Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

[SMBX 1.4.3] New Super Mario Adventures
[Obrazek: A2dHzZy.png]
(Nowe Przygody Super Mario)

[Obrazek: hy6txXr.png]

Witam.
Nowe Przygody Super Mario to epizod, który robię dosyć długo i nie miałem zbyt dużo chęci do tworzenia (może spowodowane jest to tym, że przy każdym poziomie jest dużo do roboty). Poziomy są dłuższe niż w takich grach jak SMB1, SMB3 czy SMW. Staram się raczej tworzyć własną grafikę, niż używać cudzej (choć na pewno pojawi się taka). W epizodzie, oprócz moich poziomów, pojawią się etapy od innych użytkowników (coś w rodzaju kolaba, więcej o tym w GLICH PIPE). Fabuła jest troszkę inna, niż "księżniczka została porwana" i "jest w innym zamku":

"Bowser'owi znudziło się porywanie księżniczki Peach, w celu opanowania Grzybowego Królestwa. Uznał, że to jest "syzyfowa praca". Postanowił więc stworzyć magiczną Miksturę, która opęta mieszkańców owego królestwa i pozwoli na łatwe przejęcie władzy! Do stworzenia tej straszliwej Mikstury potrzebne są jajka Yoshi'ch, więc Bowser i jego dzieciaki kradną w nocy jajka. Kiedy Mario dowiaduje się o kradzieży i planach Bowser'a, rusza na pomoc..."

Epizod będzie miał 10 światów (możliwe, że zrobię jeszcze więcej, ale dopiero jak zrobię te podstawowe). Dwa z nich będą podzielone na dwie części:

Świat 1: Dolina Jezior

Świat 2: Wschodnie Wody

Świat 3: Gorące Piaski

Świat 4-1: Wielki Las

Świat 4-2: Upiorna Polana

Świat 5: Biegun Ciemności

Świat 6: Trawiaste Góry

Świat 7-1: Podniebne Grzyby

Świat 7-2: Humorzaste Chmury

Świat 8: Kraina Lawy

Świat 9: ???

Świat 10: Gwiezdne Niebiosa
[Obrazek: KUOh3rm.png]
Dolina Jezior: [45%]

[Obrazek: FtBYXo3.png]       [Obrazek: j1K9VbV.png]

[Obrazek: CGlYFut.png]
1. apom
2. Dante19977
3. PvZ

[Obrazek: ppunDO5.png]

[Obrazek: r8wE4dc.gif]

Wcześniej wspominałem o tym. W każdym świecie, w jednym z poziomów będzie ukryte przejście: Zglitchowana Rura. Ta rura prowadzi do poziomów, które zrobione są przez innych użytkowników (poziomy literowe). Poziomy te można co jakiś czas rezerwować. Jak zacznę robić Wschodnie Wody, to będzie można zarezerwować kolejne poziomy. Na razie są poziomy z pierwszego świata:
World 1-A - Hatebz

World 1-B - Tomex7 - Cukierkowa Dolina - [Zrobiony]

World 1-C - TheHasin - Eksploracyjny Miks - [Zrobiony]

World 1-D - Kowalski11 - Park Shy Guy'ów

World 1-E - Mech

Grafika: LINK
[Obrazek: c1SoUUq.gif]

[Obrazek: 0yBnvvb.png]
[Obrazek: XrefkSc.png]
[Obrazek: DcjGGEh.png]
Odpowiedz
Ja jestem chętny na betatestera. Pomysł na epizod jest fajny. :D
Ja tu będę wchodzić bardzo rzadko, więc nie piszcie tu do mnie na PW

Mój kanał na YT: https://www.youtube.com/channel/UCt0xEif...HYiikp-jkg

Mój serwer na discordzie: https://discord.gg/0mXzN0i2X6SW8gyQ

[Obrazek: 2db3267615804d94ba15b3752ac570f5.1.gif]

[Obrazek: tP5zk7d.png]
[Obrazek: 41722_zps4bd7862c.gif]
[Obrazek: SyaQg1Z.png]
[Obrazek: windows_10_user_bar_by_cristiandante20-d9eebf8.png]
[Obrazek: hxF5mIO.png]
[Obrazek: lUF3xAC.png]
[Obrazek: r9JfERt.png]
[Obrazek: TtlUdUW.gif]
[Obrazek: .eJwNyMENwyAMAMBdGACbUlTINhZBJC3BCLuvqLu...e3Bg8Q.png]

Pokaż zawartośćSpoiler:
Odpowiedz
Ok. Wpisany na listę :)

Odpowiedz
Czemu od nowa?
Odpowiedz
(15-01-2016, 22:04)Mech napisał(a): Czemu od nowa?

Ponieważ PvZ na starej edycji mówił, że poziomy są za długie, więc teraz robię je krótsze. Zresztą dodaje do epizodu nowe rzeczy jak np. mini mushroom, starman.

Odpowiedz
Dobra, mogę być betatesterem ;d
Zaraz przetestuję ten Twój pierwszy poziom.
Odpowiedz
Już Ciebie dopisałem :) Więcej testerów mi nie trzeba.

Odpowiedz
Czyli epizod będzie na  wersję 1.4?
Odpowiedz
Dobra, moja opinia na temat 1-1 i statku Jr. Bowsera:

Wszystko okej, grafika i muzyka komponują się ze sobą. Przy okazji mam wrażenie, że nie ma warpu do podwodnej sekcji i te palmy do góry nogami dziwnie wyglądają, ale w końcu to Mario XD

Natomiast na statku wnerwiające są te płomyczki, które ciągle się palą - lepsze byłoby, jakby co chwilę znikały i pojawiały się, tak jak w SMB3 :v
No i utrudniają one cholernie walkę z bossem.
Przy okazji, fajnie by było, jakby te chmurki (sceneria) ruszały się, wyglądałoby to bardziej realistycznie :d

Ogólnie mówiąc, 9/10.
Odpowiedz
(16-01-2016, 10:14)Mech napisał(a): Czyli epizod będzie na  wersję 1.4?

Nein. Bdzie na 1.3.0.1 bez LunyDll :)

@TheHasin
Pomyślę nad tymi chmurkami i ogniem ;D

Odpowiedz
Przeszedłem ten etap i powiem że był fajny. W planszę grało się fajnie. Problem w tym że miałem lagi. :( Jeżeli chodzi o notatki: to z tym checkpointem było dziwnie "jeżeli popełnisz błąd" według mnie powinno być: jeżeli zginiesz. Jeszcze było chamskie z ukrytymi monetami. Chcę naskoczyć na przeciwnikach: a tu okazuje się że blok jest niewidzialny nade mną. I niestety oberwałem. :( Ogólnie za planszę mogę dać 8/10.
Odpowiedz
(16-01-2016, 20:57)Mech napisał(a): Przeszedłem ten etap i powiem że był fajny. W planszę grało się fajnie. Problem w tym że miałem lagi. :( Jeżeli chodzi o notatki: to z tym checkpointem było dziwnie "jeżeli popełnisz błąd" według mnie powinno być: jeżeli zginiesz. Jeszcze było chamskie z ukrytymi monetami. Chcę naskoczyć na przeciwnikach: a tu okazuje się że blok jest niewidzialny nade mną. I niestety oberwałem. :( Ogólnie za planszę mogę dać 8/10.

Tego przeciwnika już nie ma, ale nie chciało mi się dla jednej rzeczy zmieniać cały folder na mediafire xD. A tą notatkę przed chwilą poprawiłem, dzięki za podpowiedź :)

Odpowiedz
Raczej "przeciwników".
Odpowiedz
(16-01-2016, 21:17)Mech napisał(a): Raczej "przeciwników".

Nie tylko 1 usunąłem, tamte niewidzialne bloki też usunąłem

Odpowiedz
Też mogę być betatesterem. Tylko błagam cię. Nie rób takich trudnych plansz. Goomby/Koopy na chase w 1 świecie to przesada.
Nie wiem po co mi sygnatura.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości