Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

[SMBX 1.3.0.1] Atak Koop cz.1
[SMBX 1.3.0.1] Atak Koop cz.1
Witam, chciałbym przedstawić swój pierwszy epizod o nazwie ,,Atak Koop''. Jest to pierwsza z dwóch części tego epizodu. Ze względu, że jest to mój pierwszy epizod (Mówiłem już o tym?) proszę o wyrozumiałość, jeżeli chodzi o jakiekolwiek błędy.

Link: http://www.mediafire.com/download/lynwdc...k+Koop.zip Nieczynne (jeśli któś ocenił to ,,demo'' to proszę pobrać nowy link)

PS: Życzę dobrej zabawy podczas gry. ;)

by: Tomex7

Screeny: (Nie wiedziałem jak się to wkleja, [facepalm] więc dałem link.)  http://imgur.com/a/v48wy

Prawdziwy Link: http://www.mediafire.com/download/67gwo3...k+Koop.zip
Odpowiedz
Daj jakieś screeny bo nikt nie będzie pobierać w ciemno.
Odpowiedz
Prosiłbym cię o zaprezentowanie jakichś screenów lub filmiku prezentacyjnego z epizodu :)
[Obrazek: fsv2e1M.png]

Nareszcie mogę jako level mod mieć sygnaturę!!111!11!

Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/Dante19977
Odpowiedz
Witaj, Tomex. Tak jak wszyscy, informuję Cię, że według regulaminu masz okreslony czas 24 godzin na wrzucenie przynajmniej jednego screena. Możesz wykorzystać załącznik w poscie, ewentualnie skorzystać z hostingu obrazków imgur.com. Dobra, wrzucił.

Na sam początek muszę Cię pochwalić za to, że tworzysz w vanilii. Epizod ważący 1.82MB to cud, szczególnie, że niektóre poziomy ważą więcej. 
Przyznam, że fabuła jest ciekawa, wystrój world mapu też całkiem całkiem, doczepiłbym się tylko o clashowanie gdzieniegdzie.
Największym minusem jest design leveli. Rozumiem, że pierwszy raz korzystasz z SMBX, i przyznam, że całkiem fajnie Ci poszło, eventy itp.
Cut-offów nie widziałem, wkurzające było to, że levele były strasznie krótkie. I liniowe.

Jak na pierwszy epizod jest fajny, powiem Ci, że niektórzy tutaj takie klapy mieli na samym początku.. XDD
Moja ocena: 7/10 (70%)

Zalecenia:
- Postaraj się budować dłuższe poziomy.
- Więcej dekoracji.
- Jak robisz grafikę, to rób ją pierw w formacie PNG, a potem przekonwertuj do GIF. Zapobiegniesz tym głupim kropkom (nawiązuję do bossa Goomby). Ewentualnie korzystaj z gfx packów na różnych forach z smbx.
Odpowiedz
Prosimy natychmiast dać screeny. W przeciwnym razie za 24h będę zmuszony zamknąć temat. (jak nie wiesz jak się robi to możesz mnie zapytać na PW)

EDIT: Co to ma być za zalecenie żeby robić długie etapy? Długość nie wpływa na ocenę epizodu.
Nie wiem po co mi sygnatura.
Odpowiedz
@PvZ Może wpływać, jeżeli przejscie etapu trwa niecałe 30 sekund ;]
Każdy ma inny gust, także no.
Odpowiedz
Przeszedłem i się zawiodłem. Ale zacznijmy od początku: epizod waży bardzo mało więc masz plus. (+1.0) Włączam SMBX i okazuje się że epizod nie ma nazwy! (-0.5) No i można grać wszystkimi postaciami a podczas gry rozmawiają tylko Mario i Luigi. (-0.5) Ale fajnie że wszystkie sloty wolne więc masz plus. (+0.5) A więc włączyłem epizod i nie ma level startu czyli nie ma etapu który się włącza po włączeniu epizodu więc jest minus. (-0.5) No ale przejdźmy do designu. Design słaby i sporo clashów i cut-offów. (-3.0) Design to podstawa dlatego taki minus. Mapa świata jest nawet ok. (+0.5) Etapy są takie dziwne nie że słabe ale takie trochę dziwne. No i w jednym etapie goomba wyskakuje z dupy. Co jest bardzo złe. I goomba boss jest brzydki i się coś zepsuł bo taki rozmazany. (-0.5) Ale ogólnie bossowie są dobrzy. (+0.5) I widzę nawiązanie do IG i do Zdrady. Nie lubię za bardzo nawiązań do epizodu no ale ok. Eventy są jakieś i dialogi więc spoko. (+0.5) A w designu zapomniałem dodać że dekoracji w ogóle nie ma. Ale to już dałem za to minus. Etapy mają dobrą długość więc spoko. (+1.0) Trudność też dobrze rośnie. (+0.5) No i na mapie świata się droga się spierniczyła i dalej nie szła i dalej nie grałem. (-1.0) To tyle na tą recke.

Moja ocena to 6.5/10.
Odpowiedz
(10-03-2016, 15:32)Mech napisał(a): Przeszedłem i się zawiodłem. Ale zacznijmy od początku: epizod waży bardzo mało więc masz plus. (+1.0) Włączam SMBX i okazuje się że epizod nie ma nazwy! (-0.5) No i można grać wszystkimi postaciami a podczas gry rozmawiają tylko Mario i Luigi. (-0.5) Ale fajnie że wszystkie sloty wolne więc masz plus. (+0.5) A więc włączyłem epizod i nie ma level startu czyli nie ma etapu który się włącza po włączeniu epizodu więc jest minus. (-0.5) No ale przejdźmy do designu. Design słaby i sporo clashów i cut-offów. (-3.0) Design to podstawa dlatego taki minus. Mapa świata jest nawet ok. (+0.5) Etapy są takie dziwne nie że słabe ale takie trochę dziwne. No i w jednym etapie goomba wyskakuje z dupy. Co jest bardzo złe. I goomba boss jest brzydki i się coś zepsuł bo taki rozmazany. (-0.5) Ale ogólnie bossowie są dobrzy. (+0.5) I widzę nawiązanie do IG i do Zdrady. Nie lubię za bardzo nawiązań do epizodu no ale ok. Eventy są jakieś i dialogi więc spoko. (+0.5) A w designu zapomniałem dodać że dekoracji w ogóle nie ma. Ale to już dałem za to minus. Etapy mają dobrą długość więc spoko. (+1.0) Trudność też dobrze rośnie. (+0.5) No i na mapie świata się droga się spierniczyła i dalej nie szła i dalej nie grałem. (-1.0) To tyle na tą recke.

Moja ocena to 6.5/10.

Wygląda na to, że mapa zapisała się jakimś cudem tylko na moim konputerze, bo był reboot. Postaram się to naprawić. Sorry za jakiekolwiek nieporozumienia. Zapiąłem wszystko na ostatni guzik i nagle ni stąd ni z du*y wyskakuje coś takiego. Najwyżej dam nowy link.
Odpowiedz
      Hm, jak na pierwszy epizod całkiem nieźle. Faktycznie jeśli chodzi o level design czy wygląd całościowy plansz nie wygląda to ciekawie, aczkolwiek leci pochwała za to, że epizod waży bardzo mało, a poza tym całą kampanię tworzysz w vanilli, co dla mnie jest hardkorem :roll: Nie tłumaczy to jednak, że epizod ma liczne cuttofy. W niektórych poziomach użyłeś własnej grafiki, na przykład tego Goomby w szlafroku, czy w garniaku. Jeden ciul. Mogłeś zatem wyszperać jakieś zakończenia platform albo tych piasków. No i niekiedy brak dekoracji.

Podoba mi się to, że epizod ma dużo poziomów, a w większości etapów coś się dzieje! Próbowałeś prawie w każdym etapie dać jakąś mechanikę. Bardzo spodobał mi się etap z podsłuchem, gdzie wszelcy przestępcy się zmawiają przeciwko królestwu Mariana. Liczne znikające przejścia, dialogi. Próbujesz jak najbardziej opowiedzieć historię tej przygody, za co plus.

Szkoda, że nie dałeś więcej custom muzyki, bo u mnie soundtracki bardzo podnoszą ocenę. Choć te dwie nutki, są naprawdę dobre, szczególnie mowa tu o klipu muzycznym pod nazwą "bowser boss". 

No i właśnie! Finałowy boss! Nosz *****. Nie wiem jak to powiedzieć. No naprawdę niezły. Masa eventów, ten ruski spychaczu-spamer. Nie pamiętam nazwy, wybacz :s Dodawał adrenaliny. Myślałem, że ten boss w drugim levelu, ten goombas mutant, będzie najtrudniejszy w całej grze, ale jednak się myliłem. Wiesz, ten klip muzyczny idealnie pasował do tego co się tam działo, jeden wielki chaos. Spam wszędzie, jednakże... Udało mi się, trzeba było tylko pobawić się skorupkami, choć na tym taśmociągu nie było łatwo naskoczyć na nią w odpowiednim momencie. W końcu jeden z niewielu epizodów, które kończą się inną walką, niż tą z Bowserem. Za bossów i pomysły z nimi szóstka z plusem ;) 

Jeśli chodzi o trudność, była troszkę niezbalansowana. Niektóre momenty pasowały pod dalsze etapy, ale nie było katastrofalnie. Jak dla mnie ostatni etap był najtrudniejszy ze wszystkich. :blush: 

Co tu więcej dodać. Mapa świata, nawet ładna, ale no właśnie nie zapykła w pewnym momencie i musiałem wejść w edytor i zobaczyć resztę etapów. Ogólnie epizod jest świetny, widać, że się starałeś i że miałeś jakiś pomysł. Oby drugi epizod był równie dobry i przemyślany. Pamiętaj jednak, o tych niedociągnięciach graficznych, jeśli nie wiesz gdzie szukać grafiki, mogę pomóc i znaleźć odpowiednie końcówki do platform. Mam wiele cGFX :P Mimo to, myślę, że zasługujesz na mocne 8/10
Odpowiedz
(14-03-2016, 21:17)legendofyoshi14 napisał(a):
      Hm, jak na pierwszy epizod całkiem nieźle. Faktycznie jeśli chodzi o level design czy wygląd całościowy plansz nie wygląda to ciekawie, aczkolwiek leci pochwała za to, że epizod waży bardzo mało, a poza tym całą kampanię tworzysz w vanilli, co dla mnie jest hardkorem :roll: Nie tłumaczy to jednak, że epizod ma liczne cuttofy. W niektórych poziomach użyłeś własnej grafiki, na przykład tego Goomby w szlafroku, czy w garniaku. Jeden ciul. Mogłeś zatem wyszperać jakieś zakończenia platform albo tych piasków. No i niekiedy brak dekoracji.

Podoba mi się to, że epizod ma dużo poziomów, a w większości etapów coś się dzieje! Próbowałeś prawie w każdym etapie dać jakąś mechanikę. Bardzo spodobał mi się etap z podsłuchem, gdzie wszelcy przestępcy się zmawiają przeciwko królestwu Mariana. Liczne znikające przejścia, dialogi. Próbujesz jak najbardziej opowiedzieć historię tej przygody, za co plus.

Szkoda, że nie dałeś więcej custom muzyki, bo u mnie soundtracki bardzo podnoszą ocenę. Choć te dwie nutki, są naprawdę dobre, szczególnie mowa tu o klipu muzycznym pod nazwą "bowser boss". 

No i właśnie! Finałowy boss! Nosz *****. Nie wiem jak to powiedzieć. No naprawdę niezły. Masa eventów, ten ruski spychaczu-spamer. Nie pamiętam nazwy, wybacz :s Dodawał adrenaliny. Myślałem, że ten boss w drugim levelu, ten goombas mutant, będzie najtrudniejszy w całej grze, ale jednak się myliłem. Wiesz, ten klip muzyczny idealnie pasował do tego co się tam działo, jeden wielki chaos. Spam wszędzie, jednakże... Udało mi się, trzeba było tylko pobawić się skorupkami, choć na tym taśmociągu nie było łatwo naskoczyć na nią w odpowiednim momencie. W końcu jeden z niewielu epizodów, które kończą się inną walką, niż tą z Bowserem. Za bossów i pomysły z nimi szóstka z plusem ;) 

Jeśli chodzi o trudność, była troszkę niezbalansowana. Niektóre momenty pasowały pod dalsze etapy, ale nie było katastrofalnie. Jak dla mnie ostatni etap był najtrudniejszy ze wszystkich. :blush: 

Co tu więcej dodać. Mapa świata, nawet ładna, ale no właśnie nie zapykła w pewnym momencie i musiałem wejść w edytor i zobaczyć resztę etapów. Ogólnie epizod jest świetny, widać, że się starałeś i że miałeś jakiś pomysł. Oby drugi epizod był równie dobry i przemyślany. Pamiętaj jednak, o tych niedociągnięciach graficznych, jeśli nie wiesz gdzie szukać grafiki, mogę pomóc i znaleźć odpowiednie końcówki do platform. Mam wiele cGFX :P Mimo to, myślę, że zasługujesz na mocne 8/10

Jeżeli dalej nie może iść to najwyraźniej jest to mój błąd :s  Ale jeśli chcesz, to użyj kodu imtiredofallthiswalking (I am tired of all this walking) BEZ SPACJI. No więc... Dzięki za ocenkę. Puncik reputacji leci! ;) PS: Do zapisania po hacku użyj innego : redigitiscool
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości