"Hasin ma dostać degrę"
Zanim wbije alvinek i zacznie na mnie szczekać (zapamiętam to, zła wiewióro - znajdę Cię i zrobię z Ciebie dywanik w pokoju) to dodam, że zrezygnowałem z zielonego kolorku, gdyż łaski z waszej szanownej strony nie potrzebuję, a tym postem chcę wyrazić swoją opinię.
Pomijając mnie, samemu autorowi tego wątku jak i dużej częsci staffu zdarzało się użyć zwrotów typu "x to gówno", a oberwać musiałem jak zwykle JA :] Logika tego zdania chyba nie jest logiczna xD // Hajsin
Podsumowując, zanim zaczniecie srać na innych, spójrzcie na siebie.

inb4 zaraz posypią się na mnie shitposty, jaki to ja jestem zuy, że sam chciałem degra, nie potrafię składać zdań, czemu czepiam się o taką błahostkę, jakim to jestem dysgrafem, bo nie używam "s" z kreską i - oczywiscie - minus 69 repy w celu dodatkowego dobicia mnie xD
Odpowiedz
Powiem jedno, bardzo dobrze mówisz Hasinie. Sam jestem przeciw degradacji moderatorów za zwykłe "x to gówno". Nikogo przecież nie obraziles. Fakt, mnie wpienia niemiłosiernie te nazywanie gównem, ale bez przesady. Masz prawo mówić to co chcesz, ale z zachowaniem przyzwoitości, a moim zdaniem mimo to, że "x to gówno" jest irytujace to nie nagrabiles sobie niczym moim zdaniem. 

Nie powinno być aż takiego rygoru na serwerze, co najwyżej upominanie, albo chociaż ostrzeżenie.
Odpowiedz
Kto mu w ogóle dał tą degrę? Alvinek?

Nie przesadzajmy. To miało być coś, za co się max. ostrzeżenie dostaje, a nie od razu wykop...
Odpowiedz
Ponoć Alvinek, powinien dostać moim zdaniem po tyłku. Hasina zresztą powinno się uniewinnić i zwrócić rangę (jeśli chce, nie będę narzucał). Nie może być tak, że admini mają pełną wolę i mogą wygłaszać co tylko chcą, nawet to, co obraźliwe w stosunku do zwykłych szarych userów, a nawet taki moderator za jedno nazwanie czegoś gównem na żarty od razu wyleciec ze stołka.
Odpowiedz
@Hasin, chcesz z powrotem tego moderatora?

Ta degradacja była błaha, więc nie powinieneś ponosić jej konsekwencji. Jeżeli komuś będzie coś przeszkadzać, osobiście z tą osobą porozmawiam.
Odpowiedz
Nooo.. zwłaszcza, że zaraz po tym Alvinek trochę nieprzyjemnie żartował z Dooda. D:

Żart sam w sobie może nie był taki straszny, ale to lekka hipokryzja wywalić kogoś za "guwno to gówno", a potem się naśmiewać.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości