Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Sen - najważniejsza czynność
Często ludziom śnią różne sny. Najczęściej nawiązują one do naszych ostatnich doznań, czynności, problemów życiowych. Jeśli obejrzymy jakiś horror nieraz śniły się nam koszmary, a jak komedie, jakieś marzenia senne. Pojawiają się one podczas fazy REM, wtedy mózg jest najbardziej aktywny.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Marzenia_senne

https://pl.wikipedia.org/wiki/Koszmar_senny

Zauważyłem że osobiście nie śnię często, a ze snami mam różnie. Być może ich nie pamiętam. Bywają koszmary jak i marzenia. Ostatnio śnił mi się sen, że osoba którą sobie bardzo cenię ochrania mnie i jest taką "żywą tarczą". Śniły mi się koszmary związane z końcem świata, często też spadam w dół. Nieraz doznaję takich snów, które są nieco straszne. Widzę we mgle, pojawiają się potwory. Podobno jaki sen nam się śni, decydujemy my, właśnie poprzez ostatnie emocje, wydarzenia i jak długo przesypiamy. Osobiście śpię dość krótko, raz spałem nawet 4h.

Często osoby, które mają niedobór snu, mają zły nastrój, bezsenność, śnią się im koszmary senne. Mogą nawet lunatykować. Niedobór sen jest bardzo groźny i osoby w młodym wieku, mogą nabawić się niekorzystnych chorób. Choć każda może się nabawić chorób, ale dla osoby młodej, która się nieustannie rozwija, niedosypianie się może być tragiczne w skutkach.

Gdy śpimy po cztery godziny i jesteśmy przyzwyczajeni do stałej pory, możemy mówić także o zegarze biologicznym. Nie każdy ma tą umiejętność, za każdym razem wstajesz o szóstej rano. Wy tak umiecie?

Od zarania dziejów, ludzie lubią też tłumaczyć sobie sny i je interpretować. W horoskopach nieraz mówi się o snach, są też do tego specjalne senniki. Czy często doszukujecie się w snach, jakiś przeznaczeń, przyszłości? Ja osobiście mam tylko tak, gdy śnią mi się osoby które kocham, albo jakieś sny erotyczne :shy:

Metody na bezsenność.

W ogóle często chcę znać jakiś sposób aby szybciej zasnąć. Podobno najlepszymi sposobami na zaśnięcie jest korzystanie z tych sposobów:

- jeść lekką kolację, najlepiej bogatą w węglowodany, trzy godziny przed snem (makaron, banany)
- sok z wiśni, gdyż zwiększa poziom melatoniny w organizmie i działa jako środek nasenny
- masturbacja (podobno, po tej czynności jesteśmy o wiele bardziej zmęczeni) -> może być też jakiś wysiłek fizyczny, długi spacer w nocy
- liczenie baranków ( heh, mi nie pomagało nigdy)

Macie jakieś rady, możesz napisać :)

Jakie są przyczyny niedoboru snu?

Różne. Może to być spowodowane brakiem witamin z grupy B, niedoborem kwasów tłuszczowych, niehigieniczny tryb życia, brak aktywności ruchowej, zła dieta, używki ( alkohol, papierosy, narkotyki ) czy nawet kawa. Ja piję cappuccino, hm...
Do przyczyn można zaliczyć też stres, przemęczenie, nadmierne rozmyślanie, zatrucia pokarmowe.
Wszystko też siedzi w naszej psychice, jeśli będziemy walczyć ze snem zaśniemy od razu. Gdy próbujemy zasnąć, jest nam o wiele trudniej. Nie zawsze tak jest, może być i odwrotnie, ale w moim przypadku tak jest :P

Jakie są objawy braku snu?

Najczęściej jest to ograniczona możliwość zapamiętywania faktów i większa podatność na infekcje. Bo dłuższym staniu na nogach, możemy mieć tiki nerwowe, słyszeć głosy i mieć halucynacje. Więcej znajdziecie tutaj:

http://www.abc-survival.pl/index.php/zdr...l/brak-snu

Jakie sny wam się śnią, ile przesypiacie? Czy korzystasz ze senników i przejmujesz się snami/koszmarami?
Odpowiedz
Staram się spać 6 godzin, gdyż mi to wystarcza (moje godziny snu obejmują zwykle 2-8 rano). Nie przejmuję się raczej snami czy koszmarami, ale niektóre z nich są bardzo ciekawe (te ciekawsze pamiętam, niestety te straszniejsze również). Najczęściej w snach ukazują się moje lęki których już dawno nie mam bądź nie są one aż w takim stopniu nasilone.
qwertz

whoever now is knocking on your door, is what you truly hope to owe
i'll fly like you. here's a promise now
i'll fly like you~
Odpowiedz
Kładę się zwykle ok. 22-23. Wiem, że dla wielu to bardzo wcześnie, ale jestem typowym rannym ptaszkiem i tak mi się lepiej funkcjonuje.  :P

Bardzo mało snów pamiętam. Zwykle są to takie, które wywołały silne emocje i wybudziły. Nie korzystam z senników.
Odpowiedz
Jeżeli chodzi jakie mi się śnią to zazwyczaj są głupie. Koszmarów chyba nigdy nie miałem. We wolne dni od szkoły śpię ok. 11 godzin. Jeżeli chodzi o szkolne dni to śpię ok. 9 godzin.
Odpowiedz
Ja jeżeli chodzi o szkołę to śpię jakieś 7 godzin a w wolne dni 9. Ja koszmarów jak powyżej nie miałem.
Nie wiem po co mi sygnatura.
Odpowiedz
Zwykle nie pamiętam swoich snów, lecz jak już pozostanie coś z niego, najczęściej jest to sen dziwny lub opisujący moje uczucia lub przeszłość. Koszmarów nie mam, aczkolwiek będąc mniejszym dzieckiem (chodzi mi tu o przedział 6-10 lat), trafiały mi się złe sny, przez które wierciłem się w łóżku.

Co do godzin, są one różne. Nie chcę sprawiać, aby różniły się za bardzo, ponieważ jest to niezdrowe. Staram się spać około 8 godzin, ale w wolne dni zdarza mi się spać ok. 10 godzin, co potem ma skutki jakie ma.
Odpowiedz
Co do snów... rzadko mam sny, BARDZO rzadko, i zazwyczaj ich nie pamiętam. Spię od północy do ok. 6:30 - 7:30.
Moim zdaniem na sen jest bardzo dobre MLEKO. Ma jakies substancje, ktore działają usypiająco/zaspokajająco na organizm.
Odpowiedz
(03-02-2016, 23:55)TheHasin napisał(a): Co do snów... rzadko mam sny, BARDZO rzadko, i zazwyczaj ich nie pamiętam. Spię od północy do ok. 6:30 - 7:30.
Moim zdaniem na sen jest bardzo dobre MLEKO. Ma jakies substancje, ktore działają usypiająco/zaspokajająco na organizm.

Mleko powiadasz, może ma jakieś substancje, ale na mnie nie działają. Zawsze piję mleko przed snem :s
Większość ludzi nie pamięta snów, Ezelu, najczęściej kojarzy się takie, które zawierają wydarzenia właśnie z naszej przeszłości lub dotyczą spraw sercowych. Kenexico, zwykle sny budzą mocne emocje, nieraz miałem wrażenie, że podczas snu doskonale wiedziałem, że zaraz się obudzę. Miałem też chory sen, w śnie, który był snem :dodgy:

Ciekawe i odróżnij co jest tu rzeczywistością, raz śniło mi się, że jestem w szkole i pokłóciłem się z kolegą, czułem taką złość, naprawdę myślałem, że to się dzieje naprawdę. Popadłem w smutek i płakałem.  Okropne uczucie i jak się budzisz, to jednak to tylko iluzja. Nienawidzę takich podłych snów. :-/ Często mi się śnią takowe.
Odpowiedz
Z tego co wiem, to mózg w czasie snu nie potrafi sobie wyobrazić czegos, czego jeszcze nie widział, więc jak snisz, to widzisz tylko to, co już widziałes :v

I jeszcze kiedys była gadka o jakims typku co się pojawiał kobietom, chociaż go nie widziały, ale nie wiem.
Odpowiedz
Mój organizm czasami nie współdziała dobrze ze snem...

Dzisiaj spałem około 6 godzin i czułem się bardziej zmęczony podczas wstawania, aniżeli przed pójściem spać. Nie wiem czy przypadkiem nie miałem jakichś dziwnych snów, bądź mój organizm nie przyzwyczaił się do snu o tej porze, ale odnosiłem wrażenie, że straciłem czas, a nic mi to nie dało.
Odpowiedz
Po obudzeniu się zwykle organizm potrzebuje 40-60 minut, by zacząć w pełni sprawnie działać. Zmęczenie po obudzeniu jest normalne. 

Spotkałem się też z ciekawą hipotezą dotyczącą koszmarów. Otóż niektórzy badacze sugerują, że koszmary są dla nas bardzo ważne, gdyż uczą nasz organizm radzić sobie z sytuacjami wywołującymi lęk. Dlatego nie muszą one być tak złe, jak powszechnie się sądzi. 

Ostatnio znowu wróciłem do trybu nocnego marka. Siedzę do dość późna (0:00 - 1:30) i późno wstaję. Ten epizod rannego ptaszka chyba był wywołany poprzednimi lekami na depresję.
Odpowiedz
Ja chodzę spać w dni szkolne gdzieś tak o 23:00 a w wolne o 01:00.
Nie wiem po co mi sygnatura.
Odpowiedz
(25-02-2016, 17:31)Kenex napisał(a): Po obudzeniu się zwykle organizm potrzebuje 40-60 minut, by zacząć w pełni sprawnie działać. Zmęczenie po obudzeniu jest normalne. 

Czyżby dlatego wiele ludzi leży w łóżku jeszcze przez pół godziny, zanim postanowią wstać? :D
Odpowiedz
Problem z podniesieniem może mieć wiele przyczyn, ale m in. przez to. :P
Odpowiedz
Tak się składa, że zachorowałem... i nie spałem... dziś...

Pytanie:
Czemu nowe posty mojego autorstwa muszą być akceptowane przez moderację?
i jak tu napisać Temat o pełnej wersji The Sundown, skoro jestem pod kontrolą... Moderacyjną, kontrolą...
Moje Epizody SMBX:
The Sundown: Zaćmienie (Ukończone)
The Sundown 2: Valert of Alert, Inwazja na wyspę Valertów (Ukończone)
[???]

Moje Levele SMBX:
Typowy Grassland (Vanilla)
Kopalnia nr,3

Moje Gry:
Trylogia "Ninja Gaiden x Castlevania"
The Great Adventures of Duncan

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A to jest miejsce na ważne informacje, niestety, ale obecnie nie mam tu nic do napisania.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości