Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Gry 3D poprawiają wzrok!
Gry utożsamia się z wadami wzroku. Nosisz okulary? To na pewno wina gier!

Sęk w tym, że od wielu lat istnieją również badania, które temu przeczą. A przynajmniej poddają w wątpliwość. Okazuje się, że gry 3D mogą poprawić jakość widzenia!

Trzeba jednak podkreślić, że efekt uzyskamy wyłącznie w grach 3D (najlepiej w strzelankach). W przypadku gier 2D nie zaobserwowano poprawy u badanych. 

http://di.com.pl/gry-komputerowe-poprawi...y-3d-46437
http://gadzetomania.pl/7521,uczeni-twier...awia-wzrok

Naukowcy podali więc niepodważalny dowód wyższości Minecrafta nad Terrarią (wybaczcie, musiałem).
Odpowiedz
A ten temat nie powinien być w działe "kącik życiowy"? Teraz to ja już całkowicie nie wiem co gdzie dawać. :( A co z grami typu doom? Gra jest 3d ale bardziej wygląda na 2d.
Odpowiedz
Jak dla mnie to zdecydowanie bardziej pasuje do "nauki".

Co do gier pseudo-3D, które tylko udają trójwymiar, to niestety nie mam pojęcia.
Odpowiedz
Również gry pseudo-3D poprawiają wzrok, gdyż ćwiczą orientację i skupianie wzroku na dalszych obiektach - przynajmniej ja tak sądzę :)
qwertz

whoever now is knocking on your door, is what you truly hope to owe
i'll fly like you. here's a promise now
i'll fly like you~
Odpowiedz
(04-03-2016, 15:06)sky2 napisał(a): Również gry pseudo-3D poprawiają wzrok, gdyż ćwiczą orientację i skupianie wzroku na dalszych obiektach - przynajmniej ja tak sądzę :)

Też tak podejrzewam, ale tego nie wiem. :V
Odpowiedz
Akurat jeśli chodzi o Dooma to jest to 3D które posiada trójwymiarowe środowisko, ale wszelkie obiekty zrobione są z dwuwymiarowych sprite'ów, więc na pewno nie działają na wzrok tak pozytywnie jak "prawdziwe 3D".
qwertz

i'll fly like you~
Odpowiedz
W sumie momentami mam tak, że w szkole widzę gorzej coś, a niekiedy wręcz świetnie. Może to zależy też od poziomu zmęczenia, ale kto wie, może gry też pomagają. :D

...a tak na poważnie, twierdzenie "wada wzroku jest zapewne winą komputera" to według mnie stereotyp. Owszem, u niektórych osób komputery lub inne urządzenia elektryczne rażą tym "promieniowaniem", które szkodzi oczom, ale według mnie nie jest to jedynym problemem. Sam mam lekką wadę wzroku, ale miewam momenty, kiedy widzę lepiej (podejrzewam, że to zależy też od tego, w jakim stanie jestem :P).
Odpowiedz
Jeżeli siedzisz długo przed komputerem bez przerw to może szkodzić. Akomodacja oka nie przebiega wtedy i siatkówka może się odkształcić, dlatego co jakiś czas trzeba spojrzeć w dal, aby skupić wzrok na oddalonym obiekcie.
qwertz

i'll fly like you~
Odpowiedz
(04-03-2016, 18:07)sky2 napisał(a): Jeżeli siedzisz długo przed komputerem bez przerw to może szkodzić. Akomodacja oka nie przebiega wtedy i siatkówka może się odkształcić, dlatego co jakiś czas trzeba spojrzeć w dal, aby skupić wzrok na oddalonym obiekcie.

Wiem, słyszałem o tym. Ponoć najlepiej wtedy spojrzeć np. przez okno.
Odpowiedz
Grałem teraz w wolfensteina i mnie oczy zabolały. Chyba takie gry to pogarszają wzrok.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości