Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Grzechy wołające o pomstę do nieba.
Kiedyś planowałem założyć ten temat, ale nie zrobiłem tego. Dzisiaj mam okazję.

Co to grzechy wołające o pomstę do nieba?

Wyróżnia się cztery:
1. Zabójstwo.
2. Grzech Sodomski.
3. Uciskanie ubogich, wdów i sierot.
4. Zatrzymanie zapłaty sługom i robotnikom.

Poświęcę w temacie głównie punktowi nr. 2. Wiele osób mówi o gejach/lesbijkach że są to ludzie okropni, skazani na piekło i potępienie. Ale czy na pewno? W mojej głowie buzowało od różnorakich pytań, które mogą wam się okazać dosyć kontrowersyjne.

Jak to postrzega sam Bóg? Wiele się dyskutuje na ten temat. Jeśli Stwórca stworzył człowieka takiego jakim jest, to ten człowiek kogo ma obwiniać, że ma chorobę? Choroba nie powinna oddzielać ludzi od Boga. Sam Bóg kocha wszystkich ludzi, nie zależnie czy są dobrzy czy źli. W ogóle pytanie, czy to zaliczyć do choroby czy nie, no ale okej... Teraz pytanie, skąd to powszechne uznawanie, że Biblia, homoseksualizm oznacza jako grzech i to takowej wagi. Być może jest to nienormalne, aczkolwiek możemy napotkać pewien upór i nonsens. Bóg stworzył człowieka, aby był szczęśliwy. Dlaczego sam Stwórca pozwolił na istnienie dobra i zła? Jeśli Bóg chce naszego dobra, to dlaczego pozwolił nam na własny wybór, skoro nieodpowiednia droga prowadzi nas ku przepaści. Skoro Bóg, istota wszechobecna i wszechwiedząca, zna nas na wylot, to zna naszą przyszłość, każdą możliwość, gdzie skończymy po śmierci, np. w piekle, to dlaczego pozwala nam na nasze narodziny? Żebyśmy cierpieli? 

To mnie zawsze zastanawiało. I dlaczego w dekalogu jest napisane piąte przykazanie "Nie zabijaj", a o Sodomie i Gomorze nic nie ma? Skąd wiadomo co się tam wydarzyło? Zastanawia mnie to. Skoro zabójstwo jest grzechem o najwyższej wagi, to dlaczego księża nie bali się go umieścić w tak okazałej postaci. Dlaczego zatem np. pedalstwo nie zostało wprowadzone do dekalogu? Czyżby księża się bali tego? 
Dobra, okej. Ludzie to postrzegają za zło, ale nie wszyscy. Niektórzy twierdzą, że to ludzie jak każdy inni. W sumie zastanawiałem się, co inne osoby interesuje, jakiej kto jest orientacji. Czy dla Boga jest to taka straszna zbrodnia, że skazuje na wieczność w piekle? Co geje robią ludziom, oprócz tego, że okazują sobie miłość? Poza tym Bóg stworzył człowieka na swój obraz, prawda? I teraz was zaskoczę. Co Boga obchodzi, jakiej jesteś orientacji. Przecież Bóg jest duchem, a w Piśmie Świętym pisze wyraźnie, że w Niebie nie można wychodzić za mąż czy się żenić.

Co do punktu trzeciego i czwartego, to już powiem wam szczerze, że ten punkt jest gorszy od drugiego. Wiele osób uciska pokrzywdzonych, bije słabszych, wdowy i sieroty, ale o tym to się jakoś milczy. W dzisiejszym świecie ludzie oszukują siebie nawzajem i wyłudzają pieniądze. Geje/lesbijki nie zawsze muszą być najgorszymi ludźmi, są to nieraz ludzie nie wyróżniający się zachowaniem, ubiorem. Nie raz swój sekret potrafią trzymać do końca życia. To nie orientacja dzieli człowieka na dobrego czy złego. Równie dobrze hetero, może okazać się skurwielem i najgorszym człowiekiem pod słońcem. Może kłamać, oszukiwać, bić, przezywać i doszukiwać się w innych wad.

Poza tym w Starożytnym Rzymie nie było chrześcijaństwa, a związki homoseksualne, rodziny męskie były przez tamtych antycznych akceptowane. Złem natomiast okazywało się oszustwo, zabójstwo czy nie płacenie podatków.

Sam Jezus w Ewangelii nigdy nie sieknął kazania o innej orientacji, czy nie zapytano się go o to. Dlaczego?
Odpowiedz
Mi się wydaje, ze grzech sodomski (to nie byl seks ze zwierzetami?) Jest wymyslem arcykaplanow i ludzi swieckich, tak samo homoseksualizm (zrodla podaja ze pierwsze takie malzenstwo bylo w 69 n.e, a dekalog zostal spisany o wiele wczesniej).
Odpowiedz
(08-02-2016, 14:53)TheHasin napisał(a): Mi się wydaje, ze grzech sodomski (to nie byl seks ze zwierzetami?) Jest wymyslem arcykaplanow i ludzi swieckich, tak samo homoseksualizm (zrodla podaja ze pierwsze takie malzenstwo bylo w 69 n.e, a dekalog zostal spisany o wiele wczesniej).

Być może, że to seks ze zwierzętami, to jest dopiero ohydztwo, a mało osób godzi się na takie poniżenie. Być może arcykapłani sobie pomylili pewne pojęcia i może w Piśmie Świętym mowa jest o zoofilii.
Odpowiedz
Próbowałam trochę poczytać o Grzechu Sodomskim, ale widzę, że jest z tym niemałe zamieszanie i jest różnie interpretowany. Ale z tego co mi wiadomo, Kościół nie potępia homoseksualizmu samego w sobie, a grzechem jest jedynie seks homoseksualny. Poprawcie, jeśli się mylę. 

Dlaczego się czepiają? Sama nie rozumiem. Nigdy nie widziałam nic złego w homoseksualizmie. W mojej rodzinie znajdzie się trochę homofobów, ale ich poglądy są po prostu beznadziejne i zazwyczaj opierają się na prostych emocjach. Próbują wmawiać wszystkim, że to jest obrzydliwe, tak jakby byli wyrocznią w kwestiach estetycznych. Nigdy nie podali sensownego argumentu, który byłby przeciwko gejom i lesbijkom. 

Czasami mam wrażenie, że religia katolicka została wymyślona w taki sposób, by zawsze dawać tzw. kij i marchewkę. Nie ma znaczenia, na ile to jest sensowne. Zawsze można wiernych motywować poprzez zachęcanie niebem i straszeniem piekłem. 

Ludzie zawsze oszukiwali, wykorzystywali innych, krzywdzili, zabijali. To nie jest kwestia orientacji. To jest kwestia charakteru, systemu moralnego, sumienia.
Odpowiedz
Tu chodzi o to, że mimo naszej śmierci Bóg daje nam możliwość życia. Bo każdy człowiek w końcu umiera.
Nie wiem po co mi sygnatura.
Odpowiedz
Ty zamiast się zastanawiać i krytykować to staraj się aby pójść do nieba .

Kenexica : To nie jest temat dla niewierzących , nie znasz się na tym i nie poznasz .
[Obrazek: wp1qh6ga3pkz.gif]
Odpowiedz
(08-02-2016, 20:19)Nazi Zombie napisał(a): Ty zamiast się zastanawiać i krytykować to staraj się aby pójść do nieba .

Kenexica : To nie jest temat dla niewierzących , nie znasz się na tym i nie poznasz .

Ale w przypadku osoby wierzącej trzeba się zastanawiać, co należy robić, by pójść do nieba. A krytyczne podejście uważam za duży plus.  ;)
Odpowiedz
(08-02-2016, 20:19)Nazi Zombie napisał(a): Ty zamiast się zastanawiać i krytykować to staraj się aby pójść do nieba .

To nie jest temat dla homofobów. Czemu nazywasz ją niewierzącą? Każdy ma prawo dyskusji. :dodgy:

I będę krytykować, bo mam do tego prawo. Bóg jeszcze mi rozumu nie odebrał, a skoro mi go dał, to chyba zdaje sobie sprawę, że mogę mieć takie przemyślenia...

Kenexico, kościół nie potępia, że sobie żyją. To za to, że ktoś oddycha czy istnieje, otrzymuje karę? Pierwsze słyszę :o Bezsensu. Chodzi mi tutaj, oczywiście o takie związki, a nie o samo istnienie pedałów. :s A I Nazi, mój druhu. Zastanówcie się wszyscy jeszcze nad jedną kwestią, a mianowicie skąd biorą się homoseksualiści. Przecież to też ludzie, którzy rodzą się w małżeństwach heteroseksualnych. Dlaczego zatem powszechnie panuje uznanie, że geje/lesbijki nie mają prawa nad wychowywaniem dzieci? Przecież dziecko rodzi się takie od urodzenia, no chyba że homoseksualizm to nie jest choroba... Dziecka nie upilnujesz, ono podąży własnymi ścieżkami i nie będzie się słuchało rodziców, nawet najlepszego.

Miałem też taką ciekawą myśl. A co jeśli dać im prawa rodzicielskie, ale tylko nad opieką płci przeciwnej. Np. małżeństwo kobiet mogło mieć tylko chłopczyka pod opieką, a związek męsko-męski tylko dziewczynkę. Nie uszkodziłoby to ich seksualności, nawet jeśli rodzic skłaniałby dziecko w stronę swoich ideologii, to słusznie, bo dziewczynki powinny kochać chłopców albo na odwrót. Co wy na to?
Odpowiedz
Moim zdaniem homoseksualisci biorą się przez zmiany w psychice człowieka. No bo jak niby innaczej?
Wychowuje Cię dwóch facetów - uważasz że homoseksualizm to norma i sam taki jestes.
Niektórzy mogą zostać homoseksualistami w związku z zadanymi im ranami przez zakończony związek heteroseksualny.
Odpowiedz
Homoseksualiści są to nieuleczalnie chorzy psychicznie ludzie którzy popełniają grzech . Nie wolno dopuścić aby oni właśnie ten grzech popełnili , trzeba im wmówić że mają być normalni bo w przeciwnym razie piekło ich czeka .
Odpowiedz
(08-02-2016, 22:49)TheHasin napisał(a): Moim zdaniem homoseksualisci biorą się przez zmiany w psychice człowieka. No bo jak niby innaczej?
Wychowuje Cię dwóch facetów - uważasz że homoseksualizm to norma i sam taki jestes.
Niektórzy mogą zostać homoseksualistami w związku z zadanymi im ranami przez zakończony związek heteroseksualny.

Tutaj się zgodzę z tobą, mądry wpis. Wiele osób zmienia swoją orientację, dlatego, że w przeszłości doznali wiele rany w związku heteroseksualnym. Czują się wtedy bezpieczniej i pewniej. Czują swego rodzaju akceptację, ale być może doznają takich zmian w psychice jak powiedziałeś.

Co do ciebie Nazi. Oni są uleczalni, czemu twierdzisz że nie są? Jest to jednak trudne. A co jeśli homoseksualizm to nie choroba? Straszenie gejów/lesbijek piekłem jest według mnie niehumanitarne.
Odpowiedz
Homoseksualizm nie jest chorobą, tylko zmianą w psychice. I to mnie własnie zastanawia, jak to jest, że u jednego faceta hormony buzują na widok drugiego faceta, a u kogos innego na widok kobiecych piersi. Bo to jest też związane z rozwojem hormonów i dojrzewaniem. 

A może orientację ma się wybraną już od urodzenia przez geny?
Odpowiedz
(08-02-2016, 22:49)TheHasin napisał(a): Moim zdaniem homoseksualisci biorą się przez zmiany w psychice człowieka. No bo jak niby innaczej?

Ale to akurat nieprawda. Nie stwierdzono, by orientacja rodziców miała wpływ na orientację dziecka (wiem, bo kiedyś się tym interesowałam). Jedynie takie dzieci więcej niż rówieśnicy myślą nad tego typu sprawami, ale to jest zrozumiałe.  ;)
Odpowiedz
Komentarz obrażający osoby i grupy osób. Prosimy wyrażać swoje poglądy w sposób kulturalny i nie raniący cudzych uczuć.
/ Kenex
Odpowiedz
(09-02-2016, 11:36)Nazi Zombie napisał(a): ....

Jesteś świnią. Jedynych ludzi których trzeba odizolować to homofobów :s Nie przeciągam nikogo na swoją stronę, jaka strona, co ty gadasz :v Wiesz co, wstydziłbyś się, nikt nie będzie mi mówił, że ja kogoś przekabacam lub manipuluje, czy bóg wie o co ci chodzi NZ
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości