Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

SMWMods i brak aktywności
Zrobię double post.

Poza tym to nie wina administratorów że jest mała aktywność, tylko większości. Nie obarczajcie nas winą za coś, za co nie jesteśmy winni, bo winny może być każdy jak i nikt.

P.S Mówię, róbcie co chcecie. Moja decyzja niczego nie zmieni. Albo wy zaczniecie się interesować tym forum albo nici z tej monotonnej paplaniny, mała aktywność, bla bla bla, błędne koło.
[Obrazek: 2rm5fkm.png]
[Obrazek: 2mfew4g.png]

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
Discord nie ma nic wspólnego z aktywnością na forum. To jasne że userzy piszą na discordzie, bo wiadomości są zawsze widoczne i szybsza komunikacja. Na forum sie nie oplaca pisac przez wszechobecną logikę typu "nie ma aktywnosci na forum to po co sprawdzac nowe posty". Usunięcie Discorda tylko pogorszy sprawę, bo nie będzie już nawet wygodnej drogi komunikacji która nie wymaga jakiegos oficjalniejszego powodu jak posty na forum. Przez caly czas byla konfa na GG, i jakos nie przeszkadzala w aktywnosci na forum. Aktywność na forum nie zmieni się jak będziemy podążać logiką że nie ma po co pisać na forum, i jak zostaniemy przy tematyce która nikogo nie interesuje.

EDIT: Aktywność JEST winą adminów. Jeden nawet nie wchodzi na Discorda, a drugi zdecydowanie za długo zwlekał z pomyśleniem nad problemem z aktywnością na SMWMods.
master of comedy
Odpowiedz
To jest wina wszystkich. Czy to taki problem aby jeden użytkownik napisał jakiś temat?

Poza tym zauważ, że nas jest mało. Może z 30 osób najwięcej. Nie w sposób każdego zainteresować danym tematem.

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
Nie, moją winą jest że cały czas olewałem forum i nie pomyślałem nad problemem na forum. Rolą administracji jest by zachęcić userów do pisania i udowodnić im że jest jeszcze po co tu pisać. Ciebie nie licze bo bądź co bądź nie interesujesz się forum, co zauwazylo juz duzo osob, od sporego czasu, a twoje argumenty to zwalanie winy na wszystkich i połowa błędów logicznych z listy na mruczekwiki. Np. dychotomia myślenia, znowu. Alo wszyscy sie interesują tematem albo nikt. Wystarczy, że znajdzie się jedna osoba zainteresowana temate i jest juz owocna dyskusja. Ale gdzie znaleźć temat na forum, którego tematyka juz prawie nikogo nie interesuje a userzy nawet nie próbują znaleźć nowego tematu do rozmowy przez podejście wszystkich, w tym pewnego admina, że nie opłaca się już nic robić.
master of comedy
Odpowiedz
(11-05-2017, 22:14)Hatebz napisał(a): Nie, moją winą jest że cały czas olewałem forum i nie pomyślałem nad problemem na forum. Rolą administracji jest by zachęcić userów do pisania i udowodnić im że jest jeszcze po co tu pisać. Ciebie nie licze bo bądź co bądź nie interesujesz się forum, co zauwazylo juz duzo osob, od sporego czasu, a twoje argumenty to zwalanie winy na wszystkich i połowa błędów logicznych z listy na mruczekwiki. Np. dychotomia myślenia, znowu. Alo wszyscy sie interesują tematem albo nikt. Wystarczy, że znajdzie się jedna osoba zainteresowana temate i jest juz owocna dyskusja. Ale gdzie znaleźć temat na forum, którego tematyka juz prawie nikogo nie interesuje a userzy nawet nie próbują znaleźć nowego tematu do rozmowy przez podejście wszystkich, w tym pewnego admina, że nie opłaca się już nic robić.

Proszę bardzo, nie zmieni to dość dużo, jeśli nie będę adminstratorem. Aktywności dalej nie będzie.

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
Nie zmieni to nic, bo nie ma to żadnego związku ze sprawą. Możesz byc adminem, mozesz nie byc, idc, problemem jestes tylko jesli chodzi o karanie userow bo jestes zdecydowanie zbyt łagodny. Aktywność to aktywność, jak administracja (czyt. ja) nie dam rady przemówić ludziom do rozsądku i nie zmienimy tej tematyki to nadal nic się nie zmieni, ale na szczęście w porę zorientowałem się co jest nie tak. Teraz wszystko w rękach userów, by mnie posluchali, i moja i techników by udało się zmienić hosting i tematykę forum. A z takim brakiem determinacji w niczym nie pomagasz.
master of comedy
Odpowiedz
O nie, to ja.

Spolecznosc ktora zna sie przez 4-6 lat nie ma zbyt wiele ogolnych tematow do rozmowy
Kazdy zajmuje sie swoimi rzeczami i w ten sposob kazdy sie indywidualizuje, brakuje wspolnych tematow. Zwlaszcza, gdy jedna osoba okazuje nikle zainteresowanie druga osoba.

Poza tym odkad oryginalny staff niemal w calosci odszedl tak admonistracja byla cicha i trzymala sie na uboczu. Wolala nie poruszac ciezkich tematow i zyc w sferze wlasnego komfortu. Troche zbyt pozno ta reakcja na nikla aktywnosc, mozna by byll zwalczyc stagnacje zanim sie tak przeciagnela.

Uzytkownicy tez sie starzeja a bez naplywu nowych z roku na rok rosnie srednia wieku. Z najstarszej ekipy niemal wszyscy sa na studiach, niektorzy pracuja. Z aktywnych wiekszosc chodzi do szkoly sredniej, ktora troche zycia zajmuje. A nawet gra jak SMBX potrafi sie znudzic gdy jest walkowana nonstop od 7 lat. Pewnie, 1.4 i Lunalua to fajne dodatki, ale po paru probach stworzenia etapu zaczynam czuc to samo znuzenie od 4 lat.

Discord owszem podbiera aktywnosc forum, ale to niekoniecznie jest przyczyna. Rowniez przyczyna bylo usuniecie forum przez Joko i koniecznosc nabijania wszytkiego od nowa. To tez mialo swoj wplyw
Discord SMWMods akurat byl strasznie radykalny i momentami "rakowy" (nie naduzywajac wszak tego okreslenia w tyn kontekscie) wiec rozumiem dlaczego niektorzy nie chca tam przebywac, ale w kasowaniu serwera nie wodze sensu. Poza tym powinniscie to uzgadniac z Patrykiem, a nie miedzy soba.

Nie widze zadnego rozwiazania dla tego problemu. Fora wraz z era czatow przezywaja kryzys i widac to po SMWMods i KSC. Zmiana tematu moze wydac sie ok, ale nie wiem czy tematyka Mario porwie wiele osob, podobnie jak modowanie gier.

Dychotomia myslenia moze, ale serio ostatnimi czasy forum sie zatrzymalo. Proba umniejszania tego problemu poprzez odwolanie do bledu poznawczego nic tu nie zdziala.

Wracajac do administracji - jeden admin robil sceny zazdrosci, a drugi cztery miesiace wybudzal sie z hibernacji. Poza tym "naduzywanie systemu reputacji" to nie jest nic zlego z prawem.

Takie tam malo liczace sie zdanie tego slynnego blogera. Jutro moze bardziej rozwine; obecnie musicie mi wybaczyc za potencjalne bledy i literowki, gdyz pisze ta wiadomosc na klawiaturze ekranowej z telefonu.
Odpowiedz
Żeby była aktywność trzeba dram . Nie ma dram jest nuda i brak aktywności , a SMBX się nudzi większości . Mają coś lepszego do roboty .
Forum umiera i należy zmienić jego tematykę jeśli chcecie aktywność . Admini śpią , a jeden z nich zmienił mi ten tytuł . Nawet nie wiedziałem że admin może bawić się na koncie użytkownika i se zmieniać co mu się podoba .
Dupa się zrobiła z forum , kiedyś jak byli normalni administratorzy ( tak w miarę ) było OK .
A na waszym serwerze discord to robią co chcą obrażają kogo chcą itp . Warto wspomnieć że na tym forum dyskryminuje się niektórych ludzi za ich wiarę , ale to na inny temat .

Jak chcecie to niech to forum gnije , a jak nie weźcie coś zróbcie admini . Choć wątpię że cokolwiek zrobią .
[Obrazek: wp1qh6ga3pkz.gif]
Odpowiedz
Discord? Na nim i tak nic się nie dzieje od dłuższego czasu. Nie chciałbym na nikogo zrzucać winy ale to jest wina wszystkich (również mnie). Nowi admini mieli za zadanie przywrócić aktywność a prawda jest taka że nie wiele zrobili. Userzy też mogliby się więcej razy wypowiadać. Forum tworzą userzy a jak ich nie ma to i forum nie ma.:/
Nie wiem po co mi sygnatura.
Odpowiedz
Podstawowy błąd atrybucji.

Forum nie ma aktywności niekoniecznie dlatego, że użytkownicy nie chcą pisać i zrzucanie na kogokolwiek winy bądź po prostu obwinianie wszystkich nie ma sensu. Fora dyskusyjne przeżywają kryzys walcząc z czatami, grupami i serwerami na Discordach i TS'ach. Zwłaszcza, jeżeli temat forum interesuje bardzo wąską grupę lub bardzo szeroką.
A po usunięcia serwera Discord mało wątpliwe jest, że ludzie przerzucą się na forum. Po prostu rozsypią się po paru mniejszych, nieoficjalnych serwerach i tak dalej będzie się toczyło.

To forum w swojej obecnej formie jest zbędne. Etapy do SMBX można wysyłać na angielskich forach i serwerach/grupach, a rozmowę ogólną można bez problemu na czacie przeprowadzić, jest nawet nieco wygodniej. Do tej pory w miarę sens podtrzymywały merytoryczne dyskusje, ale niemalże niemożliwe jest ich kontynuowanie gdy strony obrzucają się argumentami nic nie znaczącymi w sensie merytorycznym.

Na co na siłę utrzymywać forum, które nie ma sensu bytu?

[Obrazek: g4mtYPE.png]
Odpowiedz
Nie rozumiem dlaczego co niektórzy uważają, że Discord powinien zostać usunięty, aby zwiększyć aktywność na forum. To brzmi jak zmuszanie ludzi do czegoś, co jest dla nich mniej komfortowe. To tylko sprawi, że atmosfera na forum będzie bardziej sztuczna.

Co do tematyki, obecna mogła już się znudzić użytkownikom. Modding nie jest złym pomysłem, choć z doświadczenia odradziłbym raczej ROM-hacking, ponieważ za dawnych czasów forum posiadało kilka działów do ROM-hackingu i niemalże przez cały czas zbierały tylko kurz.
[Obrazek: BYfKDfF.png]
Odpowiedz
Jak temat SMBX jest już zamknięty, to o czym my tu rozmawiamy. Forun juz jest w trakcie przenosin, ze zmienioną tematyką więc nie widzę powodu by mówić że nowi admini nic nie robią, o ile pamiętam poprzedni staff miał problemy z przeniesieniem przez rok. Czat nie sprawdza się w przypadku długich postów, wysyłania swoich gier i wielu innych przypadkach, w dodatku wiadomosci na czacie szybko toną w nowych wiadościach i czat nie zastąpi forum.

EDIT: Co do tematyki, będzie o moddingu, hackingu itd. ogólnie wszystkich gier. Nie tylko Mario.
master of comedy
Odpowiedz
A przeniesiecie posty i tematy?
Odpowiedz
Dobra, z tego co widzę to nasz pomysł się rozwija... nowe forum już wygląda całkiem nieźle. Pytanie tylko, co zrobimy z TYM forum?
Odpowiedz
Archiwizowałbym.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości