Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Wielka piątka
#1
Model wielkiej piątki zakłada, że pewne cechy są u nas dziedziczone, są kwestią genetyczną i przez całe życie pozostają niezmienne. Te czynniki są uniwersalne. Nie zależą od rejonu czy kultury.

Neurotyczność vs stałość emocjonalna
Ten wskaźnik bada podatność na trudne emocje takie jak stres, lęk, zmieszanie, poczucie winy, gniew. Osoby o wysokiej neurotyczności mają zwykle trudności adaptacyjne, są bardzo podatne na zaburzenia lękowe (np. fobię społeczną) i depresję. Osoby z przeciwnego bieguna z kolei cechuje spokój, stała samoocena, zrównoważenie.

Ekstrawersja vs Introwersja
Ten wskaźnik bada siłę zapotrzebowania na kontakty międzyludzkie, wigor, energię i potrzebę poszukiwania nowych doznań. Osoby introwertyczne potrzebują więcej samotności, unikają częstych relacji społecznych. Na zewnątrz wyglądają na spokojniejszych niż ekstrawertycy.

Otwartość na doświadczenie
Ten wskaźnik bada ciekawość oraz gotowość do przyjmowania nowych pomysłów, doświadczeń i wartości. Osoby o niskiej otwartości będą preferować wypróbowane i stare ścieżki.

Ugodowość vs antagonizm
Ten wskaźnik bada podejście do innych ludzi. Osoby ugodowe są skromne, prostolinijne, altruistyczne, skłonne do ustępstw, kompromisów i poświęceń. Są zwykle postrzegane jako przewidywalne i życzliwe. Antagoniści nie przywiązują większej uwagi do innych. Wykorzystują ich, manipulują i porzucają bez większego bólu. Nie ufają innym.

Sumienność vs nieukierunkowanie
Ten wskaźnik bada stopień zorganizowania, pracowitości i wytrwałości w dążeniu do celu. Sumienność sprzyja ciężkiej pracy i rozważnemu planowaniu. Może przerodzić się w perfekcjonizm. Nieukierunkowanie z kolei sprzyjają wygodnictwu i lenistwu.

Test
Pomocny w określeniu swojego charakteru może być test na stronie http://www.outofservice.com/bigfive/ Jest co prawda po angielsku, ale na Mruczek Wiki znajduje się tłumaczenie pytań pod adresem http://mruczek.hiddencorner.org/wiki/Wie...wo.C5.9Bci

Moje wyniki:

[Obrazek: esWwtXz.png]
Bardziej szczegółowa rozpiska
Odpowiedz
#2
[Obrazek: 2P7zzhx.png]

Moje wyniki :V
Odpowiedz
#3
[Obrazek: 4nBtRi.png]
[Obrazek: 18KVW7R.png]
[Obrazek: hK44ha6.png]
[Obrazek: windows_10_user_bar_by_cristiandante20-d9eebf8.png]
[Obrazek: 89nQrS.gif]
[Obrazek: ocsIXD.png]
[Obrazek: lUF3xAC.png]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości