Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Samobójstwo [mocny wątek]
Za takie coś chciałeś się zabić? Jedna osoba mówi że dopiero w liceum się powinno poznawać dziewczynę dobrze mówi.
Odpowiedz
Chodzi mi o co innego. Twój post ciężko się czyta, ale z tego co rozumiem:

1) Nazywasz samobójcę osobą głupią. A ja w pierwszym poście tłumaczyłem, dlaczego takie oskarżenia są nieprawdziwe. Środowisko i normy kulturowe mają na nas większy wpływ, niż myślimy. Choćby prosty przykład - w naszej kulturze osobę rozmawiającą z duchami wysyła się do psychiatryka. W plemionach indiańskich z kolei takie rozmowy są zupełnie akceptowane. 

2) Samobójstwo dla lajków? Serio? Na głowę upadłeś? Sprowadzając problem samobójstw do lajków to trochę tak, jakbyś wyśmiał ludzi chorych na raka, że chcą wyłącznie zwrócić na siebie uwagę. To jest podłe, brutalne i nieetyczne. Osoba z myślami samobójczymi jak to przeczyta, może się rozpłakać. Nie żartuję. Czym innym jest GROŻENIE popełnieniem samobójstwa w celu zwrócenia na siebie uwagi. Takie przypadki nie są odosobnione, aczkolwiek zwykle to jest wołanie o pomoc, a nie szukanie atencji samej w sobie.

EDIT: 3) Samobójstwo z powodu nieszczęśliwej miłości jest dość częste i zrozumiałe. Coś wiem o nieszczęśliwej miłości. Dobija jak cholera.  :(
Kupa spada do kibelka i robi plum! xD
Odpowiedz
Zapomnij o tych laikach. I gdzie ja samobójcę nazywam głupią? Nigdzie tak nie mówiłem. :) Jeszcze dajesz link abym się nie pytał. :D Ale żeby się zabić ponieważ ktoś stracił miłość? Trochę mnie to dziwi ale skoro jesteś z tego smutny to w porządku. Nie czepiam się.
Odpowiedz
Ok. Skoro sobie wyjaśniliśmy sprawę, to nie ma problemu. Może miałeś co innego na myśli, ale fragment "Ktoś by na pewno wyskoczył jak by tak ktoś mówił. Niektórzy są tacy głupi że to zrobią bo im to każe." ja zrozumiałem jako określenie samobójcy głupim, bo poddaje się presji środowiska. 

Utrata miłości boli strasznie. Mógłbym tu podesłać artykuł, ale już bym Was zamęczył dzisiaj tymi linkami. :V
Odpowiedz
(02-03-2016, 20:50)Mech napisał(a): Za takie coś chciałeś się zabić? Jedna osoba mówi że dopiero w liceum się powinno poznawać dziewczynę dobrze mówi.

To długa historia i ciężko mi o niej opowiadać. Nie wiesz co przeżyłem wtedy.
Odpowiedz
Jak nie chcesz o tym pisać, to nie musisz. Mi bardzo ciężko opisuje się traumatyczne przeżycia z gimnazjum, przez które mam problemy do dzisiaj. Więc rozumiem.
Odpowiedz
Utrata miłości według mnie nie jest zbytnim powodem do tego. Są gorsze powody takich decyzji...

...chociaż niektórzy ludzie potrafią być okrutni, np. znajdując za Twoimi plecami inną osobę, ukrywając to, a w ostatnim momencie mieszając Cię z błotem...
Odpowiedz
Nie wiem co się czuję bo jeszcze nie miałem przyjemności z tego z korzystać. A co do słowa "głupi" to chodzi mi o psychikę.
Odpowiedz
Tak naprawdę człowiek nie zabija się z jakiegoś zewnętrznego powodu, tylko z powodu rozlatującej się psychiki. A przyczyn takiego stanu rzeczy może być bardzo wiele. Niektórzy sugerują, że nawet dieta ma na to wpływ.
Odpowiedz
(03-03-2016, 15:55)Ezel napisał(a): Utrata miłości według mnie nie jest zbytnim powodem do tego. Są gorsze powody takich decyzji...

...chociaż niektórzy ludzie potrafią być okrutni, np. znajdując za Twoimi plecami inną osobę, ukrywając to, a w ostatnim momencie mieszając Cię z błotem...

Na przykład jakie powody? To nie był jedyny powód dla którego chciałem to zrobić. Ten jeden konkretny pociągnął za sobą inne, złe samopoczucie, bezużyteczność, stan depresyjny, uzależnienia...
Odpowiedz
(03-03-2016, 21:17)legendofyoshi14 napisał(a):
(03-03-2016, 15:55)Ezel napisał(a): Utrata miłości według mnie nie jest zbytnim powodem do tego. Są gorsze powody takich decyzji...

Na przykład jakie powody? To nie był jedyny powód dla którego chciałem to zrobić. Ten jeden konkretny pociągnął za sobą inne, złe samopoczucie, bezużyteczność, stan depresyjny, uzależnienia...

No chyba że tak. Jeżeli powodów było kilka, to problem faktycznie był mocno nasilony.

Co do powodów - wiesz, człowiek może kogoś obrzucić błotem na wiele sposobów. Nie musi to być tylko nieudana miłość. Równie dobrze może to być złe towarzystwo, problemy w rodzinie, częste porażki w życiu, itd. Nie chciałem rozpisywać się bardziej, bo powodów może być multum. :P

Mimo to nie mówię, że utrata drugiej połówki to jakieś bzdety czy coś. To faktycznie potrafi zaboleć, szczególnie gdy taki związek był już długi i ludzie mieli wspólne plany.
Odpowiedz
Tutaj fajny artykuł o tym, jak stanąć na nogi po nieszczęśliwej miłości: http://www.focus.pl/czlowiek/jak-przezyc...iekla-6487
Odpowiedz
Życie bywa piękne gdy kolce zanikną srogie
życie bywa łzawe gdy serce ubogie. 

Wprawdzie troszkę z opóźnieniem piszę, lecz już teraz dopowiem, że przetoczę się przez moje życie. Dam to w spoilerze więc śmiało można pominąć. Napiszę to zapewne nie tyle co (w staraniu) dosłownie, ale zapewne z dużą ilością wspomnień, a może nawet metafor. O ile wspomnienia mnie nie przytłoczą.

Pokaż zawartośćWiedza w niewiedzy.:

Samobójstwo, jest mi obce w naturze lecz znane w duszy. Co myśli samobójca? powiem, że nie wiem. Co czuje? powiem, że nie wiem. Jak to jest się załamać z miłości? nie wiem. Pozostaje wiele pytań. Mało odpowiedzi. Każdego czeka śmierć. Lecz nie każdy doczeka jej spokojnej. 
Depresja? Choroba?, a może zatracenie samego siebie. Nie wiem.
Samobójca? Śmiertelnik, a może i on zatracił sens żywota. 
Każdy o kamienie się potyka. Jeden szybko wstaje, drugi nie potrafi. Zatem czy nie warto drugiemu pomóc? Nawet jeśli potrwa to 3 godziny czy nie warto usiądź koło niego i nawet nie nie mówiąc po prostu być? Niech się dziwi, że ktoś koło niego usiadł. Bo wżdy uważam że nawet sam fakt bycia. Może być cenniejszy od miliona słów. Czyż śmierć nie jest piękna? Samobójca rzadko powie, co zamierza, a jak mówi to znaczy, że potrzebuje pomocy. Śmierć jest piękna, lecz natura człowieka się jej boi bo nie wie co jest po drugiej stronie. Nie wie czy jest "niebo" czy "piekło", nie wie czy będzie "kurczakiem". Człowiek się boi, tak naprawdę nikt nie chce umierać. Lecz nieraz jest za późno. Nie czyńmy głupot co nic nie dają. Wedle starania nie możemy stać. Musimy coś robić, a gdy mamy doła. To może zadzwonić do najlepszego kolegi czy popisać? i mieć nadzieję, na zmiany na lepsze. 

W tym miejscu kończę bo .............. bo coś mną targa wewnątrz.
Więc pozostawiam tyle ile myślałem i życzę udanego dnia.
Odpowiedz
Myślę, że powinniście zapoznać się grą czy jak kto woli programem edukacyjno-psychologicznym "Don't Take This Risk". Naszym zadaniem jest porozmawiać przez telefon z osobą, która ma sobie odebrać życie i spróbować za wszelką cenę jej w tym przeszkodzić. Gra ma 9 zakończeń i jest naprawdę ciężka - mamy ograniczony czas na reakcję. 

Nie miałem pewności, czy tworzyć nowy wątek czy może jednak umieścić go w temacie z samobójstwami, gdyż mimo wszystko jest to gra i można potraktować to jako osobny temat, jednak stwierdziłem, że nie jest to typowa gierka i każdy z nas powinien poświęcić na nią z kilkanaście minut. Kto wie, czy ktoś z nas nie będzie miał za zadanie uratować czyjś zamiar przed odebraniem sobie życia poprzez rozmowę na infolinii.
[Obrazek: 2rm5fkm.png]
[Obrazek: 2mfew4g.png]

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
A teraz takie moje pytanie. Czy denerwują was memy czy coś w stylu "zabij się" ?
Nie wiem po co mi sygnatura.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości