Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Używki, alkohol, papierosy.
Tak jak w temacie. 

Do najmniej groźnych substancji możemy zaliczyć energetyki. Producenci reklamują, że zawierają dużo witamin, jednakże takie środki mogą wywołać w późniejszym wieku ataki serca, bóle stawów i zamiast dostarczać energii, będziemy ociężali i przemęczeni. Do używek możemy zaliczyć różne trunki; rum, wino, wódkę, rzecz jasna, jeśli spożywamy je w dużych ilościach. Kiedy upijemy się alkoholem, często mamy wesoły nastrój, podnosi się nasz poziom adrenaliny i łatwo podejmujemy ryzyko. Często stajemy się agresywniejsi i inaczej postrzegamy świat. Podobno bardzo łatwo można uzależnić się od papierosów, jeden buch powoduje głód nikotynowy, który później jest trudny do pokonania. Cygary powodują raka płuc, co jest udowodnione naukowo na kilka sposobów, jednakże jeden papieros w porównaniu ze smogiem nie jest aż taki groźny. Najgroźniejszymi używkami są dopalacze oraz narkotyki. Zawierają różne substancje chemiczne niszczące wątrobę, serce, wszystkie tkanki oraz ważne układy mózgu. Zawierają różne świństwa, klej i wszelaką truciznę. 

Scharakteryzowałem bardzo ogólnie te cztery grupy, gdyż niezbyt miałem czas :') Co według Was jest najbardziej uzależniające, jak działa na Was alkohol, piliście energetyki, w jakim wieku, czy popadliście w jakiejś uzależnienie? 
[Obrazek: 2rm5fkm.png]
[Obrazek: 2mfew4g.png]

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz
Admin zmartwychwstał ! Ciekawy temat ogólnie .
Nie uważam energetyków i alkoholu za coś złego , jednak papierosy to według mnie większość dzisiejszej młodzieży się od nich uzależniła bo na początek palili na pokaz . Jednak jak widzę takich gówniarzy co palą to oni wyglądają jakby do więzienia się nadawali a nie do szkół .
Znam taką jedną dziewczynkę co popiera narkotyki i myśli że są dobre ( xDDDDDDDDDDDDDDDD ) , ach te dzieci ...
Chociaż dzisiejsza ( rozpuszczona ) młodzież też bierze narkotyki i dopalacze na pokaz , aby udowodnić że są "spoko" i że są "twardzielami" co uważam za głupie i tylko debile robią coś takiego .

Tyle z mojej strony , dziękuję .
Odpowiedz
No dobra. Tak więc Energetyków nie uważam za nic złego.
Natomiast Alkoholu też nie uznaję za nic złego, tak długo jak umie się go dawkować. gdyż niestety przy większych ilościach... 

Cytat:legendofyoshi14Kiedy upijemy się alkoholem, często mamy wesoły nastrój, podnosi się nasz poziom adrenaliny i łatwo podejmujemy ryzyko. Często stajemy się agresywniejsi i inaczej postrzegamy świat.

Natomiast papierosy... tak długo jak palą je osoby powyżej 20 lat to nie mam nic przeciwko.
Za to jak widzę gówniarzy palących papierosy. często Jak to określił NZ "Na pokaz".
Raz zdarzyła się taka sytuacja, że przyłapałem 2 gimbusów na paleniu papierosów.
No i na nich doniosłem... a potem oczywiście zaczęli mnie wyzywać od konfidenta.
Nawet nie wiedzą że to było dla ich dobra.

Za to narkotyki... Najgorsze co mogło być. Jak człowiek spróbuje to się może uzależnić. A często młodzież ćpie, bo chce doświadczyć tak zwanej "Fazy" co sprowadza nas do tego, że często Dilerzy wzbogacają się na uzależnionych
gówniarzach. Najgorsze jest jednak to że niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego że mogą przedawkować... i umrzeć. Biorą te różne LSD, Heroinę, Kokainę, Amfetamitę, Haszysz, Krak, i tympodobne, i myślą że są fajni...
A tak naprawdę wychodzą na debili.

EDIT: Nie umiem wstawiać Cytatów.
Moje Epizody SMBX:
The Sundown: Zaćmienie (Ukończone)
The Sundown 2: Valert of Alert, Inwazja na wyspę Valertów (Ukończone)
[???]

Moje Levele SMBX:
Typowy Grassland (Vanilla)
Kopalnia nr,3

Moje Gry:
Trylogia "Ninja Gaiden x Castlevania"
The Great Adventures of Duncan

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A to jest miejsce na ważne informacje, niestety, ale obecnie nie mam tu nic do napisania.
Odpowiedz
Energetyki to nie są napoje zawierające "wyłącznie" czy głównie witaminy. Energetyki to pobudzające napoje zawierające kofeinę, taurynę, inozytol, żeń-szeń, dopiero potem w składzie są podawane witaminy z grupy B. Są szkodliwe, gdyż nadużywanie kofeiny prowadzi do problemów z sercem, żołądkiem i klatką piersiową.

Alkohol składa się z etanolu, a etanol jest trucizną. Jest o wiele słabszy niż śmiertelny metanol, ale również organizm podejmuje z nim walkę. Spożywanie alkoholu (etanolu) w ogromnych ilościach może doprowadzić do śmierci w wyniku zatrucia alkoholowego.
Jeżeli ktoś potrafi zachować zdrowy rozsądek przy spożywaniu to czemu nie, jakieś umiarkowane dawki jestem w stanie tolerować. Ale nie toleruję upijania się do nieprzytomności, a tym bardziej namawiania innych (w tym abstynentów) do wspólnego picia.
Poza tym alkohol jest depresantem i działa "wyłączająco" na cały układ nerwowy.

Papierosy są o tyle szkodliwe, że również zatruwa się ludzi wokół którzy zmuszeni są wdychać substancje smoliste powstałe w wyniku spalania. Papierosy wywołują wiele chorób wielu układów - odsyłam jedynie do Wikipedii aby sobie poczytać.
Co ciekawe, w wyniku dysonansu poznawczego jedynie połowa palaczy jest świadoma tego, że palenie papierosów jest szkodliwe; wśród środowiska niepalącego jest to niemal 100%.
Czy ja wiem, czy od jednego bucha można się uzależnić? Wpływają na to bardziej cechy genetyczne i środowisko; jeżeli rodzice palą jest większa szansa, że dziecko też będzie palić (np. zaczynając od podkradania papierosów).

Narkotyki i dopalacze, tutaj faktycznie sytuacja jest ciężka. Ale warto też wspomnieć, że spożywają je ludzie z problemami, którzy nie potrafią sobie poradzić. Zamiast sadzać takiego człowieka za kratkami powinno się go wysłać na terapię i odwyk.
Jestem również za legalizacją marihuany leczniczej oraz częściową legalizacją posiadania "lżejszych" narkotyków w niewielkich ilościach. W konserwatywnej Portugalii legalizacja posiadania narkotyków doprowadziła do zmniejszenia skali narkomanii (!) http://natemat.pl/148431,nie-ma-kar-za-p...sla-sukces

O używkach mam podobne zdanie co o narkotykach.

Alkoholu od 2-3 lat nie spożywam w ogóle, narkotyków nie brałem ani nie biorę, energetyków nie piję. Kiedyś byłem uzależniony od kawy (kofeiny) i nieco się obiło to na moim zdrowiu.

Na post Naziego nawet nie odpowiadam, bo nie mam siły.
Odpowiedz
Cóż znowu źle napisałem użytkwoniku sky2 , że ciągle ci coś nie pasuje ?
Odpowiedz
(21-03-2017, 14:18)Nazi Zombie napisał(a): Cóż znowu źle napisałem użytkwoniku sky2 , że ciągle ci coś nie pasuje ?

[Obrazek: tomasz_z_akwinu_widzi_jak_robisz_kurwe_z_logiki.jpg]
Odpowiedz
Napisz tylko co źle napisałem bo nie rozumiem , a takimi obrazkami mi nie pomagasz .
Odpowiedz
Ale po co? Przecież i tak zawsze ignorujesz argumenty strony przeciwnej.
Odpowiedz
A co nie prawda że młodzież pali ? Nauka dowiodła że palą tylko dorośli ? Bo nie wiem co źle napisałem już .
Odpowiedz
Nie mam siły tłumaczyć, ale OK, raz zrobię wyjątek.

Uznałeś, że większość młodzieży bierze narkotyki i pali papierosy głównie na pokaz, nie mając za sobą żadnych statystyk. To jak rzucanie słów na wiatr. Równie dobrze mógłbym powiedzieć że wszyscy mordercy wierzyli w Boga, ale bez żadnych statystyk czy dowodów za tym niewiele to znaczy. Jeżeli faktycznie jest tak jak mówisz, to powinieneś wysłać jakąś rzetelną statystykę pokazującą odsetek osób palących i biorących narkotyki wśród młodzieży oraz przyczyny brania narkotyków i palenia papierosów.

Poza tym należy wspomnieć, że osoby palące czy biorące narkotyki od razu nie pałają do nich miłością. Być może mają problemy zewnętrzne, z którymi sobie radzą właśnie sięgając po używki. Takiej osobie trzeba pomóc, a nie jeszcze dodatkowo pluć na nią i grozić wsadzeniem za kratki czy pomniejszymi karami. Żadnego człowieka po okładce nie powinno się oceniać, a tym bardziej nie można analizować nie znając całościowej sytuacji.
Odpowiedz
Dziękuję.

Zatem dlaczego tak duża część młodzieży bierze narkotyki i pali ?
Odpowiedz
(21-03-2017, 21:42)Nazi Zombie napisał(a): Dziękuję.

Często młodzież posuwa się do palenia papierosów i brania narkotyków, bo chcą uciec od codziennych problemów życiowych; rodzina, nauka, koledzy. Wydaje im się, że zapalenie jednego papierosa ukoi ich nerwy, doznają choć przez chwili rozkoszy, zapomną o wszystkim złym co ich w życiu spotkało. Innymi powodami dla których posuwają się do tego czynu, to zmuszanie przez znajomych, bo nie tyle chcą im zaimponować, co boją się być prześladowani, bici, poniżani. Boją się o własne bezpieczeństwo. 

Kenex, prosiłbym nie używać takich memów :')

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz

Cóż, ty wysnułeś tezę "większość młodzieży bierze narkotyki i pali", więc na tobie spoczywa ciężar dowodu i to ty musisz dowieść swojej tezy, a nie ja.

(21-03-2017, 22:04)legendofyoshi14 napisał(a): Kenex, prosiłbym nie używać takich memów :')

A ja prosiłbym, aby administracja reagowała na mowę nienawiści (jeśli dobrze pamiętam to większość postów NZ w wątku "Homoseksualizm"). Ale wszystkiego mieć nie można :')
Odpowiedz
Jednakże dowiodłeś że w błędzie jestem i skoro tego dowiodłeś przeczuwam że wiesz jak jest naprawdę i proszę abyś mi to wszystko objaśnił .
Odpowiedz
(21-03-2017, 22:05)sky2 napisał(a):

Cóż, ty wysnułeś tezę "większość młodzieży bierze narkotyki i pali", więc na tobie spoczywa ciężar dowodu i to ty musisz dowieść swojej tezy, a nie ja.

(21-03-2017, 22:04)legendofyoshi14 napisał(a): Kenex, prosiłbym nie używać takich memów :')

A ja prosiłbym, aby administracja reagowała na mowę nienawiści (jeśli dobrze pamiętam to większość postów NZ w wątku "Homoseksualizm"). Ale wszystkiego mieć nie można :')

Sky, powiedz mi proszę, co ja mam zrobić w takiej sytuacji? Upominanie NZ, nic nie daje, bo on wie lepiej. Widzę, że Nazi Zombie wałkuje temat jak tylko może i obraża homoseksualistów (mówi, że najlepiej aby spalono ich na stosie), ale to już nie jest nowość. Jeśli byłbym konsekwentny, zbanowałbym niektórych bez upominania, ale nasza społeczność jest na tyle mała, że ubytek na jednym członku grupy byłby odczuwalny w jakiś sposób. 

Mój kanał na Youtube
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości