Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

[1.3] Sky's Last Adventure
Opis

Epizod ciężko nazwać w ogóle epizodem; bardziej rzekłbym paczką leveli. Nie posiada żadnej fabuły ani przesadnie interesujących, innowacyjnych mechanik. Dlatego osoby szukające rewolucyjnych epizodów w stylu Mario Musi Zabić Leszcza czy The Final Countdown mogą być zawiedzione.

Czym zatem jest ten epizod? Przez moje 6 lat tworzenia w SMBX stworzyłem mnóstwo etapów. I o ile większość została albo wydana pojedynczo, albo umieszczona w czyimś epizodzie, albo nawet przepadła przez zwykłe formatowanie dysku twardego, to część się zachowała. Właśnie z tych etapów postanowiłem stworzyć epizod, gdyż nie chciałem, by one przepadły; a wydawanie dwudziestu etapów w osobnym temacie byłoby nie na miejscu.

Etapy pogrupowane są w następujący sposób: główny świat zawiera etapy trawiaste, pustynne i zimowe z Mariadventures. Ponadto istnieje również świat specjalny, gdzie umieściłem etapy z innych projektów (m.in. remake etapów ze świata 9 z Mario Forever czy etapy do epizodu, którego nigdy nawet nikomu nie wspomniałem). W sumie epizod zawiera 30 etapów (32 licząc warpy), 28 gwiazdek, 1 secret exit oraz 4 światy: trawiasty, pustynny, zimowy oraz specjalny.

Nie wiem niestety jak się prezentuje godzinowo cała kampania, w każdym razie nie jest to najdłuższy epizod.

Niektóre z etapów są dramatycznie krótkie, a niektóre są ucięte dopiero, gdy zaczęły się "rozkręcać". Jest tak dlatego że nie chciałem dobudowywać na siłę resztek etapów, lecz zostawić tak, jak zostały porzucone.

Ponadto w specjalnych etapach pozwoliłem umieścić parę różowych bob-ombów objaśniających, do jakiego projektu był dany etap.

Trzeci save jest ukończony w 100%, natomiast dwa poprzednie są puste. Ponadto nie krępujcie się, jeżeli chodzi o używanie kodów, gdyż nie optymalizowałem etapów poza standardowym przystosowaniu do epizodu (ujednolicenie exitów etc.).

Screenshoty

[Obrazek: uJYDhj0.png]
[Obrazek: 7k8FGlJ.png]
[Obrazek: R2JMk0t.png]
[Obrazek: KhH6cci.png]
[Obrazek: CJ32dk3.png]
[Obrazek: rYeGZmF.png]
[Obrazek: 1USf3a2.png]
[Obrazek: FohJ0wf.png]
[Obrazek: KGDO0P4.png]
[Obrazek: zt9OqLa.png]

Link

Sky's Last Adventure

Oprócz samego folderu z epizodem w archiwum znajduje się również plik .pdf zawierający m.in. spis użytej muzyki oraz spis etapów (polecam zajrzeć tam dopiero po ukończeniu epizodu). Cały .zip ma ok. ~60 MB (za sprawą custom muzyki).

Życzę miłej gry!

Podziękowania

Serdecznie chcę podziękować Ezelowi, Dantemu oraz Doodoxingowi za pomoc w tworzeniu niektórych etapów. Ezelowi szczególnie za to, że dzięki niemu dowiedziałem się o SMBX i w taki sposób trafiłem na SMWMods. Również dziękuję Nintendo, a w szczególności Shigeru Miyamoto za stworzenie gry, która zrewolucjonizowała platformówki; gry, bez której nie powstałoby SMBX ani ten epizod.

Nie wiem jeszcze, czy kiedyś będę tworzył w SMBX. Może kiedyś stworzę z parę etapów, ale raczej nie będę już tworzył żadnego epizodu, gdyż nie mam aż tyle czasu na zrobienie pochłaniającego projektu sam w całości. Nie opuszczam świata SMBX, po prostu nie będę już więcej tworzył solo epizodów.
qwertz

whoever now is knocking on your door, is what you truly hope to owe
i'll fly like you. here's a promise now
i'll fly like you~
Odpowiedz
Z chęcią zagram w ten epizod. Imo prezentuje się całkiem nieźle. :D
Nie wiem po co mi sygnatura.
Odpowiedz
Dzięki xP
qwertz

whoever now is knocking on your door, is what you truly hope to owe
i'll fly like you. here's a promise now