Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Samobójstwo [mocny wątek]
(14-01-2017, 13:54)PvZ napisał(a): A teraz takie moje pytanie. Czy denerwują was memy czy coś w stylu "zabij się" ?

Bardzo mnie irytują. Ani to nie jest śmieszne, ani mądre. Przez takie memy wiele ludzi popada w depresję, a później odbiera sobie życie. Nie tylko warto zaznaczyć słowo "memy", bardziej ranią wypowiedzi ludzi, które najczęściej dotyczą mniejszości etnicznych, kulturalnych, seksualnych, którzy twierdzą, że te osoby nie mają prawa żyć na tym świecie, gdyż mają inny światopogląd, kochają tą samą płeć, są innego wyznania religijnego. 

Według mnie to straszne, a zarazem śmieszne i tragiczne, że ludzie są kozakami w internecie, a w rzeczywistości nie umieliby wytknąć takiej osobie, co o niej myślą. Niestety to cyberprzemoc, portale społecznościowe takie jak: Facebook, YouTube czy Twitter są jednym z najczęstszych przyczyn depresji - chęci odebrania sobie życia, o czym pisał już niekiedy Kenex.
[Obrazek: 2rm5fkm.png]
[Obrazek: 2mfew4g.png]

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
Takie osoby które to wysyłają powinno się banować moim zdaniem.
Nie wiem po co mi sygnatura.
Odpowiedz
(14-01-2017, 14:18)PvZ napisał(a): Takie osoby które to wysyłają powinno się banować moim zdaniem.

To jest ciężkie do wykonania. Na Facebooku jest dużo użytkowników i ciężko mi sobie wyobrazić każdy przypadek, w którym osoba zostaje zbanowana za nękanie kogoś w internecie. Portale społecznościowe to rzecz prywatna i nikt nie ma prawa Cię podglądać i twoich wiadomości. Nikt też nie może interweniować. Jeśli jakaś osoba cie nęka, masz prawo ją zablokować. Jest taka opcja. Szkoda, że to nie zawsze działa. To nie problem zrobić kolejne konto i ponownie straszyć albo wyłudzić od kogoś dane i aby cyberprzemoc przerodziła się w coś gorszego.

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
Według mnie powinno się coś z tym zrobić. Szkoda że raczej się nie da co zrobić. :(
Nie wiem po co mi sygnatura.
Odpowiedz
Raczej wątpię, by ktoś popełnił samobójstwo z okazji memu "zabij się" albo "idę się zabić" (bo według grgmla takie jest znaczenie tego memu). Bardziej mnie niepokoi pewna znieczulica społeczna, która może powstać wokół tematu samobójstw.

Część osób widząc coś, co im się nie podoba w jakiś sposób, drażni ich zmysł perfekcjonistyczny czy po prostu uważane jest przez nich za "rakowy content" (co to ma wspólnego z nowotworami - nie wiem) postuje memy bądź wysyła posty o treści "idę się zabić". Podobnie jest w przypadku gdy ktoś inny ich zirytuje - wtedy wysyła mu rozpuszczalnik z dopiskiem "zabij się". I raczej wątpię, że ktoś po przeczytaniu tej wiadomości ślepo tą radę wypełni, ale martwi mnie, że poprzez nadużywanie stwierdzenia "idę się zabić" w przyszłości nie będziemy w stanie pomóc komuś z faktycznym problemem. Bo ciężko będzie określić czy osoba faktycznie potrzebuje pomocy, czy to jedynie troll który na wszystko "rakotwórcze" reaguje owym wspomnianym memem.

Samego memu niezbyt lubię, podobnie jak wariacji "kms" ([I'm going to] kill myself) czy "kys" (kill yourself).

Co do nękania w internecie - są opcje ignorowania użytkownika. Można też zgłosić to do administratora (administratorów) danej strony. Hejterzy niestety czują się bezkarnie, gdyż rzadko kiedy się nie przejmiemy ich wiadomością. Bo oczekuje się od każdego dystansu.
Odpowiedz
(14-01-2017, 13:54)PvZ napisał(a): A teraz takie moje pytanie. Czy denerwują was memy czy coś w stylu "zabij się" ?

Mnie bardziej irytuje podejście ludzi do tego typu rzeczy. Przykładowo jak osoba gada coś w stylu "mam dość życia", gdyż jest w złym stanie psychicznym, to jakiś idiota palnie ci tekstem "no to się zabij". Jest to bardzo irytujące i śmierdzi ignorancją.

Strasznie wnerwia mnie też chamskie podejście ludzi do osób, które pod wpływem złych emocji doprowadzili się do stanu, w którym są w stanie narazić swoje życie. Często widuję jak to ludzie mówią, iż ta osoba jest "słaba" lub dokonano "selekcji". Przez to zastanawiam się czy oni żyją w XXI wieku, czy są nadal jaskiniowcami, którzy zapadli w sen na kilka tysięcy lat i nie potrafią odnaleźć się w życiu. Są to też ludzie, którzy zwykle mają lepiej w życiu i kierują się podejściem "nie doświadczyłem, jestem mądrzejszy".

Jakby morderstwo było legalne przez chwilę, to chętnie poderżnąłbym gardła takim ignorantom. :x
[Obrazek: BYfKDfF.png]
Odpowiedz
Ja znam swoją przyszłość i z taką wiedzą mogę stwierdzić że tylko czekam na swoją śmierć , aby uwolniła mnie z tego świata które jest moim piekłem .
[Obrazek: wp1qh6ga3pkz.gif]
Odpowiedz
(21-03-2017, 20:57)Nazi Zombie napisał(a): Ja znam swoją przyszłość i z taką wiedzą mogę stwierdzić że tylko czekam na swoją śmierć , aby uwolniła mnie z tego świata które jest moim piekłem .

Dla niektórych śmierć jest wybawieniem z trudnej sytuacji, ale ty masz jeszcze dużo życia przed sobą. Też czasem myślałem, a nawet myślę, że czekam na śmierć i że moje życie minie szybko, ale właśnie warto żyć chociażby dlatego, że nigdy nie wiemy co jest po tej drugiej stronie. Mimo, że życie może wydawać się bure i ponure, trzeba walczyć o swoje, bo tam niżej, jeśli piekło istnieje, nie będzie można już walczyć. 

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
Dlatego , aby nie trafić do piekła trzeba czynić dobro .

Nie wiesz jak żyję i nie zrozumiesz tego że ja wiem jak będzie wyglądać moje dalsze życie pełne niepowodzeń , porażek , (bulu i nadzieji-Bronisław Komorowski xDD ) .
Moja przyszłość będzie tragiczna i wolał bym jej nie doświadczyć opuszczając ten świat .
[Obrazek: wp1qh6ga3pkz.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości