Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Terraria
Terraria to gra sandbox 2D, przypominająca trochę połączenie dwuwymiarowych Zeld i Minecrafta. W grze jest tryb singleplayer oraz multiplayer, można również samemu założyć serwer. Została stworzona przez Redigita, znanego również z SMBX, jak i kilka innych osób.
Gra nie ma z góry wytyczonego celu, choć większość graczy ustala sobie za cel pokonanie najsilniejszego bossa w grze (obecnie Moon Lorda).
Świat w Terrarii generuje się losowo i jest podzielony jak w Minecrafcie na biomy, 7 podstawowych biomów to: Leśny/Trawiasty, Pustynny, Crimson/Corruption, Oceanowy, Śnieżny, Dżunglowy oraz Hallow (w hard-mode).
Gra progresywnie się utrudnia z pokonywaniem kolejnych bossów bądź przechodzeniem eventów, najbardziej zauważalną zmianą jednak jest pokonanie bossa Wall of Flesh, co uaktywnia "drugi etap" gry zwany hard-mode.
W Terrarii dostępne są również mody oraz pluginy tworzone przez graczy.
Jak ktoś słabo rozumie angielski, jedna z najnowszych wersji gry wprowadziła (niezbyt profesjonalne) polskie tłumaczenie do wyboru.
Warto dodać że gra jest na PC, konsole i telefony, każda z tych wersji ma ekskluzywną dla niej zawartość.

(to najgorszy opis gry jaki można napisać XD)
master of comedy
Odpowiedz
Gdzieś na forum założyłem temat z recenzją tej gry.

"Bardzo podobał mi się ogólny styl graficzny, wszystko wygląda tam bajkowo, szczególnie mowa tu o biomie Hallow w późniejszym stadium rozgrywki. 

Niesamowita ilość zróżnicowanych przeciwników, wymieniając od slajmów, ważek, pszczół, crimerów, pożeraczy dusz, demonicznych oczów, rekinów, zombie, pająków, czy wywern. Fauna i flora zachwycą niejednego gracza. Nowe biomy, nowe doświadczenia. Ciekawe miksturki; grawitacyjna, wykrywająca rudy, czy pozwalająca teleportować się do innego gracza w trybie multiplayer. 

Bossowie w grze są dość wymagający, szczególnie najwięcej problemów sprawił mi Księżycowy Kultysta, czy Duke Fishron, potwór z głębin mórz. Moim ulubionym bossem jest Plantera, podkład muzyczny do niej okazał się naprawdę dobry tworząc niezwykły klimat walki. Piekielne potyczki toczą się na trybie Hardmode, gdzie każdy przeciwnik ma zwiększoną liczbę zdrowia. 

Najlepszą cechą Terrarii według mnie jest nie piękna grafika, niesamowite batalie, ale Guide, człowiek który od samego początku pomaga nam w nauce kraftowania różnych rzeczy. Tego brakowało chociażby w jakże popularnym Minecrafcie, gdzie gracz był zdany na siebie i nie wiedział do czego służy redstone. NPC w wiosce też nie brakuje. Jest ich masa. Odblokowanie każdego wymaga nakładu sił, szczególnie mowa tu o Truflu, który może pojawić się tylko w biomie grzybowym, który sami zbudujemy. Wśród mieszkańców wioski możemy spotkać pielęgniarkę, która za drobną opłatą pomoże nam w leczeniu ran. 

Podsumowując, gra wciąga i jeśli dzieciństwo przeżyłeś grając w Minecrafta musisz spróbować tej odmiany w oprawie 2D. Gorąco polecam!"

Myślę, że ta opinia jest nadal aktualna :"), choć w Terrarię gram już bardzo rzadko... Ostatnio mam masę na głowie w SMBX ;p
[Obrazek: 2rm5fkm.png]
[Obrazek: 2mfew4g.png]

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
Ogólnie Terraria bardzo mi się podoba, lecz jestem zawiedziony polskim tłumaczeniem które widać że było robione bardzo nieprofesjonalnie i na szybko. :/
master of comedy
Odpowiedz
Otoczka graficzna w tej grze mi się podoba ze względu na ten pikselowy styl, którego jestem zwolennikiem. Srednio natomiast mi się podobała muzyka.
[Obrazek: 18KVW7R.png]
[Obrazek: hK44ha6.png]
[Obrazek: windows_10_user_bar_by_cristiandante20-d9eebf8.png]
[Obrazek: 89nQrS.gif]
[Obrazek: ocsIXD.png]
[Obrazek: lUF3xAC.png]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości