Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Wymyśl najlepszą ideologię.
Ostatnio spotkałem się z takim artykułem.  :roll:

http://bezuzyteczna.pl/do-wygrania-jest-20-230256

Waszym zadaniem jest możliwe wymyślić taką ideologię, aby zadowolić każdego człowieka na świecie? To jest trudne, bo ciężko pogodzić zło, zabójstwa, gwałty. Wiadomo że jak jest zło, to powinna być kara.

Ja bym to widział tak; że każdy człowiek ma prawo do podejmowania własnych decyzji, powinien być wolny, kochany i szanowany. Nie ważne czy osoba jest homoseksualistą czy nie, ma prawo do miłości. Jak dla mnie religie są podobne, bo w każdej jest podział na dobro i zło. Nie ważne jest w co wierzymy, ale jakimi ludźmi jesteśmy. Według mnie, nie da się zadowolić każdego człowieka, bo są ateiści, którzy nie wierzą w nic.

Jedynym pomysłem na ideologię jakie mi przyszło "to życie w prawdzie". Nie ważne kim jesteś, czy jesteś zły czy dobry, powinieneś siebie akceptować i dążyć do swoich marzeń. Trzeba szukać szczęścia, podążać tak, abyś ty był szczęśliwy.

A jaki jest wasz pomysł?
Odpowiedz
Przecież nie da się zadowolić wszystkich... na swiecie jest za duzo problemow
Odpowiedz
Ludzie są zbyt zróżnicowani, aby kogoś zadowolić. Ewentualnie można sprawić, aby większa ilość osób była za daną ideologią.
Odpowiedz
Nie da się.
Odpowiedz
Nicht possible. Zawsze się znajdzie ktoś , komu coś nie będzie pasować.
:: [PKB] Clan Player ::
>> Askdotefem <<

I h8 Ipla TV.

Dzisiaj rano niespodzianie Alina znowu włącza pranie!
Pralka brzęczy, ona jęczy, w
szystko dźwięczy, to mnie męczy.
Przez podwórze trzeszczy w rurze, brzęk totalny, niebanalny.
W krąg wydziela się hołota, sąsiad Kurski wlazł na kota!

[Obrazek: comment_YsiO28r4FLGmJP6fEcrCCa9XltQ3OFsz.gif]

Odpowiedz
Niemożliwe. Zawsze komuś nie będzie pasowało.
Nie wiem po co mi sygnatura.
Odpowiedz
Jeśli dasz ludziom za dużo wolności to będzie się szerzyć anarchia. Jeśli wprowadzisz pewne zakazy moralne to z kolei będzie im nie pasować. Niemożliwe jest znaleźć coś idealnie pomiędzy.
Odpowiedz
Kenex twierdzi, że się da i opisał swój pomysł na Discordzie.  :P

Jego ideologia ma się skupiać na rozwijaniu wyobraźni i świadomych snów. Ludzie mieliby zaspokajać swoje popędy w swoim umyśle. To jednak nie każdego może zadowolić, więc Kenex sugerował zaczekać, aż rozwinie się neurostymulacja, która umożliwi życie w wirtualnych światach. Zaspokajanie potrzeb nieakceptowanych społecznie miałoby się odbywać właśnie tam. 

Gdyby ktoś nie wiedział, o co chodzi w neurostymulacji, Kenex poleca artykuł: http://gadzetomania.pl/1257,narkotyk-dla...j-zechcemy

Mi ten pomysł się podoba.  ;)
Odpowiedz
Nic nie rozumiem a strona mi się nie chce włączyć.
Odpowiedz
(30-01-2016, 07:42)Kenexica napisał(a): Kenex twierdzi, że się da i opisał swój pomysł na Discordzie.  :P

Jego ideologia ma się skupiać na rozwijaniu wyobraźni i świadomych snów. Ludzie mieliby zaspokajać swoje popędy w swoim umyśle. To jednak nie każdego może zadowolić, więc Kenex sugerował zaczekać, aż rozwinie się neurostymulacja, która umożliwi życie w wirtualnych światach. Zaspokajanie potrzeb nieakceptowanych społecznie miałoby się odbywać właśnie tam. 

Gdyby ktoś nie wiedział, o co chodzi w neurostymulacji, Kenex poleca artykuł: http://gadzetomania.pl/1257,narkotyk-dla...j-zechcemy

Mi ten pomysł się podoba.  ;)

Zaraz zobaczę co napisał :)

Czyli jego ideologia opiera się na takiej wolności, oderwaniu się od rzeczywistości, marzeniach? Ja to tak odbieram. Neurostymulacja - słyszałem kiedyś, że naukowcy próbują wymyślić taką grę wideo, gdzie my sami, dzięki naszym ruchom, myślom, możemy kierować własnym życiem. Pomysł jest dosyć intrygujący, aczkolwiek troszkę dziwny. Bo na przykład są gry wideo, gdzie możemy się wyżyć, wcielić w krwawego zabójce, przestępce, gwałciciela, czy bóg wie kogo. Taka ideologia zaspokoi nasze potrzeby, da nam możliwość się wyładować. Hm, może to i by zaspokoiło niepotrzebne wojny. Choć, no nie wiem... Mogło by wzbudzić większą chęć zemsty wśród ludzi, ale mi pomysł się też podoba, jest on czystym geniuszem. :D

@Mech Ideologia - inaczej wierzenie, pogląd, religia, dążenie, sens życia ludzkiego. Ludzie wierzą w różne poglądy i wiele osób dyskutuje na temat, jak pogodzić każdy naród, aby wierzenia, ta ideologia była przez każdego akceptowana i każdy na świecie był szczęśliwy.
[Obrazek: 2rm5fkm.png]
[Obrazek: 2mfew4g.png]

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
@legendofyoshi14

Kenex podzielił swoją ideologię na dwie gałęzi. Pierwsza jest możliwa już teraz i ma polegać na zaspokajaniu chorych pragnień za pomocą siły wyobraźni i w świadomych snach. Czyli rzeczywiście oderwanie od rzeczywistości. Sama lubię się zanurzyć w świecie marzeń, ale obawiam się, że nie każdy ma wystarczająco bogatą wyobraźnię. To chyba nie każdego zadowoli. 

Bardziej przekonuje mnie wersja z neurostymulacją. Kenex twierdzi, że ta technologia odpowiednio rozwinięta będzie dla mózgu jak prawdziwy świat, a ludzie mogąc dokonywać przestępstw wirtualnie, nie będą chcieli ryzykować przy prawdziwych ludziach. Podobno za 3 pokolenia ma być to możliwe. Wirtualny świat może też być po prostu ciekawszy od prawdziwego i każdemu zaoferuje spełnienie marzeń.
Odpowiedz
Ja osobiście umiem zanurzyć się w świecie marzeń, ale tu jest problem. Bo jeśli ta ideologia opiera się na marzeniach, to niestety chrześcijanie nie poprą tego. Bo marzenia, zaspokojenie naszych potrzeb jest grzechem. :( Na przykład masturbacja, ktoś sobie wyobraża dwie całujące się kobiety, albo mężczyzn, chore pragnienia, zaspokajanie własnych potrzeb, nasze popędy. Ideologia jest dobra, po pogodzi wiele osób, ale jeśli wierzyć w Boga, to takie wyobrażenia, będą chore i będziemy sobie psuli nasz mózg. Aczkolwiek możemy wyładować siebie i zgrzeszyć "zupełnie nie raniąc drugiej osoby". Niestety będziemy ranić swoją psychikę...

Wymyśliłem oddzielną teorię na ten temat, taki pod temat. A dokładnie jak sobie wyobrażamy życie poza grobowe. Walnąłem tam teorię, że nasze wyobrażenia, kształcą nasz światopogląd o życiu po śmierci. I że dla każdego niebo może być inne.
Odpowiedz
Jeżeli religia zabrania zaspokajania potrzeb w dany sposób, to niech wierzący tego nie robi. Skoro wierzy, że powstrzymanie się przed tym, da mu nagrodę w przyszłości. Jeżeli natomiast ktoś nie ma takich ograniczeń, wtedy lepiej uciec w świat wyobraźni, niż zrobić coś głupiego i krzywdzącego innych.
Odpowiedz
(30-01-2016, 18:49)Kenexica napisał(a): Jeżeli religia zabrania zaspokajania potrzeb w dany sposób, to niech wierzący tego nie robi. Skoro wierzy, że powstrzymanie się przed tym, da mu nagrodę w przyszłości. Jeżeli natomiast ktoś nie ma takich ograniczeń, wtedy lepiej uciec w świat wyobraźni, niż zrobić coś głupiego i krzywdzącego innych.

Zaiste, ale nie zawsze osoby się powstrzymują od zła, niektórzy ludzie po prostu robią to co chcą. Niekiedy marzenia się spełniają, nawet te chore. To zależy jakie to marzenia. Jeśli to morderstwo, no to ciężko to nazwać marzeniem, gwałt też i faktycznie lepiej byłoby uciec w świat wyobraźni :) Są jednak osoby, które te marzenia spełniają, a są niezgodne z zasadami moralnymi. Niestety większą satysfakcję, dawałoby jak dla mnie, rzeczywiste szczęście. Nie odbieganie do świata marzeń, zaspokajanie ich w wirtualnym świecie, tylko naprawdę. Co daje większą satysfakcję, karmienie psa, wyjście z nim na smyczy, czy dać Pou żarło :s ? Może nawet jeśli w przyszłości byłaby taka technologia, która wyglądałaby naprawdę obiecująco i rzeczywiście, korzystanie z niej nie byłoby przez cały czas, a "grający" doświadczy po zakończeniu rozgrywki pewnego rodzaju rozczarowania, bo to wszystko była fikcja. Nie da się zaspokoić w pełni naszych potrzeb poprzez wirtualność. Dialog, rozmowa, kontakt fizyczny, wieź. Człowiek potrzebuje akceptacji i zauważenia, zwykła maszyna, nawet najinteligentniejsza nie zastąpi tego, to tylko sztuczna inteligencja. No chyba żeby wierzyć teoriom i za 30 lat, roboty podbiją świat...

A co sądzicie o anarchii, bo Sky o tym napisał. Jak dla mnie, sama ideologia nie jest zła. Wolność, bez królów, królowych, władców, prezydentów, wodzów itp. itd. Niestety nie byłoby też prawa, jako takiego, co by spowodowało ogólny chaos. Hm, jest też równość, która się różni od wolności, aczkolwiek się uzupełniają. Tolerancja, że każdy robi co chce i powinniśmy to uszanować. Niestety nie wszyscy ludzie są tolerancyjni... Co sądzicie o tolerancji?

Równość, hm co by było jakby każdy być równy? Wyobraźcie sobie taką sytuację. Ludzie mają tyle samo kasy, tyle samo dzieci, tyle samo mielibyśmy co inni. Ta sama ideologia, wiara, zero różnic politycznych. To mogłoby sprawić nieporozumienia i początek takich zmian, wprowadziłby wielkie konflikty w społeczeństwie.
Odpowiedz
Wracając do anarchii - zbyt wielka samowola ludu może spowodować przykre konsekwencje, gdyż człowiek wtedy wie, że może bezkarnie robić wszystko. O ironio wiele było eksperymentów gdzie tworzono fora dyskusyjne czy grupy na portalach społecznościowych bez jakichkolwiek zasad, a sytuacja zazwyczaj po pół godzinie wymykała się spod kontroli pod natłokiem erotyki i materiałów gore. Cóż, to jest zawsze Internet, to poczucie anonimowości, ale w mojej opinii to się ładnie przekłada na przawdziwe życie i tłumaczy dlaczego anarchia jest czymś złym (zarówno twarda dyktatura nie jest również rzeczą dobrą).

A co do równości - na tym opiera się socjalizm, na eliminowaniu warstw społecznych i różnic między nimi. Cóż, jakoś to działa dzisiaj w Skandynawii wraz z wolnorynkową gospodarką, ale jak wiadomo - socjalizm jest piękny na papierze ale zły w rzeczywistości.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości