Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Fenestra OS
[Obrazek: 2LsXdfC.png]

Jest to koncepcja systemu operacyjnego przeznaczonego na komputery, laptopy i tablety. Fenestra OS jest dostępna w trzech edycjach: Lite (darmowa), Ultra (płatna) i Corporation (dla firm i przesiędbiorstw). Interfejs systemu opiera się na obecnych trendach designu. Płatne edycje systemu oferują także tryb Dace, który pozwala na uruchamianie aplikacji Win32, zaś edycja Corporate również wbudowane narzędzia do wirtualizacji i funkcję szyfrowania dysków. Widżety na pulpicie pokazują najważniejsze informacje jak data, pogoda, pojemność dysków, zużycie procesora i RAM, prędkość sieci czy też czas trwania sesji. 

Porównanie edycji systemu: https://docs.google.com/document/d/1goMF...sp=sharing

Wybrane aplikacje systemowe:

Latide Music - odtwarzacz i sklep muzyczny
Movon Player - odtwarzacz filmów
Fenestra Store - sklep z aplikacjami
F-Chat - komunikator internetowy (wspiera również protokół GG jak i inne)
NanArt - edytor graficzny
RapidBrowser - przeglądarka internetowa
Fenestra Perfice 2016 - pakiet biurowy
LaeMail - klient poczty email

[Obrazek: Ma9UEDo.png]

Dajcie znać, co myślicie. :)
[Obrazek: 18KVW7R.png]
[Obrazek: hK44ha6.png]
[Obrazek: windows_10_user_bar_by_cristiandante20-d9eebf8.png]
[Obrazek: 89nQrS.gif]
[Obrazek: ocsIXD.png]
[Obrazek: lUF3xAC.png]
Odpowiedz
Podoba mi się, że system jest zainstalowany na laptopie :)

Czy F-Chat będzie wspierał protokół Discorda?

Wygląda świetnie. Póki co nasuwa mi skojarzenia nieco z Androidem Lollipop, ale to raczej na plus :)
qwertz

whoever now is knocking on your door, is what you truly hope to owe
i'll fly like you. here's a promise now
i'll fly like you~
Odpowiedz
A, zapomniałem dodać, że dzięki obsłudze skalowania interfejsu, system będzie przyjazny dla ekranów dotykowych. :D Temat pisałem drugi raz, bo za pierwszym razem przypadkowo musiałem zamknąć kartę w przeglądarce. :V

F-Chat raczej nie będzie obsługiwał protokołu Discord, bowiem Discord to dedykowana aplikacja. Na razie tylko w trybie Dace. ;) 

No, dziękuję za pozytywną opinię. To motywuje bardzo. :D

Tu jeszcze alternatywna, ciemna kolorystyka:

[Obrazek: lnGpOY3.png]
Odpowiedz
Wygląda bardzo ciekawie. Spodobała mi się oprawa graficzna owego systemu. Według mnie przypomina on takie jakby połączenie Androida i Linuxa(?).
Odpowiedz
Psst, Ezel, Android to jest Linux. :P

Tak, chciałbym spróbować tego OSa, nawet fajnie wygląda. Czy można będzie ściągnąć ten panel na dół?
Odpowiedz
(29-02-2016, 19:51)Patryk1023 napisał(a): Psst, Ezel, Android to jest Linux. :P

Tak, chciałbym spróbować tego OSa, nawet fajnie wygląda. Czy można będzie ściągnąć ten panel na dół?

Według mnie Android powstał na bazie Linuxa, ale to nowy OS. xd
Whatever.
Odpowiedz
(29-02-2016, 19:51)Patryk1023 napisał(a): Psst, Ezel, Android to jest Linux. :P

W trybie tabletu owszem. Pojawi się wtedy okienko powiadomień po prawej stronie.
Odpowiedz
A na jakiej zasadzie będzie działała możliwość uruchamiania programów z windowsa? Emulacja typu Wine czy dosłowne binarne?
Odpowiedz
(29-02-2016, 21:08)Patryk1023 napisał(a): A na jakiej zasadzie będzie działała możliwość uruchamiania programów z windowsa? Emulacja typu Wine czy dosłowne binarne?

Będzie to emulacja jak to działa na zasadzie Wine znanego z Linuxa. Jak mówiłem, tej funkcjonalności w darmowej edycji nie uświadczymy.
Odpowiedz
Wygląda bardzo fajne i przyjaźnie. Czekam na więcej informacji.  :D
Odpowiedz
Interfejs odtwarzacza Movon:
[Obrazek: Nvl2q2F.jpg]

Odtwarzacz posiada kilka ciekawych funkcji jak konwersja klatek tak, by z 30 mogło być odtworzone nawet 60 lub 120. To bardzo uprzyjemni oglądanie filmów. Ponadto odtwarzacz automatycznie wykrywa czarne, jednolite obszary w filmie i wycina je i dodaje efekt rozmycia. Movon Player posiada wbudowane kodeki i szeroki wachlarz wspieranych plików wideo. Do wyboru mamy jasny i ciemny styl (na obrazku pokazany jest ciemny).
Odpowiedz
Po pierwsze to nie posiada. Po drugie nie uprzyjemni. Po trzecie nie mamy do wyboru.
Odpowiedz
(07-03-2016, 20:57)Mech napisał(a): Po pierwsze to nie posiada. Po drugie nie uprzyjemni. Po trzecie nie mamy do wyboru.

Ale spam to ty sobie daruj. :V
Odpowiedz
Wygląda super.  :D  :D  :D

Ile czasu Ci to zajmuje?
Odpowiedz
(07-03-2016, 22:52)Kenex napisał(a): Wygląda super.  :D  :D  :D

Ile czasu Ci to zajmuje?

Akurat zrobienie koncepcji Movon Playera zajęło chwilkę, bo było mało do robienia. Ot taki minimalistyczny interfejs. :P
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości