Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Pokemon
Myślę, że każdy z Was słyszał o Pokemonach. Produkowana w Japonii seria anime tworzona jest od 1997 roku. Od tego czasu powstało ponad 900 odcinków podzielonych na sezony. Tworzone są również filmy pełnometrażowe oraz odcinki specjalne. 

Głównym bohaterem serii jest Ash Ketchum. W swoją pierwszą podróż wyruszył mając 10 lat. Pochodzi on z Kanto, małego miasta zwanego Alabastią. Młody trener jest jedynakiem, nie ma braci, ani sióstr. Mieszkał ze swoją mamą Delią Ketchum. Nie wiemy zbyt wiele o ojcu głównego bohatera. Wiemy tylko tyle, że tak jak Ash wyruszył w swoją podróż zaczynając od miasta Alabastia i że nadal żyje. Pierwszym Pokemonem trenera jest Pikachu, który nie lubi przebywać w swoim pokeballu i od początku przygody podróżuje z nim na ramieniu. 

[Obrazek: H70fuSD.jpg]

Ash posiada śniadą cerę, czarne, spiczaste włosy oraz brązowe oczy. W sezonach 1-5 nosił oryginalną, czerwono-białą czapkę Ligi Pokemon, czarny podkoszulek oraz jasne dżinsy. Zakładał na siebie również ciemno-niebieską kamizelkę z białymi rękawami i kołnierzem. Na rękach miał zielone rękawiczki bez palców. Przed podróżą do Hoenn, jego mama uszyła dla niego nowe ciuchy, które miał na sobie aż do zakończenia wędrówki po Battle Frontierze w Kanto. Jego ubiór w tych seriach składał się z czerwonej czapeczki z ciemnym paskiem na środku, granatowego bezrękawnika z białym kapturem, czarnego podkoszulka i luźnych spodni, będących prawdopodobnie dżinsami

Jego ubiór zmienił się także na samym początku wyprawy do Sinnoh, także za sprawą Delii. Ash miał na sobie biały podkoszulek, ciemno granatowy bezrękawnik z białym kołnierzem i żółtym paskiem na środku, (który mógł być rozpinany,) dżinsowe bojówki oraz czerwoną czapkę, nieco podobną do tej, którą nosił w serii Advance. Od czasu do czasu Ash zakładał także inne ubrania, na przykład biorąc udział w Pucharze Wallace'a, miał on na sobie elegancką brązową kamizelkę i kapelusz, które nadawały jemu wyglądowi stylu. Z kolei w filmie 9 miał on na sobie średniowieczne przebranie. W tym samym filmie Ash używał rękawiczek Sir Aarona, które wzmacniały jego umiejętności do kontrolowania aury.

W regionie Unova, Ash ma czerwono-białą czapkę z niebieskim Ballem. Jego niebiesko-biała kamizelka jest rozpinana. Posiada także czarne spodnie i czerwone buty. Podczas pobytu w regionie Kalos jego ubranie jest bardziej obcisłe. Nosi biało-czerwoną czapkę z daszkiem, czarną podkoszulkę, a na niej niebieską kamizelę z białymi pasami. Ubiera też ciemne spodnie czerwono-czarne buty.

Ash jest postacią dynamiczną, z biegiem czasu, także przechodzi swoistą ewolucję. Poznajemy go jako aroganckiego i pewnego siebie dziesięciolatka, który pyszni się każdym swoim osiągnięciem, a także domniema, że wszystko należy mu się za nic. Z czasem jednak, kiedy zdobywa on kolejne doświadczenia w trakcie podróży i poznaje nowych ludzi, wyciąga on pewne wnioski i uczy się, że czasami lepiej jest pomyśleć, zanim przejdzie się do pochopnego działania. Jego głównym celem jest zdobycie tytułu Mistrza, choć nie omieszka on wziąć udział w pobocznych konkurencjach, jakie spotka na drodze. Posiada on nawet Przepustkę Konkursową w regionie Sinnoh, jednak w Pokazach uczestniczył on tylko dwa razy. Z pędzącego przed siebie i stawiającego na własne szczęście osobnika, zmienia się on w bardziej rozważnego stratega, który oprócz obmyślania odpowiednich strategii, trenuje też swoich podopiecznych we właściwy sposób.

[Obrazek: NruuDdD.jpg]

W stosunkach międzyludzkich Ash jest raczej otwarty i bezpośredni. Jego najlepsi przyjaciele to Brock, Misty, May, Max, Tracey, Gary, Dawn, Iris, Cilan i Serena. Jeżeli chodzi o jego podejście do Pokemonów, nie determinuje on ich siły na podstawie wyglądu, uważając, że każdy z nich posiada w sobie ukryte zasoby, które powinno się po prostu wykrzesać. Pomimo porażek, jakie zdarzają się mu na jego drodze, nie załamuje się on już tak, jak to miało miejsce na początku jego przygody.

Warto też wspomnieć o zespole R. Jest to zła organizacja mająca na celu pozyskanie najrzadszych gatunków Pokemonów. Do tej organizacji należą Jessie i James oraz Meowth, którzy od początku przygody próbują zwędzić Pikachu. 

[Obrazek: 6NNcyXS.jpg]                                    [Obrazek: i6BaChv.jpg]

Na chwilę obecną w anime występuje około 721 stworków. Możemy je podzielić na 18 typów. 

• baśniowe (fairy) np. Clefairy, Togepi, Azurill, Mime Jr., Flabébé, Swirlix (dopiero od VI generacji)

• duchy (ghost), np. Haunter, Misdreavus, Duskull, Spiritomb, Cofagrigus, Phantump

• elektryczne (electric), np. Mareep, Electrike, Pachirisu, Blitzle, Helioptile, Pikachu

• kamienne (rock), np. Onix, Sudowoodo, Nosepass, Cranidos, Roggenrola, Binacle

• latające (flying), np. Pidgeot, Ledyba, Rayquaza, Starly, Tornadus, Noibat

• lodowe (ice), np. Jynx, Swinub, Regice, Froslass, Beartic, Bergmite

• mroczne (dark), np. Umbreon, Mightyena, Sableye, Darkrai, Zoroark, Malamar (dopiero od II generacji)

• normalne (normal), np. Meowth, Aipom, Zigzagoon, Bouffalant, Furfrou

• ogniste (fire), np. Charizard, Ho-Oh, Torkoal, Heatran, Tepig, Fletchinder

• psychiczne (psychic), np. Mewtwo, Wobbuffet, Deoxys, Chingling, Solosis, Espurr

• robaki (bug), np. Caterpie, Ariados, Surskit, Burmy, Shelmet, Vivillion

• smoki (dragon), np. Dragonite, Kingdra, Latias, Gible, Reshiram, Sliggoo, Altaria

• stalowe (steel), np. Magnemite, Steelix, Aggron, Registeel, Dialga, Klink, Honedge (dopiero od II generacji)

• trawiaste (grass), np. Celebi, Grovyle, Carnivine, Pansage, Chespin

• trujące (poison), np. Arbok, Qwilfish, Swalot, Croagunk, Trubbish, Dragalge

• walczące (fighting), np. Hitmonlee, Tyrogue, Makuhita, Lucario, Throh, Pancham

• wodne (water), np. Squirtle, Totodile, Mudkip, Kyogre, Buizell, Basculin, Greninja

• ziemne (ground), np. Dugtrio, Gliscor, Trapinch, Hippopotas, Krokorok, Zygarde
Według mnie najsilniejszym Pokemonem jaki istnieje to Arceus. Jest legendarnym Pokemonem typu normalnego. Typ ten może jednak zmienić się, jeśli będzie on używał jednej ze swoich siedemnastu tarczy życia i w rzeczywistości może być każdego typu. Uważa się go za stwórcę wszystkich Pokemonów.

[Obrazek: XpBkBsk.png]

[Obrazek: 2rm5fkm.png]
[Obrazek: 2mfew4g.png]

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
Nie oglądałem i jest to dla mnie anime z tych najmniej interesujących. Pokemony mnie nie jarają xP
Odpowiedz
(26-03-2017, 15:09)sky2 napisał(a): Nie oglądałem i jest to dla mnie anime z tych najmniej interesujących. Pokemony mnie nie jarają xP

Każdy ogląda to co lubi, ale według mnie jesteś w błędzie. Pierwsze odcinki serii bardzo wciągają, a z najlepszych filmów pełnometrażowych poleciłbym Tobie: Giratina i Strażnik Nieba czy Arceus i Klejnot Życia. Bardzo wzruszający był też pierwszy film o Mewtwo. Nowe odcinki są przesycone graficznie i czasem jest za dużo walk, ale myślę, że nadrabia to wątek miłosny Asha z Sereną :')  

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
Raczej by mnie nie wciągnęło, bo nie lubię anime, gdzie główną ośkę fabuły stanowią walki jak w Dragon Ballu czy Naruto. No i nie lubię też motywu nadprzyrodzonych bohaterów, którzy muszą uratować świat... przed czymś xd Wolę jakieś bardziej realistyczne czy życiowe, ale o tym raczej w temacie z anime możemy podyskutować - może wypadałoby takowy ogólny stworzyć? :P
Odpowiedz
(26-03-2017, 19:29)sky2 napisał(a): Raczej by mnie nie wciągnęło, bo nie lubię anime, gdzie główną ośkę fabuły stanowią walki jak w Dragon Ballu czy Naruto. No i nie lubię też motywu nadprzyrodzonych bohaterów, którzy muszą uratować świat... przed czymś xd Wolę jakieś bardziej realistyczne czy życiowe, ale o tym raczej w temacie z anime możemy podyskutować - może wypadałoby takowy ogólny stworzyć? :P

Można byłoby stworzyć temat z filmem, serialem, bądź kreskówką. Wiem, że tych dwóch ostatnich nie wymieniłem w nazwie działu, ale chodzi mi tutaj ogólnie o 10 muzę, jaką jest ekranizacja. Jeśli chciałbyś podzielić się jakąś nieziemską produkcją, załóż temat :') 

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
Rayquaza to moj ulubiony pokemon. A sama seria jest nawet ok ale czasami pozbawiona sensu w niektórych momentach.
Nie wiem po co mi sygnatura.
Odpowiedz
(30-03-2017, 16:33)PvZ napisał(a): Rayquaza to moj ulubiony pokemon. A sama seria jest nawet ok ale czasami pozbawiona sensu w niektórych momentach.

Tzw. ciągłości fabularnej? Nom, to przeważnie spowodowane jest wycofaniem niektórych zakazanych odcinków :') Moim ulubionym pokemonem jest Hoopa xD

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
Ale to też nie ma sensu bo Pikachu niby taki mocny i pokonał Latiosa a jakoś nie poradził sobie z elekidem Paula i wiele innych takich przypadków było.
Odpowiedz
Nie zbyt interesują mnie pokemony . Uważam że są zbyt dziecinne i nudne fabularnie .
Odpowiedz
Masz trochę racji gdyż fabuła się cały czas powtarza. :vv A co do arceusa to Mewtwo i Mew są silniejsi. B)
Odpowiedz
z jakiej racji typy baśniowe są od VI generacji? z tego co wiem to od 1. :VV proszę poprawić panie loy.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości